kuky921 kuky921 komentáře u knih

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Zatím nejslabší kousek od tohoto spisovatele. Ostatní mají za mě větší spád. V této knize se pořád vše točilo v kruhu a nebavilo mě to.

24.09.2018 3 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Výborná kriminálka, čtivá a uvěřitelná.

28.08.2018 5 z 5

Někde ještě svítí slunce Někde ještě svítí slunce Michael Gruenbaum

Syrová kniha o ukradeném dětství v letech 1939 - 1945. Celé období vypráví desetiletý kluk, je plná jeho pocitů, nespravedlnosti, ale i lásky a soudržnosti v rámci rodiny a kamarádků, kteří se potkali v Terezíně.

Knihu bych zařadila do povinné školní četby, nejsou v ní popisovány detaily zvěrstev, ale aby si každý uvědomil jaké má štěstí, že žije v době, ve které žijeme.

11.03.2018 5 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Velmi příjemná oddechová knížka, ke které jsem se dostala kvůli výzvě. Zrzavé kočičí pokolení je prostě nej....

03.03.2018 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Parádní detektivka, sice na počátku trochu pomalejší rozjezd, ale četla se prima.

17.09.2017 5 z 5

Příběhy, které se pěkně čtou. Ale pro mě jsou lepší fejetony od Křesťana.

22.08.2017 4 z 5

Cech objevitelů Cech objevitelů Kevin Costner

Velké zklamání. Knížku jsem si vybrala kvůli jejímu vzhledu a kombinaci textu a komiksu. Bohužel ani po přečtení 158 stran jsem nenašla nic, co by mělo donutilo, abych četla dál. Chybí tomu spád, čtivost, prostě úplně zbytečně strávený čas.

17.05.2017 2 z 5

Případ Ludvík Případ Ludvík Oliver Pötzsch

Velmi čtivý příběh s tajemnými prvky, který se ve finále promění v romantickou limonádu. Konec se mi zdál už moc překombinovaný.

21.02.2017 3 z 5

Historie ZOO Praha Historie ZOO Praha Romana Anděrová

Velmi pěkně zpracovaná publikace, která odhaluje velmi těžké začátky vzniku zoo v Praze. Jen škoda, že těch fotografií není více.

20.01.2017 4 z 5

Faktura Faktura Jonas Karlsson

Velmi zajímavý nápad s fakturou a hodnocením spokojeného života. Je to takový náhled na, jak lze využít život a využít či nevyužít všechny předpoklady.
Knížka se velmi dobře čte.

23.08.2016 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Pěkná víkendová oddychovka. Bylo by asi prima se takto podívat někam do minulosti, i když já bych preferovala být neviditelnou.

14.08.2016 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Bohužel se to opravdu nedalo číst. Zkoušela jsem knížce dát dvě šance asi s měsíčním přerušením a pro mě je to nezajímavé a absolutně nečtivé.

18.01.2016 2 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Knížka se velmi dobře čte a samotný příběh se mi líbil. Evan, osoba, o které se stále mluví, je případ nenapravitelného sukničkáře a zbytek osazenstva, vše vyřeší :-)

16.04.2015 5 z 5

Kat lidumil Kat lidumil Jiří Hanibal

Knížka se velmi dobře čte a musím se přiznat, že jsem o existenci Karla Hussa neměla ani nejmenší.

13.02.2015 4 z 5

Sněhurka a sedm trpaslíků Sněhurka a sedm trpaslíků Walt Disney

Klasická pohádka, která nikdy neomrzí.

13.02.2015 5 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Za dva večery přečtena jako večerníčky pro děti před spaním. Příběhy i pojmenování měsíců se holkám velmi líbily, velmi krásná knížka. V době, kdy jsem chodila na základku, mě tato knížka minula, ale teď se mi zdá velmi pěkná.

10.02.2015 5 z 5

Svobodný Francouz Svobodný Francouz Piers Paul Read

Velmi zajímavá knížka. Zalíbila se mi nejprve obálka a byla jsem překvapena obsahem. Je velmi pěkně zpracovaná a společně s osudem hlavního hrdiny jsem se i trochu více seznámila s historií Francie zejména za 2. světové války.

13.11.2014 4 z 5

F jako Fík F jako Fík Ivona Březinová

Velmi pěkná knížka s pracovním sešitem, který pomáhá malému čtenáři ke kontrole porozuměnému textu. Dcerka si čte tuto knížku ve škole a moc se jí líbí. Včera jsem si tu knížku přečetla taky, protože dcerka si byla jistá jednou z odpovědí :-)

06.11.2014 5 z 5

Ježourek a jeho příhody Ježourek a jeho příhody Jarmila Minaříková

Knížku jsem našla na půdě a dcerkám jsem jí četla před spaním. Je možné, že se malý Ježourek stal inspirací pro Ondřeje Sekoru a jeho Ferdu. Příběh je moc pěkný a velmi srozumitelný.

02.11.2014 5 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Musím smeknout před Renčem, jelikož na základě této knihy vytvořit tak pěkný snímek, musel být docela zážitek. A ještě ta hudba :-)
Knížka za mě nic moc

22.10.2014 2 z 5