Lenka_Strakova Lenka_Strakova komentáře u knih

Duše na cestách Duše na cestách Martina Merisi

Tak tahle kniha mě naprosto dostala! Už nějakou dobu autorku sleduji na sítích, líbí se mi její přístup k lidem i k životu a baví mě její humor. Její příspěvky mi pomáhaly projasnit den, když jsem procházela náročnějším obdobím a když jsem zjistila, že píše knihu, bylo mi jasné, že tohle dílo prostě musím mít. A jsem z ní nadšená. Z knihy i z autorky. Kniha je nádherná ve všech ohledech - od fotky na přebalu přes příjemnou strukturu na deskách, papír krásně voní a ruce po něm kloužou samy, ty stránky člověka úplně hladí. Příběh vás vtáhne a nepustí! Po silném úvodu se rovnýma nohama ocitnete v Pyrenejích a všechno prožíváte s tou holkou na trailu a s lidmi, které potkala. Mockrát jsem se smála i dojímala k slzám. Takový vypravěčský dar se jen tak nevidí (určitě k tomu přispívá i krásná čeština, široká škála obratů i kombinace spisovného a hovorového jazyka). Spousta pasáží ke mně promlouvala. Ať už se týkaly partnerského vztahu, sebedůvěry nebo těch odkládaných snů. Asi nejvýstižnější by bylo říct, že jsem knihou okouzlená a zároveň se po jejím přečtení cítím silnější. Nakopla mě tím nejlepším možným způsobem a za to autorce moc děkuji. A v neposlední řadě moc děkuji za nádherné věnování a přiloženou fotografii s myšlenkou, kterou jsem si potřebovala připomenout. Merisi, doufám, že tahle kniha je první z mnoha. Už teď se těším. Děkuji! Lenka

30.06.2024 5 z 5