kolacky kolacky komentáře u knih

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Miluju Horatia. Musel mít úžasný charakter, když si ho Hamlet vybral za přítele!

03.03.2013 5 z 5

Tajuplná zahrada Tajuplná zahrada Jayne Ann Krentz

Pěkné počtení! Tajemství, paranormálno, krystaly, příjmení Sebastian - tuším souvislosti s Arkánami, respektive s Harmony...

01.03.2013 5 z 5

Svedený ďábel Svedený ďábel Amanda Quick (p)

Mně se to taky četlo dobře, líbilo se mi to, ale mám pocit, že se autor přebalu do knížky ani nemrkl, protože se sekl ve století. Big Ben v Londýně, to je v pořádku, ale ta slečna rozhodně nepochází z dob napoleonských válek. Ony vůbec přebaly knih paní Krentzové/Quick vykazují podobné nedostatky... škoda. Obzvlášť mě to mrzí u Společností Arkány, kde je na každém přebalu nějaká roztoužená slečna. Jistě, je to zamilované, ale taky tajuplné a nebezpečné a dal by se vymyslet obrázek zajímavější. U některých jsem to nevydržela a našla si obrázky podle sebe, třeba TŘETÍ KRUH, STÍNY NOCI nebo NA DRUHÝ POHLED.

24.02.2013 4 z 5

Utajené city Utajené city Jayne Ann Krentz

Ano ano, podivné, veliké a fungující rodiny paní Krentzová velice dobře umí! (Nefunkční, jako tu Calebovu, ovšem taky.) Kdo četl, musí tu Serenitinu rodinku z Witt´s Endu prostě milovat! A i jinak prima čtení.

22.02.2013 5 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi Jayne Ann Krentz

Rodina je vůbec v knížkách J.A.Krentzové/A. Quick zajímavou položkou. Nejednou se najdou synovci/bratranci/bratři, kteří jsou jednak nositeli vtipných situací a/nebo ohrožení nepřítelem, nebo, jako v tomhle případě, klíčem k pochopení Sama Starka. A neodolatelná byla jejich "chůva" Macbeth!

17.02.2013 5 z 5

Klam lásky Klam lásky Amanda Quick (p)

Jako vždycky - roztomilé počtení...

15.02.2013

Ztracená noc Ztracená noc Amanda Quick (p)

Myslím, že je to další - 9.část série HARMONY, která u nás asi nevychází od začátku - patří tam Půlnoční krystal a Stíny noci. Už se těším, až si ji koupím!

12.02.2013 5 z 5

Dotyky lásky Dotyky lásky Jayne Ann Krentz

Škoda že je ten český titul tak jiný. Prostý překlad HLUBOKÉ VODY nebo ještě líp CESTOU VODY podle Haydena Stonea by bylo výstižnější, líp by to vystihovalo Eliasovu filosofii a jeho přístup k životu. Charita byla okouzlující a nejlepší byl Crazy Otis!

12.02.2013 5 z 5

Touha Touha Amanda Quick (p)

Ano, předvídatelné, ale milé a vtipné. Moc pěkně se mi to četlo.

30.01.2013 5 z 5

Tajemná legenda Tajemná legenda Jayne Ann Krentz

Miluju knížky J.A.Krentzové, kde se vyskytuje chytré zvíře, v tomto případě okouzlující pes Příšera!!!

17.01.2013 5 z 5

Něžný rytíř Něžný rytíř Linda Lael Miller

Vypadalo to jako klasická červená knihovna, ale vyklubal se z toho docela pěkný příběh o cestování časem. Jako prázdninové čtení vřele doporučuju.

20.09.2012 4 z 5

Svítilna z drahokamů Svítilna z drahokamů De la Cámara (p)

Psáno nádhernou archaickou češtinou, myslím, že se autor snažil o variantu starých vypravěčských arabských pohádek a myslím dále, že se mu to povedlo.

12.09.2012 4 z 5

Nočné slasti Nočné slasti Sherrilyn Kenyon

Líbilo, moc. Napětí, erotika, kamarádství... Jenom veliká škoda, že u nás vyšla jenom tahle první knížka... (Na druhou stranu, až - až! - jich vyjde všech dvacet nebo kolik jich už je, KAM je čtenářka bude dávat? Chtělo by to nafukovací knihovnu! Nebo možnost sáhnout jen tak do paralelního vesmíru!)

21.08.2012 4 z 5

Indiáni bez tomahavků Indiáni bez tomahavků Miloslav Stingl

Jelikož si moje maminka koupila knihu hned, jak vyšla, četla jsem ji ve velice útlém věku. Byl to vlastně můj první cestopis a dost se na mně podepsal - od té doby se nebojím číst populárně naučné knihy.

01.08.2012 5 z 5

Squadra azzurra Squadra azzurra Giovanni Arpino

Přečetla jsem tuhle knížku jedním dechem. Je hodně o fotbale, ještě víc o tehdejších italských fotbalistech a atmosféře na mistrovství a nechybí černý humor a zamyšlené odbočky.

26.07.2012 5 z 5

Strejček z Texasu Strejček z Texasu Vladimír Stuchl

Parádní čtení nejen do vlaku a na dovolenou.

26.07.2012 5 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Nejhezčí kniha mého dětství. A když stonaly moje děti, musela jsem jim ji číst třeba třikrát za sebou...

Zítra vyplujeme na moře Zítra vyplujeme na moře Igor Jevgenjevič Vševoložskij

Když mi bylo deset, četla jsem tuhle knížku jako dobrodružnou, vedle Amazonek a Vlaštovek a Ostrova pokladů. Vzhledem k tomu, že je brána jako vyprávění kluka zhruba od deseti do patnácti let, není to tak špatné čtení.

Království květin Království květin Maurice Carême

Nejhezčí knížka, jakou jsem jako holka četla. Se vším všudy, fantasy, dobrodružství, nebezpečí, všechno v rámci knížky pro holčičky. Miluju ji dodneška.

17.07.2012 5 z 5

Ohromné maličkosti / (Obrany) Ohromné maličkosti / (Obrany) Gilbert Keith Chesterton

Velmi příjemně čtivá kniha. Moje oblíbená povídka/esej/fejeton je o kopci z křídy...