kolacky kolacky komentáře u knih

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opět skvělé čtení. Kim jde za svým a má vynikající instinkty, stejně jako její parta. O Tiff se člověk i bál, ale... Hlavně že padouši dostali, co si zasloužili.
Hodně se mi líbí, jak Angela vždycky děkuje partnerce a rodině. A taky paní, která jí příběhy rediguje. Taková osůbka často některým autorům chybí a mají v chronologii příběhů dost guláš :-)

27.07.2022 5 z 5

Zničený Zničený Kevin Hearne

Opět skvělé čtení. Místy drsné, ale to už tak bývá... Už aby byl přeložený "zbytek" série... !!!

26.07.2022 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

N-a-p-ř-e-d s-e t-o strašně vleče... a pak prásk a jsme v háji.
Vynikající příběh - příběhy. Přítomnost, minulost, válečná a příšerná co do dětských Billyho vzpomínek. Fantastická část o sžívání se se sousedy - před "akcí". Skvělá Alice, skvělý Bucky.
Nádherné pasáže s Vyhlídkou a obrazem.
Konec..? Vyberte si.

25.07.2022 5 z 5

Uštvaný Uštvaný Kevin Hearne

Uff... Příměří? To jako fakt, po takové době?
Zuřivá druidka je vynikající. Oberon je senzační. A miluju Manannána Mac Lira!

21.07.2022 5 z 5

Nahraný Nahraný Kevin Hearne

Proti chudákovi druidovi se spikne celý světový panteon. Jak pak má spojit Granuaile s Gaiou? Není na to čas ani místo!!!
A ano, ano - Fragarach je přece jen o něco hustší než Móralltach!

21.07.2022 5 z 5

Gaiin štít Gaiin štít Kevin Hearne

Změna způsobu, ale pořád skvělé.

19.07.2022 5 z 5

Napálený Napálený Kevin Hearne

Kojot... a Kojot? No těpic!
Vynikající navažské nadpřirozeno. Výborná atmosféra. A ten zrádce... Njn.

19.07.2022 5 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Marie, Ježíš, Čechy... Co víc si přát?

17.07.2022 5 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Vtipné a dobře vymyšlené. Chudák Atticus si nepřeje nic jiného než v klidu pěstovat bylinky a prodávat knížky - a pořád po něm někdo chce, aby se někam pachtil, bojoval a kouzlil. Njn... To abychom měli co číst :-)

17.07.2022 5 z 5

Pozor, střílí se! Pozor, střílí se! Helmut Zenker

"Každé předpovězené počasí se nakonec dostaví, jen se neví, kdy přesně."

"A u vás doma se taky nikdy nemyjou okna?"- "Ne, říká Kottan. "Vždycky je vytluču a zavolám sklenáře."

Schremser ve vedlejší místnosti spí s hlavou na psacím stole...Spolkový prezident na stěně celou noc nezamhouřil oko.

A kočce se nic nestalo!

13.07.2022 4 z 5

Tanec v ohni Tanec v ohni Graham Masterton

(SPOILER) No tak to bylo pěkně hnusný. Jednak ten drastický začátek, jednak Maggie, potom to vystoupení... Mstivý nový šéf. Zabitý kolega. A konec to završil.

13.07.2022 3 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Netypické, ale dobré!

12.07.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Super zamotané dlouhé čtení. Vlastně se ten příběh odehrával celý rok. A moc se mi to líbilo. I přes Matthewa a Joan... To se v životě prostě děje.

11.07.2022 5 z 5

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

Bejvalo líp... Místy tak trochu nepravděpodobné, ale kvůli Jackovi jsem pořád věřila v dobrý konec. No, dejme tomu.

07.07.2022 3 z 5

Abyste neumřel smíchy Abyste neumřel smíchy Erle Stanley Gardner

(SPOILER) Mazaná rusovlasá dvojnice, dědictví, které není ropa, ale uran, padoušský manžel, který není manžel, a dědička, která se díky Donaldu Lamovi dědictví dobéře. Prima čtení na dovolenou.
Donalda a Bertu nemám tak začtené jako Perryho Masona, dokonce koukám, že je nemám vůbec hodnocené, já sklerotik!

06.07.2022 4 z 5

Žirafí slzy Žirafí slzy Alexander McCall Smith

Moc dobré čtení, stejně jako první knížka.

05.07.2022 5 z 5

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Zázrak! Kafka, kterého jsem dočetla! A místy se mi i líbil!
Ne že bych ho milovala, ale celkem to chápu. Proměna byla silně na palici, stejně jako Venkovský lékař, Ortel, Kárný tábor a Bratrovražda. Jiné, ty kratičké, byly k zamyšlení a celkem i k pochopení. S povídečkou Nenadálá procházka bych se dokonce dokázala ztotožnit.

04.07.2022 4 z 5

Lest Lest Sandra Brown

Hmm... Myslím, že jsem od Sandry četla lepší příběhy. Ale celkem to ušlo.

03.07.2022 3 z 5

Suďte spravedlivě Suďte spravedlivě Emma Riedová

(SPOILER) Upřímně, dala bych čtyři hvězdy, kdyby autorka v první knížce (Královské intriky) jednu z hlavních postav nezabila. Teď ji o dvanáct patnáct let vrátila v čase a nechala ji detektivovat. Jenže čtenář už ví, jak to v budoucnosti dopadne, takže je a priori otrávený. Nu což. Není každý den posvícení...

01.07.2022 3 z 5

Královské intriky Královské intriky Emma Riedová

Nebylo to špatné. Jak tady někdo z kolegů poznamenal, taková lucemburská Angelika. Občas těžko uvěřitelné, ale celkem čtivé.
Hezká obálka...

27.06.2022 3 z 5