Lena79 Lena79 komentáře u knih

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

V příběhu rozhodně nehledejte nějakou hlubokou myšlenku, ta tam prostě není. Ale kniha každopádně splnila svůj účel, tedy aby si čtenář u ní odpočinul. A těch několik posledních vět? Co to,..jako.. Cože? No jsem nucena číst další díl a jsem za to ráda.

31.10.2021 5 z 5

Let v oblacích Let v oblacích R. K. Lilley

Knihu jsem doslova zhtla na jeden zátah. Žádné zbytečné řeči okolo, prostě odpočinková četba. V mnohém se příběh podobal knize Padesát odstínů šedi, kdy on je nadpozemsky krásný, nechutně bohatý s nějakým děsivým tajemstvím z dětství, zatímco ona nedotčená kráska. Myslím, že tady také veškerá podobnost s výše jmenovanou knihou končí, tento příběh m,á větší náboj a smyslplnější děj.

29.10.2021 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Moc mě potěšilo, že jsem se prostřednictvím příběhu setkala s Janem Husem, byť jen krátce. Sice jsem nějak tušila, jak to asi celé dopadne, ale přesto mě historická fantasy chytla. Fulvio je skvělý vypravěč.

24.10.2021 5 z 5

Ochránce z Vysočiny Ochránce z Vysočiny Hannah Howell

Při čtení se mi hlavou honilo hned několik otázek. A téměř všechny začínaly na příslovci "Proč". Proč jsem měla pocit, že jsem se právě zúčastnila filozofické rozpravy? Proč autorka udělala z hlavní hrdinky hloupou husu? Proč je hlavní hrdina takový neslaný, nemastný polotovar a ne drsný horal ze skotské Vysočiny? Autorku mám opravdu ráda, ale toto se nepovedlo.

15.10.2021 2 z 5

Králův rytíř Králův rytíř Shannon Drake (p)

Mellyora mi chvílemi přišla jako velice dětinská až protivná. Waryk byl v pohodě. To ale nic nemění na faktu, že si knihy Shanon Drake vždy ráda přečtu.

10.10.2021 4 z 5

Něžná pomsta Něžná pomsta Johanna Lindsey

Kniha na jedno, dvě odpoledne, nevím, co se přesně stalo, ale něco mě nutilo číst dál a dál. Moc se mi to líbilo. Opravdu odpočinková kniha.

06.10.2021 5 z 5

Někdo to rád skotské Někdo to rád skotské Suzanne Enoch

Další vtipně napsaný příběh ze série Skandální Skotové. A bavilo mě to, čtenář sice ví, jaký bude konec knihy, ale má to být především odpočinková četba a toto tato kniha splňuje.

05.10.2021 5 z 5

Nezkrotný horal Nezkrotný horal Suzanne Enoch

Mně se to líbilo, i když konec příběhu byl dost předvídatelný. Několikrát jsem se přistihla, že se směju nahlas, což je asi i smysl knihy. Odpočinout si. "Jsi nějak zelený." " Cítím se zeleně."

04.10.2021 5 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Tentokráte jsem zvolila audio verzi v podání Jana Šťastného a vůbec nelituji. Na Jiřího Adama z Dobronína si víceméně stále zvykám, prostě to není Oldřich z Chlumu, přesto se mi příběh líbil. U pana Vondrušky si vždycky odpočinu.

01.10.2021 5 z 5

Čápi Čápi Vlasta Javořická

Útlá knížečka o lásce v mnoha podobách a dobách. Celkem krátké povídky se velice dobře četly.

29.09.2021 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

První třetinu knihy jsem se nemohla vůbec začíst, ale pak jako kdyby mi dal někdo do ruky jinou knihu a šlo to rychle. Příběh se zabývá dvěma důležitými tématy tohoto světa, která se navzájem prolínají. V své podstatě je to dost smutná kniha, ale každopádně stojí za přečtení.

29.09.2021 4 z 5

Domov U Huňatých tlapek Domov U Huňatých tlapek Megan Rix

Pěkně napsaný příběh, kde je přesně ukázáno, že zvířata sbližují lidi různých povah. Pro děti je to úžasná kniha. Krom toho mě velice zaujala obálka, je fakt nádherná.

26.09.2021 5 z 5

Léč pana z Rožmberka Léč pana z Rožmberka Ludmila Vaňková

Jsem nadšená. Příběh se mi líbil natolik, že se mi až udělalo smutno, že kniha už dál nepokračuje. Krom toho jsem objevila další českou autorku, ke které se chci vracet.

23.09.2021 5 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

Uf, tak jsem také dočetla a že mě to stálo spoustu sil a času ...Že se jedná o historickou fikci podpořenou skutečnými událostmi jsem věděla. Nanejvýš nepravděpodobné (v té době) události spojené s Chebskem bych asi taky nějak přešla, ale co mi dost vadilo byl hodně táhlý děj. Přitom si myslím, že se s látkou dalo pracovat "rychleji" .Zajímavé téma, zajímavé postavy, ale špatné uchopení látky. Je to celkem škoda.

20.09.2021 4 z 5

Všichni panovníci českých zemí - od roku 623 až po současnost Všichni panovníci českých zemí - od roku 623 až po současnost Helena Plocková

Úžasná publikace mapující panovníky českých zemí, kdy ke každému z nich je věnován text s nejdůležitějšími informacemi. To vše doplněno krásnými ilustracemi. Kniha je určena především pro děti a mládež, ale nemyslím si, že by měla dospělého čtenáře urazit. Doporučuji.

18.09.2021 5 z 5

Pohádky z tisíce a jedné noci Pohádky z tisíce a jedné noci František Hrubín

Tady jsem se vrátila do dětských let. Ráda jsem si připomněla příběhy z orientu.

16.09.2021 5 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Knihy od pana Vondrušky mám ráda, odpočinu si u nich. Tato se mi zdála překombinovaná, příliš mnoho postav zapletených do zločinu (v dobrém i zlém) a té krve by se tam taky našlo dost. Myslím, že bych od autora našla lepší knihy, přesto jsem ráda, že jsem si tuto přečetla.

13.09.2021 5 z 5

Všude samý Skot Všude samý Skot Suzanne Enoch

Mám ráda příběhy ze skotské Vysočiny a autorka mi toto prostředí nabízí. Krásná oddechovka přečtena téměř jedním dechem.

09.09.2021 5 z 5

Dětem Dětem František Hrubín

Františka Hrubína mám ráda a tato kniha je opravdový návrat do dětství. Jsem ráda, že jsem si po letech knížku opět přečetla.

08.09.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Přečteno jedním dechem, ale..Já na tu klasiku prostě asi nejsem, ikdyž láska na pozadí války je pěkná věc. Ke knize se už nevrátím.

06.09.2021 4 z 5