lenka.g lenka.g komentáře u knih

Pro vyšší dobro Pro vyšší dobro Tim Ayliffe

Nebylo to špatné, ale úplně můj šálek kávy taky ne. Líbily se mi prostřihy z Iráku.

26.12.2020 3 z 5

Černý sršeň Černý sršeň Rob Sinclair

Více Jamese Rykera! Druhý díl ještě lepší než první, chci další!

08.11.2020 5 z 5

Hlídka duchů Hlídka duchů David Rollins

Moje první knížka od tohoto autora a jsem nadšená. Stylem psaní je to tak trošku něco mezi Chrisem Ryanem a Nelsonem DeMillem a mne to tedy bavilo hodně. Napínavé, akční a přitom má hlavní hrdina smysl pro humor.

08.08.2020 5 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

A mně se to líbilo! Bylo to zas trošku něco jiného, než čtu obvykle a líbily se mi pražské a krumlovské kulisy. Parádní oddychovka!

19.06.2020 4 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Pěkně napsaný příběh líčící hrůzy strašného místa ve zlé době. Plný počet hvězdiček dát ale nemůžu, ty jsem dala Mengeleho děvčeti a to u mne zatím žádná knížka nepřekonala.

09.04.2020 4 z 5

Štvanice Štvanice Bear Grylls (p)

Na tuhle knížku jsem se velmi těšila a nezklamala mne. Tohle byla hodně povedená trilogie. Doufám, že Bear už píše nějakou další.

05.04.2020 5 z 5

Oblíbená dcera Oblíbená dcera Kaira Rouda

Tak tohle ne!
Už po padesáti stránkách jsem si tady na databáziknih.cz ověřovala, že čtu detektivku, nikoli ukňouranou, extrémně nesympatickou hlavní hrdinkou vyprávěný rádoby psychothriller. Nechala jsem se přesvědčit a jsem vážně otrávená, že jsem touhle knížkou ztrácela čas. Už v první třetině je jasné vlastně úplně všechno, snad jedině kromě toho, čím dokáže autorka tohle dílko natáhnout na tři sta stránek. Vůbec nechápu, proč je tohle v žánru detektivek a už vůbec ne, kde to vzalo tak vysoké hodnocení (v tuto chvíli 82%). Své fanoušky si Oblíbená dcera najde, ale těžko se budou rekrutovat z řad čtenářů detektivek nebo thrillerů.

26.01.2020 2 z 5

Do nitra společnosti Apple: Jak skutečně funguje nejobdivovanější firma světa Do nitra společnosti Apple: Jak skutečně funguje nejobdivovanější firma světa Adam Lashinsky

Není to nezajímavé čtení, dozvěděla jsem se spoustu nového, ale přiznávám, že o kdyby byla kniha o třetinu kratší, zásadní informace by zůstaly a knize by to přidalo na přitažlivosti. Každopádně fanoušci nakousnutého jablka by měli alespoň zalistovat :)

25.12.2019 3 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Za mne nejslabší z dosud vydaných knih série, něco mi vadilo, ale nedokážu říct, co to bylo.

15.07.2019 3 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Famózní úvod! Pak přišlo podle poměrně hodně postav, což mi trošku komplikovalo začtení se, ale příběh rozhodně stojí za přečtení.

21.10.2018 4 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Lisa bývala mou oblíbenou autorkou, pak jsem ji pár let číst nestíhala, a bohužel mne návrat k ní přesvědčil, že už se vracet nebudu.
Knížka mi přišla zdlouhavá, "obohacená" o nadbytečné vulgarismy a nenadchlo mne ani téma, protože mi přijde těžko uvěřitelné, že katolický tábor sexu plný víc než kdejaký domeček s červenou lucernou.
Tohle nebyla záhadná až strašidelná Lisa Jackson, tohle byla daleko víc Lisa, co psávala harlekýnky.

09.07.2018 3 z 5

Emil Boček - Strach jsem si nepřipouštěl Emil Boček - Strach jsem si nepřipouštěl Jiří Plachý

Autor to myslel dobře a je určitě fajn, že dovysvětluje souvislosti, ale uvítala bych více slov od samotného pana generála. Víc vzpomínek, historek, zajímavostí a podrobností z jeho života.
Ale určitě za čtyři hvězdičky a doporučuji ke čtení:)

22.06.2018 4 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Útlá knížečka s velkým řádkováním, ale velký příběh.

05.03.2018 4 z 5

Co nevíš Co nevíš JoAnn Chaney

No tak za mne zklamání. Námět super, těšila jsem se, že to bude pecka a prvních pár stránek tak i vypadalo. Bohužel pak byla knížka zbytečně dlouhá, nudná, žádný spád a akce.

27.01.2018 3 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Četlo se to dobře a rychle, ale brada mi nespadla. Něco tomu chybělo, něco zase trochu přebývalo, psychothrillerem bych tuhle knížku taky nenazvala. Špatné to určitě nebylo, ale tak vysoké hodnocení (v tuto chvíli 90%) mne překvapuje.

25.12.2017 3 z 5

První na zabití První na zabití Andrew Peterson

A mně se to líbilo:) Kdo rád čte třeba Chrise Ryana, tomu se bude hlavní hrdina i celý příběh líbit, je to akční, má to spád, jsou v tom podrazy z různých stran, přátelství, za nějž lze položit život...

24.12.2017 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Zvláštní knížka, jistě ne špatná, ale na mne je autorův styl tak nějak příliš jemný, příliš poetický, příliš...zasněný. Jeho "Jsou světla, která nevidíme" se mi líbila mnohem víc, což bylo určitě dáno i dobou a prostředím, kde se odehrával.
Tento příběh mne rozčiloval tím, že daleko spíš, než o dívce Grace, je o jejím otci. Otci, který v záblescích vidí budoucnost, a trvá mu čtvrt století než pochopí, že ji může změnit.
Myslím, že množství čtenářů bude knížkou nadšeno, možná stejně velký okruh lidí ale nazná, že dost bylo Doerra. :)

08.12.2017 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Právě jsem dočetla a mám velmi rozporuplné pocity. Je to napínavý příběh a nutí vás číst pořád dál, takže knížku zhltnete za pár hodin. Námět je neotřelý, ale... No prostě mám silný pocit znepokojení.

28.10.2017 4 z 5

Limassol Limassol Jišaj Sarid

No, nenadchlo. Popisek knihy je mnohem přitažlivější, než kniha samotná.
Jednak bych vůbec nemluvila o thrilleru. Ani napínavém. Pozitivní je, že myšlenku to má a autor zbytečně nenatahoval děj. Přesto nevím o nikom, komu bych knihu mohla doporučit.

01.05.2017 2 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Mne první půlka knihy docela otrávila, rozhodně se mi nelíbila. Ale protože nerada odkládám knihy nedočtené, zatnula jsem zuby... a část Běsy mne naopak bavila hodně.
Rozhodně to není knížka pro každého a nejde číst jen Běsy bez Osudů (nebo jde, ale nebude to mít tu hloubku). Za mne by Osudy mohly být poloviční a pak bych tuto knihu hodnotila tak 85%.

28.12.2016 3 z 5