Liduka Liduka komentáře u knih

Podraz Podraz Pavel Jansa

Naprosto skvělá kniha. První kapitola se mi teda moc nelíbila. Byla psaná zvláštním stylem a vadily mi hojně používané vulgarní výrazy. Pak se to ale rozjelo a já s každou stránkou čekala co se bude dít v příběhu dál a kdo vlastně způsobil Andreinu smrt. Poslední odstavec v knize byl skvělým završením tohoto neobyčejného příběhu.

24.03.2019 5 z 5

Léto, slunce, prázdninové lásky Léto, slunce, prázdninové lásky * antologie

Popravdě mě kniha trochu zklamala. Povídky se mi zdály trochu přitažené za vlasy. Škoda.

07.02.2019 3 z 5

Čekání na prince Čekání na prince Nelly Sanders

Romantika ze střední, která se mi od poloviny moc líbila. Čekala jsem ale, že toho hledání Prince tam bude daleko více.

31.12.2018 4 z 5

18 vteřin 18 vteřin George Shuman

Mě se teda kniha líbila. Začátek byl sice trochu pomalejší a autor se hlavně zaměřil na životní příběhy jednotlivých postav, ale druhá půlka měla rychlý spád a nemohla jsem se odtrhnout. Takže za mě doporučuji. SPOILER: Dost mě ale naštvala Paynova smrt, Sherry jsem přála, aby dosáhla svého štěstí s milovanou osobou.

16.12.2018 5 z 5

Labyrint Labyrint Henry Denker

Další skvělý Denker. Se zaujetím jsem četla každý řádek a čekala, co se z toho nakonec vyklube a jak se Kirk se vším vypořádá. Už se těším na další knížku.

25.11.2018 5 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

U této knihy jsem se dost nasmála a moc se mi líbilo postupné sbližování všech členů rodiny. Dokonce i to popichování Blue a Nity bylo k pokukání. Malý SPOILER: Jediné k čemu mám námitky bylo Deanovo "namlouvání si" Blue. Připadal mi jako nadržený pakůň, který si myslí, že si může dělat co chce a kdy chce s jakoukoliv dívkou. Proto jsem se divila Blue, že ho nevypakovala z maringotky, když se za ní přiřítil, hlavně poté, co si neustále opakovala, že nechce být jenom jeho dalším zářezem. Taky se mi nelíbil ten prodlužovaný konec. Tak buď se mají rádi a budou spolu a nebo se nemají rádi a holt spolu nebudou, ale to co tam předváděli to bylo na mě moc. Za mě tedy nakonec 4 hvězdičky.

20.11.2018 4 z 5

Vánoční stromek Vánoční stromek Jennifer Johnston

No mě popravdě kniha zklamala. Hlavní postava mi byla nesympatická a její myšlenkové pochody jsem občas nechápala. Navíc autorka neustále skákala v myšlenkách do minulosti, ale bylo tak zpřeházené, že jste občas nevěděli co se vlastně v jaké posloupnosti stalo.

11.11.2018 3 z 5

Jednou a dost! Jednou a dost! Christian Oelemann

Vtipná kniha o první lásce Waldy s přídavkem trošky hořčice :-)

11.11.2018 4 z 5

Dovolená s tátou Dovolená s tátou Dora Heldt

Popravdě mě kniha zklamala. Neříkám - vtipných scén tam bylo dost, ale hrozně mě iritoval Heinz a navíc se podle mě kniha klidně dala zkrátit na polovinu, protože ten začátek byl na můj vkus až moc zdlouhavý a nezáživný.

27.10.2018 3 z 5

Pekelný ráj Pekelný ráj Vicki Mason White

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Hned první kapitola mě navnadila, abych četla dál a postupně se dobírala k okamžiku, kdy se Catherine dostala do pořádného maléru. Carla bych nechtěla nikde potkat a doufala jsem, že dostane, co si zaslouží. Jen ten konec nemusel být tak rychle odbytý. Každopádně romantická vsuvka byla podle mě velkým plusem.

07.10.2018 5 z 5

Láska nebo flirt? Láska nebo flirt? Hedwig Courths-Mahler

Mě se kniha moc líbila. Nebyla to taková přeslazená slátanina, jako občas romantické knihy bývají. MALÝ SPOILER: Christa přijela na Birkenheim splnit jistý úkol. Do toho se ještě zamilovala do pána vedlejšího panství, ale jakožto chudá sekretářka u něj nemá šanci, protože on se musí i když nerad oženit s bohatou nevěstou. A to může splnit, když si vezme Karlu, která se svou matkou Helenou žije u Heinze von Birkenheim a je jeho dědičkou. Heinz je zatrpklý, protože ho kdysi opustila jeho snoubenka a utekla s jiným mužem. Co když ale bylo všechno jinak než se zdálo?

30.09.2018 5 z 5

Roslyn, potulná pěvkyně Roslyn, potulná pěvkyně Sylvian Hamilton

Kniha se velice dobře četla. Ze začátku jsem ale měla problém s postavami, kterých bylo strašně moc a zdánlivě spolu vůbec nesouvisely. Také mi vadilo to nadpřirozeno, které mi zkazilo dojem z celého příběhu. Když to ale pominu, tak to byla velice vydařená kniha nabitá dobrodružstvím, vraždícími šílenci a láskou. Jen těch mrtvol mohlo být méně.

06.09.2018 4 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Výborná kniha, která mi nedala vydechnout. Popravdě jsem se bála, že rozuzlení bude stejně nereálné jako v Syndromu E, ale naštěstí tomu tak nebylo. Doufám, že od autora zase brzy něco vyjde, abych se mohla těšit na Sharka a Lucii

30.08.2018 5 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

No Musím říci, že jsem z knihy trochu rozčarovaná. Skvěle se četla a nemohla jsem se od ní odtrhnout jak byly jednotlivé kapitoly napínavé jako kšandy, ale nějak se nedokážu smířit s rozuzlením. SPOILER: Prostě mi přijde, že není možné, aby se najednou sám od sebe atrofoval mozek a druhý člověk se tím pak "nakazil" při nějakém krátkodobém stresu. Pro mě to prostě neni přijatelné vysvětlení a za to ubírám hvězdičku. Nicméně dám autorovi ještě druhou šanci a určitě si přečtu další díl

15.08.2018 4 z 5

Navždy v modrém - čtvrté léto sesterstva Navždy v modrém - čtvrté léto sesterstva Ann Brashares

Krásné zakončení série. I když musím říci, že kdyby byl třetí díl poslední, možná bych byla i raději. SPOILER: Tibby se tentokráte vypořádává s následky, které zapříčinila jejich společná noc s Brianem, Lena se sblíží se svým kolegou z malířského kurzu, Bee otestuje svoji lásku s Ericem a Carmen na divadelním festivalu, zjišťuje, že její kamarádka Julia není až tak dobrou kamarádkou. Popravdě musím říci, že Carmenin příběh z filmového festivalu, který se odehrával ve filmu sesterstvo putovních kalhot 2 se mi líbil více, takže za mě v tomto ohledu trochu zklamání. Navíc mi v knize vadilo, že se rozešla s Winem. KONEC SPOILERU. Přesto mohu knihu určitě doporučit všem, kdo mají rádi sesterstvo.

09.08.2018 5 z 5

Holky v kalhotách - Třetí léto sesterstva Holky v kalhotách - Třetí léto sesterstva Ann Brashares

Opět skvělá kniha o čtyřech kamarádkách. SPOILER: Tentokrát se Bee vydává na fotbalový tábor jako trenérka a potkává tam opět Erica, Carmen se dozví, že je její matka těhotná a zároveň se seznámí s klukem svých snů, Lena se potýká s nechutí svých rodičů k její vybrané umělecké škole a Tibby se snaží vypořádat s nehodou své sestry a zároveň se vztahem k Brianovi.

06.08.2018 5 z 5

Druhé léto sesterstva Druhé léto sesterstva Ann Brashares

Další skvělá kniha o čtyřech kamarádkách, které spojují kalhoty. SPOILER: Tibby odjíždí na filmovou školu. Bee se, poté co objeví u otce shované dopisy od své babičky, vydává za ní, aby o Gretě a o své matce zjistila více informací, protože už babičku, kvůli zákazu od otce, dlouho neviděla. Lena prožívá nešťastnou lásku s Kostou a Carmen se potýká se zamilovaností svojí matky a zároveň se svým prvním vztahem.

02.08.2018 5 z 5

Tajemství ctnostné dámy Tajemství ctnostné dámy Victoria Alexander

Milá, vtipná oddechovka. Obě hlavní postavy byly moc sympatické. Jen to bylo ke konci trochu moc protahované, ale je pravda, že jsem se tam taky nejvíce pobavila.

24.07.2018 4 z 5

Hříšní lidé města brněnského Hříšní lidé města brněnského Jiří Sequens

Přečteno kvůli čtenářské výzvě. Za mě spokojenost.

19.06.2018 4 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Čím začít. Kniha se velmi dobře četla a stránky ubíhaly jedna za druhou. Jednu hvězdičku ale strhávám za "zdržování děje" ke konci knihy rodinnými záležitostmi, které mě až tak nebavily. Jinak musím říct, že jelikož už jsem taky matka, tak pasáže, kde Jill popisovala samotné vraždy dětí se mi četly hodně těžko a myslela jsem že knihu budu muset odložit, protože se mi u toho dělalo špatně. Nečekala jsem, že to bude tak hrozné. Každopádně se musím pochválit, protože tohle je snad jediná kniha, kde se mi podařilo předem uhádnout, kdo za tím vším stojí.

29.04.2018 4 z 5