Kuža007 Kuža007 komentáře u knih

Slovácko sa nesúdí Slovácko sa nesúdí Zdeněk Galuška

Úžasné pokračování Slovácka sa súdí. Pět hvězd pro Galušku.

31.03.2018 5 z 5

Dezerty Dezerty kolektiv autorů

Vždycky jsem byl na sladké, a tady v této kuchařce jsou dobré recepty.

31.03.2018 5 z 5

Pravda zůstala pravdou Pravda zůstala pravdou Vasil Biľak

Tu knihu jsem četl kvůli své práci. Podruhé bych ji asi už nečetl.

28.03.2018 2 z 5

Podivná smrt generála Pattona Podivná smrt generála Pattona Bill O'Reilly

Autoři zde popisují vojenský život generála Pattona. Faktografické kniha je velice zajímavá a její čtení mě bavilo. Bohužel autoři chodili někdy i daleko od Pattona.

27.03.2018 5 z 5

Třicet případů majora Zemana II. Třicet případů majora Zemana II. Jiří Procházka

Druhá kniha zemanovek již není to, co ta první, proto jen čtyři hvězdy.

27.03.2018 4 z 5

Třicet případů majora Zemana 1. Třicet případů majora Zemana 1. Jiří Procházka

Překvapivě i když jsou tyto povídky mezi čtenáři neznámé, tak je pan Procházka napsal těsně před natáčením seriálu.

Rukojmí z Bella Vista Rukojmí z Bella Vista Jiří Svetozar Kupka

Každý, kdo tuto knížečku přečetl musí uznat, že je čtivá. Příběh je dobrý, ne komplikovaný a málokdo ví, že byl inspirován skutečnou událostí.

Válka mýma očima Válka mýma očima George S. Patton

Válka mýma očima. Vojenská autobiografie jednoho z nejlepších generálů 2. světové války a historie celkově, generála George Smithe Pattona. V této knize jsou generálovy vzpomínky ve formě deníku. Z Pattonových zápisků jde poznat jasný obrys doby. Pattonovy vzpomínky se upínají nejdříve na boje v Severní Africe a poté na 3. armádu, se kterou bojoval v Evropě i na osvobození západní části Československa. Pokud si tuto knihu přečtete nebudete litovat.

25.03.2018 5 z 5

Vojna a mír IV. Vojna a mír IV. Lev Nikolajevič Tolstoj

Závěr tohoto díla byl pro mě, co se týče děje a hlavních postav trošičku uspěchaný, což je u Tolstého nezvyk. Ale tuto uspěchanost doplnil krásný epilog. Druhá část tohoto epilogu je celkově věnována filozofickému myšlení Tolstého. Toto své myšlení, však mnohokrát aplikoval během celé Vojny a míru. Ale tyto úvah byly, ze všech nejlepší.

24.03.2018 4 z 5