Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Pěstitelské práce v 6. ročníku základní školy Pěstitelské práce v 6. ročníku základní školy Andrej Milec

Jo pěstitelky - předmět, ve kterém jsme se pořád vrtali v zemi, pleli plevel, hrabali a sázeli ředkvičky. K tomu nesměla chybět ani odpovídající učebnice. Dnešní děti neznají.

28.01.2021 5 z 5

Obrázková knížka o Československu Obrázková knížka o Československu Oldřich Černý

Tuhle knihu jsem jako holka milovala.

Vlajky a znaky zemí světa Vlajky a znaky zemí světa Ludvík Mucha

Hodně stará knížečka s vlajkami zemí, které dnes již nejsou platné. Ale proč si ještě i dnes nezalistovat touto starou encyklopedií a nezavzpomínat na svět, jaký byl před lety? Je to takový trochu průvodce historií.

28.01.2021 5 z 5

Bohové a králové starého Egypta Bohové a králové starého Egypta Vojtech Zamarovský

Od dětství miluji báje, pověsti a také vše, co se týká starověkého Egypta. Pro mne nezapomenutelné kouzlo a výborná kniha, stejně jako všechny od pana Zamarovského.

Ladovy veselé učebnice - Savci Ladovy veselé učebnice - Savci Josef Lada

Legendární a úžasná nostalgická knížečka s obrázky pana Lady. Nezapomenutelné kouzlo pro malé děti. Dodnes vlastním tyto pohádky a velice ráda jsem z knihy předčítala i svému synovi. Za mně krásný průvodce dětskou fantazií.

České pověsti České pověsti Adolf Wenig

Pověsti to je moje a nesmí v mém seznamu přečtených chybět ani tato kniha.

Pověsti z Chodska Pověsti z Chodska Jindřich Šimon Baar

Za mně krásná kniha. Miluji Chodsko a jejich bulačinu. Krásný kraj, kam se vždycky ráda vracím již od dětství.

Knížka pro Lucinku Knížka pro Lucinku Milena Lukešová

Poněkud historická kniha. Ale v roce 1987 jsme se ségrou knihu milovaly a v té době bylo vše nakresleno tak, jak to opravdu bylo. Dneska již spoustu věcí neplatných.

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Kniha, která mně nikdy neoslovila. Nikdy jsem tento druh literatury nemusela a přečetla jen v rámci četby ve škole.

26.01.2021 1 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihy této spisovatelky jsme nikdy ráda nečetla. Zkoušela jsem mnohokrát, ale nedokázala jsem se začíst.

26.01.2021 2 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Bohužel ani kniha ani film mně nijak extra neoslovily.

26.01.2021 2 z 5

Mrtví učí živé, 2.díl Mrtví učí živé, 2.díl Antonín Jakeš

Čtivá a hodně zajímavá kniha, odhalující práci kriminalistů, soudních lékařů a ostatních důležitých kroků, které nakonec vedou k usvědčení pachatelů.

12.01.2021 5 z 5

Mrtví učí živé Mrtví učí živé Antonín Jakeš

Kniha se dobře čte a jsou v ním popsány i praktiky, které jsou nutné pro odhalení zločinu. Popis práce kriminalistů, soudních lékařů i laboratoří a ostatních důležitých kroků, důkazů, identifikací, které jsou nutné pro odhalení pachatelů. Zajímavé.

12.01.2021 5 z 5

Anatomie 2 Anatomie 2 Radomír Čihák

Nezbytná kniha každého medika.

Anatomie 1 Anatomie 1 Radomír Čihák

Pro mediky nezbytná kniha. Čihák je anatomická klasika. Každá kniha je objemná a těžká, ale každý medik se s ní musí seznámit. Syn s ní snad i spí. Ale to se nedá nic dělat.

11.01.2021 5 z 5

Čarodějná kniha Čarodějná kniha Zuzana Nováková (p)

Krásná kniha, kterou jsme se sestrou milovaly. Ještě ji máme v knihovně u rodičů. Hezká vzpomínka.

Vousy na mašličku Vousy na mašličku Jošitomo Imae

Přečteno jen jednou a s díky odloženo do propadliště dějin. Nijak mne tato kniha nenadchla. Asi jsem byla zvyklá na jinou tvorbu a jiný styl psaní.

11.01.2021 2 z 5

Ferda cvičí mraveniště Ferda cvičí mraveniště Ondřej Sekora

Pěkná kniha pro děti. Super kresby. Knihu si oblíbil i syn, kterému jsem jí ráda předčítala.

Pohádek jako kvítí Pohádek jako kvítí Josef Štefan Kubín

Opět tuto moji srdcovku hodnotím velice kladně, taky jak jinak u mně. Já jsem starý nostalgik a kouzlo starých dobrých pohádek je ve mně pořád. Knihu opatruji, mám ji po své mamce, která stejně jako já, knihy miluje.

Báchorky Báchorky Božena Němcová

Opět další pohádková kniha od Boženy Němcové. Krásné čtení nejen pro nejmenší. Nezapomenutelné kouzlo dávných časů.