Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Přečteno v rámci povinné četby na střední, ale za mně žádný extra počin.

23.01.2022 2 z 5

Bajky Bajky Ezop

Nádherné a poučné pro všechny generace čtenářů.

Drak dvanáctihlavý Drak dvanáctihlavý Karel Jaromír Erben

Na tyhle pohádky se nedá zapomenout. Co více si jako dítě přát?

Potrestaná pýcha Potrestaná pýcha Božena Němcová

Krásná národní česká pohádka.

O lstivé lišce O lstivé lišce Michaela Tvrdíková

Liška v pohádkách je potvora každým coulem, ale bez ní by to nebylo ono.

Rozum a štěstí Rozum a štěstí Karel Jaromír Erben

Překrásné klasické české pohádky, které jsou nesmrtelné a stále oslovují malé čtenáře. Národní poklad, který je třeba hýčkat.

23.01.2022 5 z 5

O žabce carevně O žabce carevně Irina Karnauchovová (p)

Ruská pohádka, která má své kouzlo. Vždycky se mi i ruské pohádky líbily. Byly jiné než naše klasické české, ale stále kouzelné.

Létající koráb Létající koráb Michaela Tvrdíková

Krásná ruská a zapomenutá pohádka.

Kocour v botách Kocour v botách Charles Perrault

Kocour je moje srdcovka od útlého dětství. Všechny pohádky jsou úžasné, něžně každé dítě pohladí po duši a přenese do říše snů a fantazie, kde se vše v dobré obrátí a kde člověk rád zapomene a starosti všedních dní. Krásné a vzpomínkové i po létech. Na krásné věci a knihy se nezapomene celý život.

Vo modrým ptáčku Vo modrým ptáčku Jindřich Šimon Baar

Nádhera. Pohádky miluji od dětství a nedám na české pohádkové zlato dopustit. Moje srdcovka, krása. Nic na světě není pro dítě krásnější, než když dobro a láska zvítězí nad zlem a škodiči jsou potrestáni.

Koulej se, sluníčko, kutálej Koulej se, sluníčko, kutálej Zdeněk Kriebel

Krásná kniha pro nejmenší, na kterou mám pěkné vzpomínky. Návrat do dětství, kdy nám četly babička s mamkou. Časy, které se už nevrátí, ale ve vzpomínkách stále jsou.

22.01.2022 5 z 5

O makové panence a motýlu Emanuelovi O makové panence a motýlu Emanuelovi Václav Čtvrtek (p)

Krásné a milované pohádky našeho dětství. Nádherné kresby a příběhy, při kterých se tak pěkně usínalo.

Masožravé rostliny Masožravé rostliny Eva Kačírková

Přečteno před mnoha a mnoha lety a i po tak dlouhé době si vzpomínám, že se mi příběhy líbily a byly zajímavé. Příjemné čtení, které nenáročného čtenáře detektivek opravdu neurazí a je odpočinkové.

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Kniha mně neuvěřitelně nudila a ani film s Čepkem a Janžurovou mně neoslnil. Hodně velká bída.

22.01.2022 odpad!

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Přečteno na základce v rámci povinné četby.

22.01.2022 1 z 5

Nový epochální výlet pana Broučka, tentokrát do patnáctého století Nový epochální výlet pana Broučka, tentokrát do patnáctého století Svatopluk Čech

Není to můj šálek, ale přečteno pouze na základní škole v rámci povinné četby a zápisu do čtenářského deníku.

22.01.2022 1 z 5

Nejkrásnější dívka ve střední Evropě Nejkrásnější dívka ve střední Evropě Miloslav Švandrlík

Knihy pana Švandrlíka jsou vždycky zárukou dobré zábavy, humoru, skvělých a potrhlých postav. Za mně požitek z knihy.

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Sice hodně velká klasika a jistě velké dílo, ale mně nijak nenadchlo a cestu jsem si ke knize nenašla ani po létech.

Svět Číny: kulturní atlas Svět Číny: kulturní atlas Caroline Blunden

Krásná barevná a obsáhlá publikace o starověké Číně.

22.01.2022 5 z 5

Čína: lidé – země – kultura – dějiny Čína: lidé – země – kultura – dějiny Alison Bailey

Velmi krásná publikace, která přiblíží život v Číně. Současnost i minulosti.