ladyba ladyba komentáře u knih

Jack - Rovnou k věci Jack - Rovnou k věci Jack Welch

Trochu náročnější četba pro fajnšmekery. Ale uznávám, že pro podnikatele s velkými ambicemi inspirativní, jen je to zas příběh těžko aplikovatelný v malých českých poměrech.

03.07.2015 4 z 5

11 manažerských hříchů 11 manažerských hříchů Klaus Schuster

Zajímavé postřehy o chování manažerů a co s tím.

02.07.2015 4 z 5

10 kroků k obchodnímu úspěchu - Mentální trénink pro rozhodování ve stresu 10 kroků k obchodnímu úspěchu - Mentální trénink pro rozhodování ve stresu Christoph Wahlen

Tahle kniha už vyžaduje pozornost zkušeného čtenáře, ale má něco do sebe.

01.07.2015 4 z 5

Tapping k dokonalému úspěchu Tapping k dokonalému úspěchu Jack Canfield

Velká škoda, že přiložené dvd je pouze v originále. Kniha je zajímavá, nabízí techniku pro vlastní vnitřní zklidnění a omezení strachu. Zkusila jsem to, funguje to. Síla vůle je úžasná.

30.06.2015 4 z 5

100 zlatých pravidel pro úspěšnou kariéru 100 zlatých pravidel pro úspěšnou kariéru Richard Templar

Kniha nabízí soubor pravidel, které by tak něja měly být samozřejmostí v každé firma, ale bohužel nejsou. Trochu jiný pohled na etiketu a byznys etiketu.

28.06.2015 4 z 5

Kapitoly o finanční gramotnosti Kapitoly o finanční gramotnosti Ivan Bertl

Z týhle brožury mám pocit, že vydá spíš za Čtyřlístek. Tušit to, pročtu si ji v knihovně a netahám ji ani domů. Nabízí informace o věcech, které o financích běžně znáte, ale ne příliš to, co byste o nich měli znát.

24.06.2015 3 z 5

100 zlatých pravidel úspěšného manažera 100 zlatých pravidel úspěšného manažera Richard Templar

Tak nějak na jedno brdo se 107 ZPÚM.

24.06.2015

Finanční gramotnost v kostce aneb co Vás neměl kdo naučit Finanční gramotnost v kostce aneb co Vás neměl kdo naučit Helena Kociánová

Stručně, jasně výstižně. Ne každý finanční produkt je pro vás výhodný, ale bankovní či finanční poradce to nikdy nepřizná. Vždycky totiž bude výhodnější pro něj.

23.06.2015 4 z 5

Klíče k úspěchu Klíče k úspěchu Napoleon Hill

Jedna z výkladových knih, jak rozumět myšlenkám a filozofii úspěchu Napoleona Hilla. Zjednodušený výklad s vybranými deseti kroky, proti kterým není co namítnout.

23.06.2015 4 z 5

Jak se stát magnetem na peníze Jak se stát magnetem na peníze Marie-Claire Carlye

Z této motivační knihy mám pocit, že jen opakuje to nejpodstatnější z Napoleona Hilla a Jacka Canfielda. Jen trochu v jednodušší formě.

22.06.2015 3 z 5

Myšlením k bohatství pro ženy Myšlením k bohatství pro ženy Sharon L. Lechter

Autorka nabízí ženský pohled na filosofii úspěchu Napoleona Hilla, přibližuje pravidla svým specifickým pohledem a zkušeností a nasbírala spoustu přikladů na ženách podnikatelkách. Vedle toho nabízí citáty těchto žen k tematickým okruhům, či dovysvětlení některých Hillových myšlenek.

18.06.2015 4 z 5

Umění slovní sebeobrany - Nejlepší techniky všech dob Umění slovní sebeobrany - Nejlepší techniky všech dob Matthias Pöhm

Mimořádně čtivá a zábavná příručka slovní sebeobrany. Nabízí pár skvělých rad s příklady prostě ze života, ale pozor, asi z každého z nás neudělá slovního ranaře ze dne na den.

17.06.2015 4 z 5

Jak prokouknout lež a odhalit pravdu Jak prokouknout lež a odhalit pravdu Jack Nasher

Zajímavý pohled na lež, trochu odlišným než jaký nabízejí příručky řeči těla. Ovšem je svým způsobem jejich zastřešením.

15.06.2015 4 z 5

Umění vyjednávat a přesvědčit v obtížných situacích Umění vyjednávat a přesvědčit v obtížných situacích Matthias Schranner

Pár zajímavých postřehů a rad, jak vyjednávat a komunikovat. Ale celkově jsem měla trochu problém se do knihy začíst.

11.06.2015 3 z 5

Tajné triky,jak získat vyšší plat Tajné triky,jak získat vyšší plat Martin Wehrle

Pár vtipných postřehů a fint, jak rozumět šéfům, kteří hledají výmluvy, proč vám nepřidat, stojí za to, abyste věnovali chvíli této knize. Ale zaručené návody v ní nehledejte.

11.06.2015 3 z 5

Síla soustředění a úspěchu se jmenuje fokus Síla soustředění a úspěchu se jmenuje fokus Jack Canfield

Canfieldovy rady na úspěch jsou v celku kompaktní. Je dobré se jich držet, hlavně co se finanční odpovědnosti týče.

10.06.2015 4 z 5

Emoční inteligence Emoční inteligence Marc A. Pletzer

V celku zajímavý vhled do emoční inteligence, ovšem Goleman je Goleman.

08.06.2015 4 z 5

Umění dialogu Umění dialogu Alena Špačková

Autorka příjemně čtivou formou přibližuje problematiku komunikace a je dobré počíst si o něčem, co používáme každý den, u jiného úhlu a zamyslet se, co sami děláme špatně a v čem se můžeme zlepšit.

06.06.2015 4 z 5

107 zlatých pravidel úspěšného manažera 107 zlatých pravidel úspěšného manažera Richard Templar

Už dlouho jsem se tak nepobavila, jako na těmito pravidly, jsou to moudra opravdu ze života a praxe, měl by se s nimi seznámit každý, nejen manažer, ale i podřízený pracovník.

05.06.2015 5 z 5

Jak působit na druhé, aby vám šli na ruku Jak působit na druhé, aby vám šli na ruku Vladimír Svatoš

Zajímavá a čtivá kniha pojednávají o starých a neprůstřelných pravdách.

05.06.2015 3 z 5