Kopretina Kopretina komentáře u knih

Naďa Naďa Anton Hykisch

Stále jsem čekala, co ze vztahu těch dvou vznikne, a vzniklo. Někdy to není lehké.

07.12.2020 4 z 5

Podolí Podolí Jonáš Zbořil

Zasáhl mě příběh matky v několika dílech na bazénu v Podolí... jinak mě to neoslovilo.

25.10.2020 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Za mě: nejsem moc nadšená, brutalita děsná, do které jsou zamíchány děti, sloh věcný. Jsem ráda, že to mám za sebou ;).

16.10.2020 1 z 5

Hlas krve Hlas krve Vlasta Javořická

Příběh několika lásek a několika smrtí ve stylu román/triller. Autorka píše poutavě, příběh až neuvěřitelný a naivní.

10.10.2020 3 z 5

Zpěvy rolnické a pastýřské Zpěvy rolnické a pastýřské Publius Vergilius Maro

Knihu jsem jen proletěla. Návody, jak co pěstovat a chovat s ohledem na božstvo. Verše jsem nenalezla.

05.10.2020 2 z 5

Vést jako Ježíš Vést jako Ježíš Floyd McClung

Téma důležité pro ty, kteří vedou skupinu nebo skupinku lidí směrem k Bohu. Všímám si, jak světští vůdci staví do popředí sebe a poplacávají se po ramenou. V církvi je to spíš naopak, i ti co vedou, snad vlivem nezdravé pokory, se bojí vést a být vůdci. A tato kniha je pro ně, ale třeba i pro manažery, pomůckou, jak se stát dobrým vůdcem bez toho, abych se stavěl na piedestál.

30.09.2020 5 z 5

Děsivé příběhy 1: Dřevěná míle Děsivé příběhy 1: Dřevěná míle Chris Mould

Šlo to, ale děti ne a ne se bát, i když jsem četla strašidelným hlasem :)

28.09.2020 4 z 5

Dcery Eviny Dcery Eviny Marianne Menzel

Zajímavý výběr významných žen, oceňuji, že se myslelo na vědkyně, spisovatelky a i duchovní osoby. Palec nahoru!

22.09.2020 4 z 5

Zbloudilá střela Zbloudilá střela Jiří W. Procházka

Super! Vyrovná se Brezinovi!

10.08.2020 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Moje první setkání s hygge v době, kdy hygge potřebuji. Jindy bych knihu asi moc neocenila, tentokrát mi sedla.

15.07.2020 5 z 5

Poslední dny dinosaurů Poslední dny dinosaurů Vladimír Socha

Knihu jsem četla svým dětem, převážně náctiletým. Myslím, že jsem byla do ní žhavější než oni, a to bylo asi dáno užíváním cizích slov a neznámých pojmů. Nejstarší syn se pořád usmíval a říkal, že autor vše moc okecává, nicméně to znělo velmi vědecky a expertně. S autorem jsme se potkali na přednášce, takže jeho kvality nám jsou známy. Jako mnohé pod mým komentářem, mě také nejvíc zaujala událost dopadu meteoritu, nikdy jsem se nijak víc o to nezajímala. Poslední kapitolka už mi přišla trochu navíc.

23.04.2020 4 z 5

Cvrček na krbu Cvrček na krbu Charles Dickens

Četla/poslouchala jsem ji jako Eknihu. Nejprve jsem jí vůbec nerozuměla, pak jsem se do ní začetla a začalo mě zajímat rozuzlení. Závěr moc hezký. Odnáším si z toho: raději říct těžkou pravdu než lhát, i když v dobré víře.

20.04.2020 3 z 5

Svatost ve světě Svatost ve světě Jiří Bonaventura Štivar

Knihu vkládám do čtenářské výzvy do bodu "Osoba, která má vyše vysněné přání" a zde mají všechny hlavní postavy - jsou "Boží přátelé". V knize je cca 40 příběhů lidí z celého světa, kteří se k Bohu přiblížili svým životem, nemocí, utrpením, mučednictvím nebo prostým životem, vč. dvou Čechů. Zajímavé, doporučuji!

06.02.2020 5 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Kniha mě nezaujala. Některé povídky byly čtivější, veskrze depresivní a beznadějné příběhy lidí, kteří nežijí svůj život. Chápu, že pro někoho mohou být silné, asi jako mě kdysi zaujal Lustig, teď mi připadají jeho díla moc depresivní. Příběhy mi připadají vytržené z kontextu, moc netušíme začátek a už vůbec není konec, jen úsek určitého života hlavního hrdiny.

02.02.2020 2 z 5

Mami, jak přijde dítě na svět? Mami, jak přijde dítě na svět? Henri Joyeux

Jednoduché, milé, pravdivé, jemné a opravdové. Tak jak by měla vypadat každá výchova: bílá je bílá a černá je černá. (Jen mé děti do toho jaksi nechtěly nahlédnout, prý už jsem jim všechno řekla.)

01.02.2020 5 z 5

Violka, fialová víla Violka, fialová víla Daisy Meadows

Dcerce se líbila, mě nezaujala.

16.01.2020 2 z 5

Vraky bez pokladů Vraky bez pokladů Eva Kačírková

Mně se více líbila první povídka, protože se odehrává v Olomouci, a představovala jsem si místa, kde se hlavní aktér pohyboval. Druhou jsem četla pomaleji a utíkal mi děj.

11.01.2020 2 z 5

Biblické příběhy na dobrou noc Biblické příběhy na dobrou noc neznámý - neuveden

Moc hezké, čtivé, dcerce se líbilo.

01.01.2020 5 z 5

Labutě, labutě... Labutě, labutě... Oldřich Smutný

Z dětství si ji pamatuji s nostalgickým pocitem. Nedávno jsem ji četla dcerce a tu tolik tato kniha nezaujala, už proto, že mnohým věcem nerozuměla, jsou tam složitější popisy. Téma neotřelé, jedinečné.

29.12.2019 3 z 5

Veronika, prostě Nika Veronika, prostě Nika Jaromíra Kolárová

Knihu jsem poslouchala čtenou. Nika mě štvala, vadilo mi, že to vždy za ní někdo odskákal a milovala jsem ji, protože podobné stvoření s jménem Veronika mám doma. Za mě průměr.

26.11.2019 3 z 5