Knihomura Knihomura komentáře u knih

Medovníček detektivem Medovníček detektivem Jan Lebeda

Bože, proč se vydávají takové shity!!!!! A ke všemu ty odporné ilustrace!!!!!!

09.04.2016

Odemyky zamyky Odemyky zamyky Jiří Žáček

Povedená!

09.04.2016 4 z 5

Knihožrouti Knihožrouti Klára Smolíková

Super knížka - včetně ilustrací - pro prvňáčky.

09.04.2016 4 z 5

Jen jestli si nevymejšlíš Jen jestli si nevymejšlíš Shel Silverstein

Skvělé, úžasné, nádherné. Ilustrace samozřejmě také. A že jsou básničky kruté? Jak které. Ty ze života jsou takové, jako je žití. Dětem rozhodně neublíží. Naopak. Já jen lituji, že pan Silverstein již není a nic dalšího mne od něj nemůže potěšit.

25.01.2016 5 z 5

Bruno na horách Bruno na horách Alex T. Smith

Proč proboha /i kdyby to tak bylo v originále/ překladatelka napsala:....že Bruno vzal lopatku a kopal a kopal a kopal? Už jste paní Jano Hejná někdy držela v ruce lopatu? Tou se dá dělat leccos /v tomto případě zrovna odhazovat sníh/ ale opravdu NE KOPAT!!! Kope se motykou. Myslím, že i docela malé děti ten rozdíl znají, tak jim v tom nedělejte zmatek, prosím! A někdy si to sama vyzkoušejte.

24.01.2016

Půďáci ze staré školy Půďáci ze staré školy Milan Valenta

I takto se dá pracovat s tímto textem. https://www.youtube.com/watch?v=b2gHjO0WVzg

29.11.2015

Tam kde žijí divočiny Tam kde žijí divočiny Maurice Sendak

"Klikněte si". ;-)
Skvělá práce s textem, hlasem, rytmem, ...... a hlavně s dětmi ! Zkrátka když někdo UMÍ, tak je to potěšení pro duši.

28.11.2015 5 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Dnes odvysíláno a do pátku se můžete potěšit. Skvostné!

24.10.2015

Historie Evropy - Obrazové putování Historie Evropy - Obrazové putování Daniela Krolupperová

Krásné - co dodat?

13.10.2015 5 z 5

Lisandro venčí rybičky Lisandro venčí rybičky Alberto Pez

Nádherné ilustrace, velká tiskací písmena, obrázkové čtení - super pro začínající čtenáře. I nečtenáře ;-) s rodiči.

26.09.2015 5 z 5

Knížka Knížka Hervé Tullet

Kouzelná /doslova a do písmene/ knížka kterou děti milují a chtějí číst - vlastně si hrát - stále dokola. Než dorostl vnuk, "četla" jsem si ji s radostí sama. Díky Českým drahám a jejich zpoždění /když jedu služebně do nebo přes Prahu/ jsem již podarovala nesčetně dětiček. A všichni dospělí se potěšili s nimi. :-D

16.06.2015 5 z 5

Petr, Ida a miminko Petr, Ida a miminko Grethe Fagerström

Všemi třemi našimi dětmi oblíbená, vyhledávaná a opakovaně čtená. Bohužel se již rozpadá, neboť vazba je lepená. Rozhodně nejlepší kniha pro děti - s touto tématikou!

16.06.2015 5 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Rozhodně skvělá kniha, kterou si přečtěte s malými dětmi. Určitě dobré, když zemře někdo blízký a ony mají spoutu otázek, smutek a strach.

15.06.2015 5 z 5

Příběhy pro nejmenší Příběhy pro nejmenší Margaret Brown (p)

Krátké jednoduché texty, ale ilustrace jsou úžasné. Kvůli těm si knihu určitě pořiďte. I když už vám děti vyrostly. Užijete si je sami i později s vnoučaty. To bude několikanásobné potěšení. :-D

15.06.2015 5 z 5

Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka Torben Kuhlmann

Zkrátka - skvělá!

30.05.2015 5 z 5

Bylo mi patnáct. Deník z let 1939–1940 Bylo mi patnáct. Deník z let 1939–1940 Eva Rodenová

Zklamání. Rozhodně je plno jiných knih /na téma válka/, které děti zaujmou.

30.05.2015

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Film i kniha skvělé. Dětem je potřeba připomínat válku a tohle je super. Žádné drastické hory mrtvol, atp., přesto velmi působivé. Také je to jeden z mála pohledů "z druhé strany" . Většinou jsou knihy psané z pohledu Židů.
Ukázka z filmu.

23.04.2015 5 z 5

Hitlerova dcera Hitlerova dcera Jackie French

Je skvělé a řekla bych, že velmi nutné, aby se psaly DOBRÉ knihy o 2. světové válce pro děti. Toto je jedna z nich.

23.04.2015 5 z 5

Hádanky a luštěniny Hádanky a luštěniny Jiří Žáček

Super kniha - vtipné texty, úkoly. luštěnky, hádanky,....tak jak je inzerování v názvu.

06.04.2015

Život je boj Život je boj Jiří Žáček

Dárek přímo od pana Žáčka s věnováním.

06.04.2015 5 z 5