Lexie321 Lexie321 komentáře u knih

Jeden z nás klame Jeden z nás klame Karen M. McManus

Kniha som si chcela prečítať skôr ako sa pustím do Netflix serialu a som rada, že som to urobila. Napísaná bola skvele. Aj keď z teen drama som už dospela, dej bol natoľko zaujímavý, že mi high school prostredie nevadilo. Všetky hlavné postavy boli veľmi sympatické a dobre sa čítali takže oblubenca by som si ani nevedala vybrať. Záhada to bola zaujmava a mrzi ma jedine, že kniha nemala viac strán lebo bola naozaj super. Maximálne odporúčam. Je to bomba.

12.06.2022 5 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Kniha sa mi páčila o niečo menej ako Manželka medzi nami ale aj napriek tomu bola mimoriadne pútavá. Obe postavy Jess aj Lydie bolo zaujímavé sledovať aj ked po nejakej dobe mi to prišlo zdĺhavé a záver mohol byť lepšie napísaný. Každopádne určite si od autoriek este niečo prečítam.

11.06.2022 4 z 5

Nikdy sme tu neboli Nikdy sme tu neboli Andrea Bartz

Celkový dojem z knihy bol dobrý ale záver mi osobne prišiel trocha slabý alebo som iba čakala viac. Aj Emily aj Kristen bolo zaujmave sledovať hoci príbeh rozprávala iba Emily a prítomnosť a minulosť neboli oddelené kapitolami človek sa ľahko zorientoval. Kniha je pozoruhodný psychologický thriller o tom ako toxické môže byť priateľstvo najmä medzi ženami.

10.06.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

(SPOILER) Od autora som prečítala Ta predo mnou a Ver mi, ktoré boli absolútne bombastické a hoci podľa hodnotení a komentárov som čakala, že tento príbeh bude horší stále ostáva, že je to solídny psychologický thriller. Osobne som predpokladala, že Miles a Lucy budu Thea chcieť ale to ako boli deti vymenené som typovala inak. Maddie a Peter mi až tak nesadli ako protagonistky z predchádzajúcich kníh ale aj napriek tomu sa ich kapitoly čítali rýchlo a ponúkali hlboký pohľad do ich duše.

09.06.2022 4 z 5

Bez výstrahy Bez výstrahy Mary Torjussen

Podľa mňa by mohla mať kniha aj oveľa lepšie hodnotenia. Príbeh bol zo začiatku dobrý ale rozuzlenie bolo naozaj geniálne. Určite odporúčam.

09.06.2022 5 z 5

Tichá obeť Tichá obeť Caroline Mitchell

Kniha sa mi veľmi páčila. Jednotlivé kapitoly a postavy, čo ich rozprávali sa dobre a rýchlo čítali. So záverom som bola osobne spokojná.

09.06.2022 4 z 5

Dievča bez mena Dievča bez mena Lisa Regan

Úplná bomba! Príbeh bol skvelý, a hoci nejaké veci s tými deťmi som si domyslela od začiatku. Kimin záver ma prekvapil. V sérií budem stopercentne pokračovať a skutočne ju vrelo odporúčam každému nadšencovi krimi.

08.06.2022 5 z 5

Vraždy v Kingfisher Hille Vraždy v Kingfisher Hille Sophie Hannah

Mne osobne sa kniha páčila. Som fanúšik aj fanfiction a príbehov, čo nie sú canon takže to že to písal niekto iný mi vôbec nevadilo. Poirot a zápletka boli zaujmave a určite si prečítam aj ďalšie príbehy.

07.06.2022 5 z 5

Tichý výkrik Tichý výkrik Angela Marsons

Dobre hodnotenia, ktoré táto kniha ma sú naozaj oprávnene. Číta sa rýchlo a ľahko. Záhada bola zaujmava a postavy Kim a Bryant sa veľmi dobre čítali. Určite budem v sérii pokračovať a vrelo odporúčam.

06.06.2022 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Podľa mňa by mohla mať kniha aj lepšie hodnotenia. Štýl písania bol super a upútal ma hoci sa niekedy nič nedialo. Kniha je skôr taká oddychovka.

05.06.2022 4 z 5

Sledujem ťa Sledujem ťa Teresa Driscoll

(SPOILER) Kniha by mohla mať aj vyššie hodnotenie. Podľa mňa zápletka bola naozaj skvelá, postavy reálne a príbeh sa vyvíjal v dobrom tempe. Tiež by som knihu zaradila skôr k oddychovkam, ale na tých predsa nie je nič zlé. Určite odporúčam.
Spoiler:
Trocha ma mrzí, že vrah/stalker tam nemal viac priestoru aby čitateľ mal šancu ho viac podozrievať ale možno to bolo pre pribeh lepšie.

04.06.2022 4 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Od knihy som si sľubovala veľa lebo Zmiznutie Stephabie Mailerove bola úžasná. Bohužiaľ ale táto ma tak nezaujala a celý príbeh sa mi zdal nudný. Koniec a vysvetlenia zločinu to trocha zachránil ale inak určite neodporúčam.

04.06.2022 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Kniha bola úžasná. Od začiatku upútala moju pozornosť a už nepustila. Lowen bola ako protagonistka skvelá a veľmi dobre sa o nej čítalo. Kapitoly s Verity boli desivé a fascinujúce a list na konci to ešte viac zamotal. Podľa mňa to bol veľmi dobre napísaný thriller, ktorý srdečne odporúčam.

03.06.2022 5 z 5

Manželka a vdova Manželka a vdova Christian White

Fantastická kniha. Dej bol vyrozprávaný cez dve ženy vdovu Kate a manželku Abby, ktorých príbehy boli prekvapivo prepletené. Kniha sa veľmi rýchlo a ľahko sa čítala. Od úplného začiatku bol človek ponorený do záhady. Odporúčam!

02.06.2022 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Kniha bola od tej autorky moja prvá a musím uznať vyrazila mi dych. Dej bol od prvej strany nekompromisne napínavý a nedovolil čitateľovi poľaviť. Postavy, Osla, Mab a Beth mali všetky niečo do seba. Striedanie minulosti a prítomnosť iba podčiarkuje napätie a urguju čitateľa aby pokračoval. Určite si od autorky ešte prečítam knihy. Maximálna bomba! Vrelo odporúčam.

02.06.2022 5 z 5

Cestujem sama Cestujem sama Samuel Bjørk (p)

Skvelé severské krimi so super zápletkou. Postavy Holgera a Mie boli záujmové a dobre sa ich sledovalo. Určite budem v sérii pokračovať.

01.06.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tento diel sa mi náramne páčil. Mal super postupnosť, akciu aj záhadu. Osobne je to druha najlepšia kniha série.

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

V podatate popoluška. Kniha sa čítala rychlo a dobré. Dynamika surodencov je zábavná zaležitosť. O trocha menej ma bavila ako Romantický pán Bridgerton ale určite si prečítam aj ďalšie knihy zo série.

Romantický pán Bridgerton Romantický pán Bridgerton Julia Quinn

Dlho som zvažovala či sa do série pustím nakoľko momentálne ma zaujímajú skôr thrillery a krimi, ale som rada, že som knihe dala šancu. Bola to skôr taka oddychovka a príbeh mi skôr prišiel taky roztomilý ale aj zábavný. Určite budem v sérii pokračovať.

31.05.2022 5 z 5

Jazero Stillhouse Jazero Stillhouse Rachel Caine (p)

Kniha bola skvelá. Neustále bolo cítiť napätie vďaka Gweninej paranoidnej povahe a nechýbala ani akcia. Gwen je úžasná hlavná postava a určite budem v sérii pokračovať.

30.05.2022 5 z 5