knihomilovnice knihomilovnice komentáře u knih

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Mistrný a nečekaný konec, román se mi moc líbil, nešel odložit. Tajemství do posledního řádku. Téma o nevěře bylo zpracováno nevšedně, příběh rodiny Wollnerových bere čtenáři dech. Kniha mě vzala za srdce, obzvláště ten závěr, ten byl nečekaný. Stejně jako u Pomněnkových matek, kdy na konci přijde šok. Autorka má talent na proplétání vztahů, popisuje je s nevšední citlivostí a vnímavostí. Jak se píše v recenzi, mně taky nejvíce zaujala mrcha Emma, zajímavá postava, negativní, ale i pozitivní. Pěkná obálka.

10.01.2016 5 z 5

Utopená Utopená Lenka Chalupová

Perfektně zpracovaný český detektivní příběh. Dramatický děj, napětí, dobře vykreslené postavy, kvalitní dialogy. Lenka Chalupová má nesporný vypravěčský talent. Těším se na další knihu od této spisovatelky. Má opravdu dar lehce psát a poutavě popisovat vazby mezi lidmi. Musí být dobrá a vnímavá pozorovatelka lidských vztahů. Myslím, že i film by se dal z Utopené natočit. Dávám plný počet hvězdiček a doporučuji k přečtení.

20.04.2015 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Skvělé! Nemáte někdo informaci, jestli kniha byla nominována na Magnesiu Litera? Nebo na knihu roku 2014?

17.02.2015 5 z 5