LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Chobotnice Chobotnice Paulina Świst

Kinga a Chladny - sceny s nimi bych mohla číst furt :-) Každopádně tenhle díl byl výrazným zlepšením oproti předchozímu a na další jsem vážně hodně zvědavá...

03.11.2021 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Nevím, co knížce tentokrát chybělo, v podstatě mě bavil začátek a konec. Prostředek byl slabší.
Možná je to tím, že na běžkách i lyžích umím, takže Miny seznamování se s prostředím pro mě nebylo nijak zvlášť zajímavé.

29.10.2021 3 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Knížka podle mě není tak hrozná, jak tu mnozí píšou. Dostala se do rukou spoustě lidem, co tomuhle žánru neholdují a autor některým není sympatický.
Předem jsem od knížky radši neměla žádná očekávání.
Prvních pár desítek stránek bylo fajn, říkala jsem si, že příběh bude svižný a dobře našlápnutý a že mě čeká i nějaké to wau. Jenže místo toho, aby se pokračovalo v nastoleném tempu, se to začalo strašně vléct, pointu jsem odhalila na můj vkus až moc rychle a žádné wau se nekonalo.
Knížka podle mě měla rozhodně větší potenciál. Ale jako autorova prvotina, je to ve výsledku pecka.

17.10.2021 3 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Za mě tak 2,5 hvězdičky, ale zaokrouhluje se nahoru... Prokousat se první částí bylo dost únavné.

09.10.2021 3 z 5

Zlomená Zlomená Rachel Van Dyken

On sice od začátku tvrdil, že věděl, že jeho bratr byl nemocný, ale nechoval se tak...
Ona... nevím.
Kdyby si někdo dal práci s pořádnou psychologií postav, mohla to být pecka, takhle je to slátanina...

26.09.2021 2 z 5

Kdo by si chtěl brát vévodu Kdo by si chtěl brát vévodu Sabrina Jeffries

Kdyby to byla samostatná kniha a ne součást série od Sabriny Jeffries, tak jsem asi přísnější, ale...
Jakmile tenhle titul vnímám jako součást celku, kdy se postupně odhaluje detektivní zápletka? Tak je to prostě skvělé, mám nutkavou potřebu pořídit si závěrečný díl v angličtině, jak se nemůžu dočkat pokračování.

Možná to autorka mohla okořenit víc humorem, ale jinak... Hrdinka, co se zabývá chemií a zhýralý hrdina (vévoda!), co rád píše divadelní hry? I v dnešní době by to fungovalo :D Vědkyně a prostopášný filmový scénárista :D

18.08.2021 5 z 5

Skandální vášeň Skandální vášeň Elizabeth Hoyt

Zatím nejlepší díl série. Dojemné i napínavé. Spousta záhad se konečně rozlouskla a už se vážně těším na další díl :-)

07.08.2021 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Škrtat, škrtat a škrtat. Knížka byla zbytečně dlouhá, měla jsem pocit, že se stále jen nutím do čtení. Nešlo nepřeskakovat. Dovedu si představit, že o 150 stránek míň a byla bych napnutá jak kšandy.

19.07.2021 3 z 5

Lesní klenot Lesní klenot Kateřina Loučková

Lovec věna je moje srdeční záležitost, kterou už jen tak něco nepřekoná. Ani Lesní klenot.
Ale příběh Deana a Rose byl taky krásný. Autorka umí napsat sympatické postavy, skvěle popsat prostředí a ještě k tomu vymyslet příběh, který zkrátka baví.
U Lesního klenotu ale musím vyzdvihnout hlavně závěr knihy. V momentě, kdy jsem se bála, že toho drama bude trochu moc, to autorka vyřešila tak elegantně a neotřela, až bych jí nejradši zatleskala.
Zkrátka už teď se nemůžu dočkat vyprávění o třetím z bratrů Flemingových.

18.06.2021 5 z 5

Štěstí na dně silné kávy Štěstí na dně silné kávy Agnès Martin-Lugand

Hezká pohádka.
Člověk by si vážně moc přál, aby svět fungoval tak jednoduše, aby si všichni byli schopní všechno vyříkat a najít pochopení pro toho druhého.

19.05.2021 4 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Úsměvné, ale asi jsem měla velká očekávání. Ze života knihomolky se mi líbilo víc.

09.04.2021 3 z 5

Dáma v ohrožení Dáma v ohrožení Stephanie Laurens (p)

Knížka opravdu připomíná autorky straší díla konkrétně Cynsterovskou ságu. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že to bylo zbytečně dlouhé. Hlavně těch sexuálních scén by tam mohla být půlka a i tak by to bylo moc (a to jsou až v druhé části knihy!).

11.03.2021 3 z 5

Pravda o lásce Pravda o lásce Laura Lee Guhrke

Možná bych nedávala plný počet, kdybych poslední dobou neměla tak špatnou ruku na historické romance.
Ale tohle bylo jednoduše hezké čtení. Některé zvraty a zápletky byly skvělé, některé o něco míň. A vztah Iren k Henrymu byl... roztomilý :-D Stará panna, co se rozhodne otevřít oči úzkoprsému vévodovi? To se v dobrém podání neomrzí.
Každopádně jsem zvědavá na další díly. Mám velká očekávání :-)

06.03.2021 5 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

S Penelope Ward si nějak nerozumím. I když se mi líbila kostra příběhu, tak mě čtení vůbec nebavilo a musela jsem se do něj nutit.

04.03.2021 3 z 5

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Krásná knížka. Během čtení jsem si hodněkrát vzpomněla na Řekni vlkům, že jsem doma. Ono tam těch shodných rysů bylo opravdu hodně.
A i když mě to bavilo, tak to nebylo zrovna strhující a občas jsem se ke čtení musela nutit.

24.02.2021 4 z 5

Vše o autech Vše o autech Andrea Erne

Oba synové knihu milují. A i když je pro ně zatím obtížné to pochopit, ty obrázky jim k prohlížení a spokojenosti stačí...

15.02.2021 5 z 5

Démonova kletba Démonova kletba Dan Abnett

Tak jo... myslela jsem si, že fantasy mám tak nějak ráda. Třeba Anthonyho Ryana vážně můžu.
Ale Démonova kletba zjevně není pro mě.
Takovýho zabíjení, šílených popisů... až mi z toho přišlo, že tomu vlastně chybí děj.

02.02.2021 2 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Nenáročné fantasy, je teda škoda, že se autorka trošku víc nezabývala mytologií. Teda ke konci už jo, ale prostě jsem toho čekala víc.
Příběh bych opravdu doporučila spíše mladším čtenářům, protože místy se děj vzhledem k žánru vyvíjel opravdu dost jednoduše.
Jinak nemám výhrady. Četlo se to samo. Mile mě překvapilo, že to nebyla jen další variace na Hunger Games.

02.02.2021 4 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Nevím, tahle série je asi pro mladší čtenáře. Nějak mi to všechno připadalo tak prvoplánové, že mě to příliš nebavilo.
A v případě druhého dílu to ještě zazdil ten epilog.

19.01.2021 2 z 5

Nash Nash Jay Crownover

Nevím, jestli je to překladem, protože v tomhle případě jsem originál nečetla, ale vážně mě zaráží, jak strašně spisovně v těhlech knížkách mluví. Kdyby byl jen jeden z těch kluků spisovný, tak by to bylo jako povahový rys a nneřekla bych ani popel, ale když všichni potetovaní maníci mluví o "dívkách" a ne aspoň "holkách", tak je to vážně divné...
Jinka se mi to moc líbilo :-) Na jednu stranu mi Saint trochu vadila, na druhou jsem ji chápala. Puberťáci fakt doukážou být krutí, k tomu špatná zkušenost s chlapy, podvádějící táta... no to už se na člověku dokáže podepsat.

17.01.2021 4 z 5