lenyleny lenyleny komentáře u knih

Anna Anna Cynthia Harrod-Eagles

Přečetla jsem román ANNA -první díl trilogie, který jsem měla půjčený a ještě jsem nebyla v polovině a již jsem si šla koupit všechny tři díly. Nádherný román na příběhu Anny je popsána historie národů, historie rodiny a překrásně vyobrazena i příroda. Vše je úchvatně podáno. Na mé doporučení ji četlo již několik známých a u všech se setkala se stejnou odezvou. I další dva díly jsou perfektní, ale tato kniha ve mně zanechala nejhlubší dojem.

27.01.2016 5 z 5

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

První díl knihy si u mne začala z dlouhé chvíle číst moje kamarádka a musela jsem jí půjčit všechny ostatní. A to mne přimělo si po deseti letech přečíst tuto knižní sérii znovu. Je pravdou, že jíž nejsem tak nadšená jak před tím, ale je to velmi čtivé a v člověku to rozvíjí fantazii.Musím přiznat, že málokterá série knih je tak vyrovnaná, nemohla bych říci, že nějaký díl je lepší, nebo horší.

26.01.2016 5 z 5

Veliký Van Veliký Van Nikolaj Apollonovič Bajkov

Z knihy je jasné, že ji psal člověk, který má rád přírodu, zvířata i lidi. Není to žádná akční knížka, ale přesto vás přitáhne. Jedná se o vyprávění příběhu lidí z divoké přírody a tygra. Trochu jiný styl psaní, ale čtivý.

24.01.2016 3 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

Zvláštní čtení. Přestože se kniha hůře četla, musela jsem ji dočíst. Je pravda , že se na čtení člověk musí soustředit není to "oddechovka". Perfektně zachycené povahy obou postav a hlavně jejich myšlení. Nesouhlasím s tím, že se čtenáři příběh hned ztratí z paměti. Naopak, přesto že jsem knihu četla před několika lety stále si ji dobře vybavuji.

24.01.2016 4 z 5

Psí život Psí život Peter Mayle

Ošklivé odpoledne, ošklivé počasí, tak by to chtělo něčím změnit. Protože jsem "psomil", tak mi děti dali pod stromeček tuto knihu. A udělali dobře. Z ošklivého dne se stal touto humornou knihou s vynikajícím stylem psaní, náhle den s veselou náladou a i na procházku s "psounama" do toho ošklivého počasí se šlo snáze. A ilustrace tento příběh perfektně doplňuje. Díky moje děti. Mám asi nového oblíbeného autora.

24.01.2016 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Jako vždy kniha od této autorky nezklamala. A když k tomu přidám to , že se jedná o mého oblíbence Hercule Poirota, tak to nemá chybu. Jak filmové zpracování všech příběhů tohoto geniálního mužíčka, tak i knihy jsou na vysoké úrovni a zde nevím co je lepší. Zase jsem si četbou udělala "příjemno".

24.01.2016

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Dávám dohromady přehled knih v knihovně a narazila jsem na tuto nááááádhernou knížku. Četla jsem ji jak malá holka, dostala jsem ji k vánocům od mé starší sestry. Pamatuji se ,že ještě na štědrý večer jsem si k ní sedla a málem ještě ten večer dostala výprask, protože jsem nechtěla jít spát.S tatínkem jsme pak podle této knížky začali pozorovat ptáky. Četla jsem ji několikrát , pak ji předčítala synovi a zase se opakovalo to, že na základě vyprávění jsme spolu pozorovali ptáčky a učil se je poznávat.A nyní jsem si ji musela přečíst znovu i když ji dobře znám, a těším se až ji budu číst dětem mého syna.

19.01.2016

Kmotra Kmotra Carrie Adams

Podle obalu by čtenář očekával humorné,odlehčené čtení,ale .... mistrně zachycený život s tragickými i humornými situacemi. Kniha má hloubku i oddechovou atmosféru. Díky, že mi ji známí doporučili.

17.01.2016 5 z 5

Opustíš-li mne Opustíš-li mne Zdeněk Pluhař

Román je napsán velmi sugestivně, člověk při jeho čtení opravdu pocítí tíseň a beznaděj. Na první pohled se mohlo zdát, že je román napsán tak , aby byl poplatný režimu, ale je napsán opravdu mistrovsky a pravdivě.

17.01.2016 4 z 5

Sophie Sophie Emma Pearse

Všichni "pejskaři " musí být nadšeni při čtení tohoto příběhu. Vím jak to bolí, když ztratíte věrného psího přítele. Přečteno jedním dechem a dalo by se říci najednou, pouze procházka s mými čtyřnohými zlatíčky čtení mohlo přerušit.

17.01.2016 4 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Knihu jsem začala číst když jsem byla nemocná a duševně na tom nebyla nejlépe. Díky !!!!! za takové knihy. Moc mi pomohla. Nadhled a humor opravdu léčí.

11.01.2016 4 z 5

Klub odložených žen Klub odložených žen Olivia Goldsmith

Knihu jsem četla dříve než jsem viděla film. Knihu jsem přečetla a měla jsem z ní velice dobrý pocit. Bylo v ní vše, humor, životní moudrost i hloubka. Ale co z toho udělali ve filmu??????. Asi to jako žena chápu jinak. Kdybych viděla dříve film, knihu bych si nepřečetla a to by byla chyba.

10.01.2016 5 z 5