knihomilka knihomilka komentáře u knih

Ako hadí jed Ako hadí jed Tina Van der Holland

Super kniha, milujem historické a k tomu dobrodružné, veľmi dobre sa číta, pútavý dej, nedá sa od nej odtrhnúť.

08.03.2013 5 z 5

Let sokola Let sokola Daphne du Maurier

Tento príbeh sa autorke nepodaril. Dokonca aj jej prvotina bola lepšia. Našla som pár logických chýb, možno je to vinou prekladu, ale inak je tak či tak príbeh nedomyslený, takto skoncipovaný text bol dosť naivne predložený čitateľom a ja som na to neskočila. Nápad bol celkom dobrý, aj prostredie, nudné to nebolo, ale malo to mnoho nedostatkov.

16.10.2017 3 z 5

Jeho excelencia Eugen Rougon Jeho excelencia Eugen Rougon Émile Zola

Nie zlá kniha, ale veľmi nudná.

12.05.2017 3 z 5

Dúha nad riekou Dúha nad riekou Ľudovít Fuchs

Nie nadarmo ho volali Bystrý Jastrab - nielenže bol bystrý v prírode pri hre na Indiánov, ale bol to aj prezieravý chlapec v úskaliach lásky. Hoci sa na prvý pohľad v divej prírode pri stanovaní a dobrodružnej hre zamiloval tak trochu naslepo a náhle, hneď pri prvej príležitosti a schôdzke v meste spoznal, aké to dievča v skutočnosti je a nedal sa vlákať do jej pasce, aby ho mohla využívať. Stačilo mu to jedno stretnutie a pochopil, čo je zač. Je lepšie hrať sa stále ako deti, ale žiť pritom čestne, s radostným srdcom a učiť sa novým zručnostiam a poznávať prírodu, zažívať veselé dobrodružstvá s ostatnými kamarátmi-indiánmi, ako sa hrať na dospelého, ktorého jediným záujmom je chodiť po baroch, spíjať sa, fajčiť a viesť prázdne reči.

28.02.2016 4 z 5

Čierny dážď Čierny dážď Graham Brown

To bola ale blbosť. Od začiatku do konca nič iné, len streľba a obludy, streľba a obludy, streľba a obludy...

26.11.2015 1 z 5

Charlie a veľký sklený výťah Charlie a veľký sklený výťah Roald Dahl

Tak toto sa už tak nepodarilo ako prvý diel. Polovica príbehu sa odohráva vo vesmíre, čo nebolo zaujímavé. Je tu ešte viac absurdít, už je to slabý odvar prvého dielu. Navyše prekladateľ nepozná slovenské výrazy na české slová: púhy, prdel, trable, perný.

06.09.2015 3 z 5

Záchranný člun Záchranný člun Charlotte Rogan

Presvedčivé, zrozumiteľné, múdre pravdivé myšlienky, hodné zamyslenia. Napísané klasickým štýlom so značnou dávkou poetiky. Charakter hlavnej hrdinky sa mi páčil a najviac sa vydaril.

21.03.2015 5 z 5

Stopy dymu Stopy dymu Rebecca Cantrell

Trochu zvláštny štýl - taký prostý, ale ťažký na sústredenie. Musela som sa stále zastavovať a premýšľať, lebo strohosť textu nedovoľovala plynule čítať a chápať. Rada by som vedela, ako Hannah ďalej žila a či bola stále prenasledovaná.

26.01.2015 4 z 5

Ľúbenie, súženie Ľúbenie, súženie Theodor Fontane

Jeden z tých príbehov, na ktoré rýchlo zabudnem. Celkovo kniha vyniká priemernosťou.

05.01.2015 3 z 5

Otrokyně Otrokyně Jean-Michel Thibaux

Trochu zhustený dej, ale inak napínavé. Škoda, že nevieme nič o ďalších pocitoch Mihrimah.

20.10.2014 4 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

V niečom mi kniha pomohla na tej mojej ceste osudu. A práve vo chvíli, keď to skutočne potrebujem. Preto som jej vďačná.

23.08.2014 4 z 5

Leonardův stín Leonardův stín Christopher Grey

Veľmi pekný príbeh a hlavne netradičné na ňom bolo to, že nedošlo k žiadnemu veľkolepému odhaleniu, kto sú Giacomovi rodičia. Zdalo sa, že otcom bude nejaký šľachtic, čo má veľkú moc, ale bol to omyl. Práve to sa mi páčilo, že očakávanie na niečo jasné poukazovalo a predsa sa Giacomo nedozvedel, kto vlastne je. Ale to vôbec nevadí. Ani jemu, ani mne. A inak aj to maľovanie Poslednej večere bolo veľmi zaujímavé sledovať a vôbec celý súkromný život Leonarda i jeho sluhu, i domácej.

19.04.2014 5 z 5

K majáku K majáku Virginia Woolf

Nádherné dielo myšlienok jednotlivých osôb. To nie je poézia v próze, je to oveľa viac - spoetizovaná próza. Krásne majstrovsky bol opísaný aj chátrajúci dom, v ktorom sa preháňa vietor.

08.04.2014 5 z 5

Sokol z hmiel Sokol z hmiel Juliette Benzoni

Výborná kniha, dobrodružstvo na každej stránke! Pre mňa bolo plus aj to, že cesta loďou sa neopisovala. Cestovanie loďou ma vždy akosi nudilo, takže som sa tu tomu vyhla. Len ku konci knihy bolo množstvo chýb v preklade a to mi vadilo, za čo však autorka nemôže.

24.03.2014 5 z 5

Patricij Patricij John Galsworthy

Ako vždy, vynikajúci Galsworthy so svojím hlbokým ponorom do ľudskej psychiky, do myšlienok postáv, ako vie nádherne dokonale vykresliť jemné nuansy práve prebiehajúcich trápení hrdinov. Navyše tie opisy prírody vytvárajú ozajstnú atmosféru tých zašlých čias. Len zo začiatku bolo ťažké vyznať sa, kto je kto, no potom sa to už ujasnilo. A držme sa každý tej svojej spoločenskej triedy, áno, inak prežívame zbytočné súženia. Aj tak zostaneme tam, kde sme, kam patríme. Je to smutné, keďže vieme, že zmena nie je možná. Akokoľvek si prajeme, aby sme sa raz vzbúrili voči konvenciám, tie sú však silnejšie, nepustia nás. Nuž áno, v tejto knihe je opísaný pravý patricij.

19.11.2013 5 z 5

Zlaté jablko Zlaté jablko Sigrid-Maria Größing

Osudy slávnych od narodenia po smrť v skratke. Niečo ako krátke článočky v časopise.

14.10.2013 3 z 5

Sarka Sarka Claudio Forti

Neuveriteľné! Dala by som tejto knihe desať hviezdičiek, lebo toto je príbeh o mne, až na tú konfrontáciu so stretnutím v realite. Inak je všetko do bodky o mne, veľmi sa ma to dotýka, lebo sú to vlastne moje spomienky. Zas som si pripomenula ten trpký žiaľ, čo ma zadúšal. Kto čosi také neprežil, nepochopí, že je možné takto blázniť.

09.10.2013 5 z 5

Tajemství spálené chaty Tajemství spálené chaty Enid Blyton

Veľmi pekné, milé.

03.10.2013 4 z 5

Nováček Bubáček píše deník Nováček Bubáček píše deník Jaroslav Foglar

Premrštené a prehnané síce, ale pre mňa super, mne to nevadilo, od začiatku do konca každá veta humorná.

19.08.2013 5 z 5

Žena povrazolezca Žena povrazolezca Philipp Vandenberg

Vynikajúco napísané, zrozumiteľné, napínavé, každý dielik do seba zapadá. Na mňa mala očisťujúci, osviežujúci vplyv.

12.08.2013 5 z 5