Kuža007 Kuža007 komentáře u knih

Řecko mezi Makedonií a Římem Řecko mezi Makedonií a Římem Pavel Oliva

Krásná publikace profesora Olivy o helénistickém Řecku 4. - 2. stol. př. n. l. Prostor zde věnuje převážně mezi soupeřením starověkých řeckých států, tedy Athény, Sparta či Théby, ale velká dávka pozornosti je věnována i severním sousedům řeckých států, a to vzrůstající Makedonii.

Kolébka demokracie Kolébka demokracie Pavel Oliva

Pan profesor Oliva ve své knize krásně popisuje Kolébku demokracie, tedy klasické Řecko 5. - 4. stol. př. n. l., jeho kulturu, filozofii, umění, ale hlavně historii zejména období, kdy je v Athénách zavedena demokracie a období řecko-perských válek.

Civilizace starověkého Středomoří Civilizace starověkého Středomoří Jan Burian

Tato krásná obsáhlá kniha shrnuje všechny známé historické poznatky o Starověku. Od Uruku až po období stěhování národů a římského dominátu.

29.06.2021 5 z 5

Archeologie pravěkých Čech. 8, Doba římská a stěhování národů Archeologie pravěkých Čech. 8, Doba římská a stěhování národů Eduard Droberjar

Skvělá kniha o dějinách pravěkých Čech. Skvělé zakončení této odborné archeologické série o pravěkých Čechách. Problematiky skvěle zpracována - ostatně jako v ostatních dílech.

29.06.2021 5 z 5

Archeologie pravěkých Čech. 7, Doba laténská Archeologie pravěkých Čech. 7, Doba laténská Petr Drda

Skvělá kniha o dějinách pravěkých Čech. Skvěle zpracovaná mladší doba železná.

29.06.2021 5 z 5

Archeologie pravěkých Čech. 6, Doba halštatská Archeologie pravěkých Čech. 6, Doba halštatská Petr Drda

Skvělá kniha o dějinách pravěkých Čech. A konečně jsme se dostali do starší doby železné.

29.06.2021 5 z 5

Archeologie pravěkých Čech. 5, Doba bronzová Archeologie pravěkých Čech. 5, Doba bronzová Luboš Jiráň

Skvělá kniha o dějinách pravěkých Čech. Zde je popsána těžko zkoumatelná doba bronzová.

29.06.2021 5 z 5

Archeologie pravěkých Čech. 4, Eneolit Archeologie pravěkých Čech. 4, Eneolit Evžen Neustupný

Skvělá kniha o dějinách pravěkých Čech. Tato část se věnuje pozdní době kamenné, či jak ji říkají někteří archeologové, tzv. době měděné.

29.06.2021 5 z 5

Archeologie pravěkých Čech. 3, Neolit Archeologie pravěkých Čech. 3, Neolit Ivan Pavlů

Skvělá kniha o dějinách pravěkých Čech. Kniha je věnována mladší době kamenné.

29.06.2021 5 z 5

Archeologie pravěkých Čech. 2, Paleolit a mezolit Archeologie pravěkých Čech. 2, Paleolit a mezolit Slavomil Vencl

Skvělá kniha o dějinách pravěkých Čech. Pozornost je dána na starší a střední dobu kamennou.

Pravěké dějiny Moravy Pravěké dějiny Moravy Vladimír Podborský

Detailní kniha o dějinách pravěké Moravy.

29.06.2021 5 z 5

Historická geografie českých zemí Historická geografie českých zemí Eva Semotanová

Úžasná učebnice pro výuku historické geografie.

29.06.2021 5 z 5

Úvod do historické topografie českých zemí Úvod do historické topografie českých zemí Zbyněk Sviták

Úžasná skripta pro historickou geografii.

29.06.2021 5 z 5

Základy heraldiky, genealogie a sfragistiky Základy heraldiky, genealogie a sfragistiky Jarmila Krejčíková

Ideální studijní materiál pro studenty historie a pomocných věd historických. Detailně rozepsány znaky a funkce erbu, dále i pečetí a i pár zajímavostí z genealogie.

Historická chronologie Historická chronologie Marie Bláhová

Ideální studijní materiál pro studenty historie a pomocných věd historických. Vhodné k převodu dat, které jsou psány na starých listinách.

Paleografická čítanka Paleografická čítanka Zdeňka Hledíková

Ideální studijní materiál pro studenty historie a pomocných věd historických. Skvělá pomůcka pro čtení starých listin z kterékoli historické epochy.

Jak se píšou dějiny Jak se píšou dějiny Paul Veyne

Kniha je to sice krásná avšak trochu složitá na čtení a moc se zabývající historickou metodou než konkrétními poznatky a výsledky.

29.06.2021 3 z 5

Jak napsat diplomovou práci Jak napsat diplomovou práci Umberto Eco

I když datum prvního vydání této Ecovi práce je již v současné době docela starý, tak nelze než konstatovat, že mi Eco v tomto své díle dal mnohé rady při vybírání tématu a vytváření samotné práce. Jeho rady jsou přesné, konkrétní a dávají smysl. Určitě se mi budou v budoucnu hodit. Tato kniha je zároveň důkaz, že Eco nebyl jen úžasný spisovatel, ale i úžasný a zkušený vědec.

Úvod do studia dějepisu - 2. díl Úvod do studia dějepisu - 2. díl Martin Wihoda

Velice podařená skripta do Úvodu do studia dějepisu. Přednáška jsou však daleko lepší pro pochopení věcí, které jsou v nich popsány.

29.06.2021 4 z 5

Dějiny Brna 7 Dějiny Brna 7 kolektiv autorů

Velice krásné ukázání všech umělecko-historických památek Brna ze všech historických období. Detailně popsané a okomentované. Krásná kniha.