L.Ady L.Ady komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha od autora co jsem četla. Občas mi Harry lezl trochu na nervy, ale postupem času jsem si na jeho osobnost zvykla. Kniha je brutální a vtipná zároveň, což se mi na ní opravdu líbilo. Není to jen klasický mord o ničem :).

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha od Larse Keplera, kterou jsem četla. Zaujala mě hned od začátku do konce. Je maličko brutální a hypnotické stavy jsou popisovány možná maličko zbytečně zdlouhavě. To ale ději a celkově knize neubírá na hodnotě. Vřele doporučuji.

01.10.2022

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Povídky jsou zajímavé avšak dost ponuré, což se z názvu asi dalo čekat. Dobře a rychle se čte.

01.10.2022 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Za mě je tenhle díl Harryho Pottera úplně nejlepší. Miluju celý děj, postavy, zvraty, úkoly , atmosféru. Skvěle se čte ️.

01.10.2022 5 z 5

Havran Havran Edgar Allan Poe

Zajímavá povídka. Líbí se mi atmosféra. Zdá se, že je napsaná jako jednoduchý děj. Každopádně vystihuje mnohem víc, než se na první pohled zdá.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tahle knížka je samozřejmě spíše trošičku pro teenagery. Každopádně mě mile překvapilo, že je o mnoho lepší než film. Určitě si přečtu ostatní díly :).

29.09.2022

Jama a kyvadlo Jama a kyvadlo Edgar Allan Poe

Zajímavá, ponurá povídka. Rozhodně se mi líbila.. hlavně kvůli napětí.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tuto knihu hodnotím velice kladně. Konečně jsme se více dozvěděli o soukromí komisaře Joony a Sagy. Konec byl maličko uspěchaný oproti první polovině knihy ale určitě doporučuji :).

08.06.2022 4 z 5

Netušila jsem, co od toho očekávat. Kniha mě ani neurazila, ale ani vyloženě nenadchla. Ale věřím, že pokud jste fanoušek Harryho Pottera, tak jistě oceníte tohle pokračování.

12.01.2022 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Tato kniha se mi velmi líbila. Asi 2x nebo 3x se mi stalo že jsem ji musela při čtení odložit a "rozdýchat" co nečekaného se právě stalo. Za mě super kniha.

12.01.2022 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Fajn knížka, pořádnou detektivní práci ale nečekejte. Spíš spoustu vztahů a zápletek.

29.08.2024 3 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Pěkný příběh plný dost nereálných situací. Knížka mě pobavila i dojala, ale nepotřebovala bych ji číst znovu. Jako oddechovka je to fajn, ale žádný zázrak.

09.01.2024 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tahle knížka byla velmi zajímavá. Nahlédnete do zákulisí života hvězdy z Hollywoodu - Evelyn. Její život, manželství s vztahy jsou opravdu pozoruhodné. Kniha je napsaná velmi čtivě. Některé části byly hodně emotivní a nečekané. Za mě doporučuji :).

18.05.2023 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Taková klasika, která nesmí chybět v žádné knihovničce. Vtipné, zábavné čtení a příhody mladého Grega vás hodí do pohody. Líbí se mi, že je zde hodně ilustrací, takže i pro začínající čtenáře naprosto vhodná, jelikož se nejedná o dlouhý text na jedné straně.

26.04.2023 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Řekla bych že neurazí ani nenadchne :). Chvilkama jsem se knihou trochu vlekla, ale za půlkou už to bylo zajímavější a akčnější. Těším se na další díly.

26.04.2023 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Když opomeneme, že děj je opravdu trochu přitažený za vlasy a docela brutální, tak je kniha čtivá a napínavá. Za mě Kepler nezklamal :).

28.03.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Fajn kniha, když hledáte něco, co budete mít rychle přečtené. Zajímavý děj a překvapivý konec. Za mě byl až moc uspěchaný a ten konec až moc sluníčkový, ale nevadí mi to :)

13.01.2023 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Město z kostí mám opravdu moc ráda. Jace a Clary mají úžasný příběh a jako fantasy je skvěle vymyšlená. Dost originální děj a zápletky.

01.10.2022 4 z 5

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Jakožto povinná četba mi toto přišlo jako fajn volba. Dobře se čte, je to krátké a děj je celkem taky jednoduchý. Líbí se mi postavy a děj. Člověk musí být připraven na řádnou dávku realizmu .

01.10.2022 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tuhle knížku jsem četla až po tom, co jsem viděla filmy. Za mě je to kniha která neurazí ale ani nenadchne. Přečtu si všechny díly ale asi jen jako odpočinkové čtení, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet.