ladyba ladyba komentáře u knih

Vedení založené na principech Vedení založené na principech Stephen R. Covey

Covey patří k nejlepším autorům osobního rozvoje, taky není snadno stravitelný. Pochopit tuto knihu ale plně můžete, pokud si napřed přečtete 7 návyků... Coveyho je prostě třeba číst v tom pořadí, v jakém knihy napsal, protože myšlenky rozvíjí kontinuálně a v kontinuitách také dokazuje na předchozí tvorbu.

07.09.2015 5 z 5

Odvaha být bohatá Odvaha být bohatá Suze Orman

Tahle kniha je mimořádná pro amerického čtenáře a finančního laika. Je též poměrně často odkazovná v jiné literatuře osobního rozvoje a finanční gramotnosti. Český čtenář by si zasloužil její český ekvivalent uspůsobený českým poměrům. Na to ale vydavatelé tohoto žánru literatury moc nedají. Dočtu se čtivou formou o tom, jak je dobré přistupovat k financím, jak fungují kreditní karty, finanční a hypotenční trh, důchodový systém, různé formy investování, jak fungují finance a investice v manželství či jaké dělají partneři chyby na příbězích ze života... Jenže nežiju v USA, ale v Čechách, kde trh s nemovitosmi je trochu jiný... Investování trochu jiné i trochu jiný důchodový systém atd... Takže některé postřehy jsou fajn, ale cca tři čtvrtě knihy čtete jen tak, protože je vám k ničemu.

04.09.2015 4 z 5

Finanční gramotnost - Výpočty v Excelu Finanční gramotnost - Výpočty v Excelu Zbyněk Bárta

Excelentní excellista ze mě asi nikdy nebude, ale to rozhodně není touhle knihou, spíš mnou samotnout.

01.09.2015 4 z 5

7 kroků efektivního koučování 7 kroků efektivního koučování Sabine Dembkowski

Konečně jsem se něco dozvěděla o koučinku. Poučíte se a publikace se dá i v klidu číst.

01.09.2015 4 z 5

Nejčastější chyby a omyly manažerské praxe Nejčastější chyby a omyly manažerské praxe Jaroslav Štěpaník

Pár dobrých rad, jinak spíš výcuc z amerických manažerských a leadership publikací.

31.08.2015 3 z 5

Leadership s klidnou myslí Leadership s klidnou myslí David Rock

Tohle je zas kniha, kterou by si měl přečíst nejden šéf a manažer.

28.08.2015 4 z 5

Cesta k vítězství Cesta k vítězství Jack Welch

Tuhle knihu by mělo číst hezkých pár šéfů. Nabízí opravdu zajímavé postřehy a umožňoje vhled do vrcholového vedení společnosti.

27.08.2015 4 z 5

Mysli jako Zuckerberg - Pět podnikatelských tajemství šéfa firmy Facebook Mysli jako Zuckerberg - Pět podnikatelských tajemství šéfa firmy Facebook Ekaterina Walter

Poněkud chvástavá zdravice na Facebook, ale o konkrétním fungování facebooku se toho moc nedozvíte.

24.08.2015 3 z 5

Velká kniha manažerských dovedností Velká kniha manažerských dovedností Richard Templar

Tahle publikace je objemná, notickou lákavá, ale už jsem četla od Mr Teplar anebo vůbec o managementu lepší knihy. Je to takové král promluvil, neřekl nic, za to pěkně jak pro prvňáčky. A to je to, co mi asi na knoze vadí nejvíc, že kniha je určená manažerům, kteří by se do svého postu měli vypracovat nějakými schopnostmi, dovednostmi a umem, a pak se tu přes půl knihy řeší, jak přijmout nového zaměstnance a jak mu zpestřit jeho první den v práci, aby neutekl. Některé rady jsou určitě fajn, ale bohužel dokonale utopené v balastu.

21.08.2015 3 z 5

Prvních 100 dnů úspěšného šéfa Prvních 100 dnů úspěšného šéfa Richard Koch

Párad tu najdete, ale tenhle titul zas až tak užitečný k četbě není.

21.08.2015 3 z 5

Proč chceme, abyste byli bohatí (Dva muži - jedno poselství) Proč chceme, abyste byli bohatí (Dva muži - jedno poselství) Robert T. Kiyosaki

Kiyosakiho stokrát omýlaná teorie opravdového podnikatelského úspěchu podpořená podobnými názory Donadla Trumpa. Neříkám, že to nefugnuje, ale není to přístup pro každého.

20.08.2015 4 z 5

Finanční průvodce nefinančního manažera Finanční průvodce nefinančního manažera Jakub Slavík

Poučná kniha o financování firmy.

19.08.2015 4 z 5

Klíč k bohatství Klíč k bohatství Napoleon Hill

Sáhnete-li po této knize, jen si zopakujete to, co zaznívá v ostatních Hillových knihách. Opakování je matka moudrosti, ale taky mi to nedá napsat, že z Hillovy filosofie úspěchu se stal pekný byznys.

19.08.2015 4 z 5

Jak ve zdraví přežít nesnesitelného šéfa Jak ve zdraví přežít nesnesitelného šéfa Shaun Belding

Kéž by to tak fungovalo.

17.08.2015 3 z 5

Delegování jako způsob manažerského myšlení Delegování jako způsob manažerského myšlení Martin Cipro

Zajímavá kniha nejen o smyslu delelgování a úkolování, ale i typech namažerů, na které můžete narazit v pracovním procesu. Obsahuje sice pár dobrých rad, jak na ně, ale taky je horko těžko uplatníte, i když jste živnostník, protože si u nás mnoho velkopodnikatelů myslí, že živnostník = levná pracovní síla, za kterou nemusím platit zaměstnanecké odvody a ne = podnikatel stejně jako já, jehož názor a postoj k společně řešenému problému musím respektovat.

17.08.2015 4 z 5

Finanční gramotnost Finanční gramotnost Miroslav Škvára

Stručně, jasně a výstižně popsané fungování financí a pojištění na našem trhu. Je zde i řada odkazů na webové stránky, kde se můžete seznámit s dalšími informacemi.

15.08.2015 4 z 5

15 typů lidí 15 typů lidí František Bělohlávek

Jasné osvětlení, s jakými problémovými lidmi se můžete setkat na pracovišti, ale taky může být ještě hůř. nějak se mi nezdá, že by jich bylo jen patnáct.

12.08.2015 4 z 5

NLP pro manažery NLP pro manažery Harry Alder

Srozumitelní a čtivá kniha osvětlující princip NLP opravdu každému a bastiňující možnosti využití v manažerské funkci.

07.08.2015 4 z 5

Uplatnění tvořivosti v manažerské praxi Uplatnění tvořivosti v manažerské praxi Karel Chadt

Čekala bych víc nápadů a rad k tvořivému managementu, nejen jakýsi výcuc z jiných publikací.

06.08.2015 3 z 5

Leadership Leadership Steve Radcliffe

Kniha nabízí zajímavé postřehy ohledně leadershipu a pár motivačních myšlenek, které nejsou nepodobné jiným knihám osobního rozvoje.

05.08.2015 3 z 5