Kopretina Online Kopretina komentáře u knih

Zlato hraběte Drákuly Zlato hraběte Drákuly Thomas Brezina

Fuj, to jsem se bála!

14.02.2019 4 z 5

Zpěvákův amulet Zpěvákův amulet Thomas Brezina

Bezva. Pozor na temný síly.

12.02.2019 5 z 5

Když zavyje pes ze záhrobí Když zavyje pes ze záhrobí Thomas Brezina

Jako malá bych se při čtení... bezva

10.02.2019 5 z 5

Měl to být hezký život Měl to být hezký život Andrea Coddington

Smutné, ale konečně život, i když v syrové podobě. To, jak žila autorka před dětmi, mi přišel absolutně proflákaný a promrhaný čas. Přeji autorce, aby ji vše, co má za sebou, vedlo do hloubky a našla naplnění v hodnotnějších věcech, než je např. značkové oblečení.

11.01.2019 1 z 5

Tajemství tří žen Tajemství tří žen Mária Ďuranová

Kniha mě nezaujala ani slohově ani příběhem ani hlavními hrdinkami. Jejich "malá" tajemství mi přijdou dost zásadní pro kvalitní partnerské a rodinné vztahy.

26.12.2018 1 z 5

Kytice lesních příběhů Kytice lesních příběhů neznámý - neuveden

Nenáročné příběhy téměř o ničem. Dceři se líbily jména zvířátek a ilustrace.

19.11.2018 2 z 5

A neomluvím se A neomluvím se Sofja Prokofjeva

Kniha s laskavým morálním poselstvím, že chyba má řešení, máma je tím nejbližším člověkem a každý potřebujeme být chtěný. Děti byly z knihy nadšené a já taky. Dala bych klidně 6 hvězd.

13.11.2018 5 z 5

Dům ve Sluneční ulici Dům ve Sluneční ulici Zbyněk Malinský

Velmi vtipně napsané pohádky o obyčejných věcech v domě. Líbily se všem mým dětem v různých věkových stupních.

09.11.2018 5 z 5

Foxové z Harrow Foxové z Harrow Frank Yerby

Nic zvláštního jsem od knihy neočekávala a velmi mě překvapila svou čtivostí! Nemohla jsem se od ní odpoutat. A to přesto, že jsem nenašla ani jednu sympatickou postavu. Jo, jak se lidem vrací na dětech jejich chyby ;)

15.10.2018 5 z 5

Boží otcovské srdce Boží otcovské srdce Floyd McClung

Kéž bychom vždy mířili do Otcovy nářuče, ať zranění tak plní pokoje!

08.10.2018 4 z 5

Krev královská Krev královská Sinclair Lewis

Knihu na toto téma jsem ještě nečetla a tak se mi otvíral nový obzor a myšlení se ubíralo směrem, kterým ještě nikdy předtím. Celkem byla kniha čtivá, ale stále depresivnější. Kladu si otázky - fakt to tak nějak tehdy bylo? Jaký status mají černoši v Americe dnes?

16.09.2018 3 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Mix pohádek o Popelce a Jánošíkovi (bohatým bral a chudým dával). Kniha přišla ve chvíli, kdy jsem si potřebovala odpočinout od silných příběhů, takže splnila svůj úkol. Jinak mě neoslovila, a ani jsem nenašla sympatickou postavu.

12.08.2018 2 z 5

Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí Lucie Seifertová

Něco se mi líbilo moc, něco bylo děsné. Zajímavé pojetí v leporelu.

30.07.2018 3 z 5

Přemýšlenky Přemýšlenky Jéňa Kunčar

Ač útlá knížka, je hutná a plná. Nejprve sama a pak s dětmi jsme ji louskaly kapitolku za kapitolkou. Asi nejvíc se jim líbila poslední číst knihy: Přemýšlenky. Hodně jsme si při ní povídaly a dnes, když se jich zeptám, co máme jako životní úkol, bez váhání řeknou: trénovat vztahy. Děkuji autorovi za nový pohled na stará témata; kniha mě a mou rodinu obohatila.

07.07.2018 4 z 5

O vílách a princeznách O vílách a princeznách kolektiv autorů

Asi stárnu, některým dětským knihám nerozumím. Opět převyprávěno, bez ladu, skladu, poetiky. Myslím, že ani já, ani dcerka si za čas na knihu ani nevzpomeneme.

20.06.2018 2 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Mě kupodivu nejvíc zaujal začátek: soudní proces a sondy do minulosti: seznámení, společný život, hádky apod. Dále se z toho stala detektivka, a nemohla jsem Donnu vystát. Kladla jsem si otázku, jak se to vůbec dá zvládnout a nakonec se Donně hluboce poklonila. Konec dobrý, takže všechno dobré.

17.06.2018 3 z 5

Černí bojovníci Černí bojovníci Thomas Brezina

Tak u téhle knihy z klubu tygrů jsem neuspěla, dvakrát jsem nesplnila úkoly, o to víc se mi líbí!

23.03.2018 5 z 5

Cesta do Tongaye Cesta do Tongaye Gudrun Pausewang (p)

Při výběru knihy do letošní čtenářské výzvy bodu 2 - kniha od autora ze stejného kraje sahám po knize paní Gudrun, jelikož bydlela ani ne 10 km ode mě. Jednu knihu jsem již od ní četla a velmi ráda jsem sáhla i po druhé. Nemám moc představivosti a nelítají mi obrazy v hlavě při četbě, tentokrát ale to s touto knihou šlo a já viděla kaňon, cestu osvícenou měsícem, vulkán, její nahé tělo, na kterém nese nemocného psa, kostel osvícený mnoha svíčkami. Celý popis i příběh jsou krásné, trochu mě mrzí bolestný konec, za něj bych půl bodu strhla, ale i tak dávám pět hvězd, protože vím, že na tuto knihu jen tak nezapomenu.

03.03.2018 5 z 5

Evangelizace s odvahou a citem Evangelizace s odvahou a citem Michelle Moran

Jasné, stručné, vtipné a jednoznačné. Vytvořit si s Bohem vztah, pracovat na něm a předávat jej radostně a pravdivě dál. Myslím, že se máme stále co učit!

12.02.2018 5 z 5

Mezi brášky - Bráška Lajdáček Mezi brášky - Bráška Lajdáček Josef Filgas

Knížku jsme četly s dětmi s nadšením, ale několikrát nás zarazila krutost, která snad do dětských knih nepatří (ale do života samozřejmě ano). Skoro v každé kapitole nějaké zvíře umře/utopí se/anebo ho někdo zabije. Proto body dolů. Děj: mě nezaujal, ale děti jo, takže asi ok.

31.01.2018 3 z 5