lenyleny lenyleny komentáře u knih

Sophie Sophie Emma Pearse

Všichni "pejskaři " musí být nadšeni při čtení tohoto příběhu. Vím jak to bolí, když ztratíte věrného psího přítele. Přečteno jedním dechem a dalo by se říci najednou, pouze procházka s mými čtyřnohými zlatíčky čtení mohlo přerušit.

17.01.2016 4 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Tentokrát jsem zvolila audioknihu a musím říci, že předčila očekávání. I tento díl a vlastně všechny historické romány tohoto spisovatele jsou sázka na jistotu. Čtivé ,poutavé, má to švih, vykreslení postav perfektní ................, takže s chutí do dalších románů.

28.08.2024 5 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Kniha mi byla doporučena a protože jsem autorku neznala, řekla jsem si , proč ne a knihu si půjčila. Je to trochu thriller, trochu romantika , trochu napětí, má to spád a velmi dobře se to čte. A jako bonus velmi překvapivý závěr. Takže ano , doporučení knihy bylo fajn.

25.07.2024 4 z 5

Bažantnice Bažantnice Jan Vrba

Po knize jsem sáhla proto, že mám ráda krásu češtiny. A ta od tohoto autora je zde vrchovatě. Je pravdou, že některá slova jsou již tak trochu jinde, ale mne fascinuje jak se popisují obyčejné věci a dění tak nádherně, že máte najednou lepší náladu a pocit, že krása jazyka ještě nezmizela. Díky za ten zážitek.

30.03.2024 4 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královské dcery Elišky Adam ze Zbraslavi a případ královské dcery Elišky Hana Whitton (p)

Tento díl se mi líbil nejvíce. Není tak překombinovaný , četl se velmi dobře . Asi bych si uměla představit další díly.

13.03.2024 5 z 5

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Tak další skvělý díl. Také poslouchán jako audiokniha. Sice je zde hrdina tak trochu za supermana, ale nevadí Při poslechu jsem vždy relaxovala a pomáhá mi to . A tak se těším na další díly.

17.12.2023 4 z 5

Zelenina v kuchyni celého světa Zelenina v kuchyni celého světa Libuše Vlachová

Potřebovala jsem radu a protože mám raději knihy než internet , sáhla jsem po této, dalo by se říci letité, knize. Mám ji mezi kuchařkami již opravdu dlouho. Je po mé mamince, která neustále zpracovávala produkty z naší velké zahrady. A tak nyní pomohla i mně.

17.12.2023 3 z 5

Blanka z Valois: Levandulová princezna Blanka z Valois: Levandulová princezna Hana Parkánová-Whitton

Malinko zklamala, čekala jsem více o životě Blanky z Valois . A tak trochu nemá kniha konec.

21.07.2023 4 z 5

Potomci Skytů Potomci Skytů Volodymyr Vladko

Knihu jsem si vybrala na splnění bodu v čtenářské výzvě. A musím napsat , že jsem udělala dobře. Vrátila jsem se do doby, kdy jsem četla dobrodružné knihy pro mládež a četla jsem je velmi ráda. Tento příběh je trochu jiný je to tak trochu i sci-fi a o to zajímavější. Velmi jsem si u této knihy odpočinula

30.06.2023 3 z 5

Poklad Poklad Alois Jirásek

Četla jsem poměrně dlouho, ale ne proto, že by mne kniha nebavila nebo, že bych se nemohla začíst. Ale proto, že jsem si vzala knihu vydanou v roce 1913 tudíž psanou krásnou starou češtinou a tu jsem si patřičně vychutnávala. Příběh jsem znala a tak jsem se zaměřila na češtinu. Jistě dá se to číst rychle, člověk si některé rozdíly ani neuvědomí, ale já jsem si je chtěla užít.

23.04.2023 4 z 5

Kněžna Ludmila: Vznešená, milovaná, zrazená Kněžna Ludmila: Vznešená, milovaná, zrazená Hana Parkánová-Whitton

Historické romány od paní spisovatelky mám raději než ty s detektivní zápletkou. I tento se mi líbil, ale .... Nevím jak to nazvat, asi méně záživný a možná i méně propracovaný. Proto jedna hvězdička dole. Ale již se těším na další historický román, který si přečtu.

01.03.2023 4 z 5

Háčkovaná krajka: Záclonky a polštářky Háčkovaná krajka: Záclonky a polštářky Eva Bednářová

Knihu jsem měla dlouho na stolku a důvodem byl návod na háčkovaný a vyšívaný polštář. A protože byl dokončen mohu knihu odložit zpět do knihovny. To však neznamená, že se k ní někdy nevrátím , námětů je v ní dost a proč to nezkusit.

16.01.2023 5 z 5

Soukromá vichřice Soukromá vichřice Vladimír Páral

Nemohu napsat nic jiného než typické pro spisovatele. To byla poslední kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele ještě nečetla. Ale bohužel jsem ji četla až nyní a ne v mládí, jako ty ostatní. Tehdy se mi líbily. Nyní v pokročilém věku a ohledem na dobu tomu již tak moc není. A tak říkám jen "typické".

27.12.2022 2 z 5

Sedmý hřích se trestá smrtí Sedmý hřích se trestá smrtí Hana Parkánová-Whitton

Historické romány od paní spisovatelky se mi líbí víc. Historické detektivky mám zase raději než ty současné. takže vlastně spokojenost . Mohu doporučit.

17.11.2022 4 z 5

Zimní královna Zimní královna Hana Parkánová-Whitton

Čtivé, někdy trochu červená knihovna, ale jinak velmi dobrá oddechovka. Z historického hlediska nehodnotím , tuto část dějin moc neznám.

27.10.2022 3 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Posloucháno jako audio a asi proto se mi tento díl velmi líbil. Knihy této paní spisovatelky mám velmi ráda, jsou čtivé, mají spád a vůbec mi nevadí dokreslování skutečností. Základ je pravdivý a zbytek hezky dokreslený i když někdy zavání červenou knihovnou.

27.10.2022 5 z 5

Karel IV. Karel IV. Hana Parkánová-Whitton

Jiné pojetí vylíčení života Karla IV, takové lidštější. Docela mi to sedlo. Velice dobře se mi to četlo. Nečekala jsem od toho životopisné strohé texty, ale příběhy opírající se o známá fakta. A proto se mi to velmi líbilo

05.09.2022 5 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Škoda ,již dočteno, ale zařadí se mezi knihy, ke kterým se ještě určitě vrátím.

23.08.2022 5 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Knihu jsem si vybrala na základě čtenářské výzvy a nelituji. Popisuje opravdu nelehký , ale naplněný život. Život se zvířaty je vždy o něco bohatší a život se slony je ještě ke všemu fascinující. Jen jsem dala o jednu hvězdičku méně, protože si myslím, že by si tato zpověď
a příběhy ze života této ženy zasloužily třeba i více knih, aby to nebylo tak jak se u nás říká "nahňahňané" .

07.08.2022 4 z 5

Přečetla, ale nějak mne tato kniha neoslovila. Ani příběhem , ani stylem. Asi bych ji nikomu nedoporučila.

19.06.2022 3 z 5