LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Dědička světla Dědička světla Emily Bold

Kdyby mi bylo 13, tak asi budu nadšená.
Psychologie postav trochu pokulhávala, ten závěr už byl na můj vkus až moc překombinovaný, i když byl tak nějak očekávaný.
Občas jsem musela protáčet oči, ale proč ne. Když to vezmu kolem a kolem, ať je to smutné jak chce, tohle patří k tomu lepšímu, co v rámci YA fantasy vychází.

06.12.2019 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Asi budu výjimka. Líbilo se mi to o něco víc než první díl. Stále to tedy nepovažuji až za takové terno, protože mi to připadá zbytečně zdlouhavé, ale...
Hlavní hrdinka, coby autorka erotických romancí skrytá pod pseudonymem? To se mi moc líbilo. A celkově mi přišlo, že jsem její pocity mnohdy chápala, a Specer byl taky sympaťák.

22.11.2019 4 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Předvídatelný děj mi většinou nevadí, ale tady to bylo až moc okaté. Psychologie postav odfláknutá. Spousta nudných pasáží,... Autorky styl není pro mě.

30.10.2019 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Řekla bych, že autorky nezvládly psychologii postav. Navíc byli hrdinové dost pokritečtí. A i když to mělo asi jeden nebo dva světlé okamžiky, celkově to byla hrůza.

24.10.2019 2 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Bohužel se s tímhle druhem knížek roztrhl pytel a Princezna popela patří k těm nejslabším.
Čtivé to není. Zápletek ohraná. A i když to ze začátku nevypadalo až tak hrozně, bylo to strašně zdlouhavé...

18.10.2019 2 z 5

Zkuste to doma sami - péče o tělo a vlasy Zkuste to doma sami - péče o tělo a vlasy kolektiv autorů

Opravdu jednoduché a snadné návody na výrobu domácích produktů k péči o vlasy a tělo.
Hned jsem jich pár vyzkoušela a musím říct, že v drogerii mě už moc často nepotkají :D

13.10.2019 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Sice už jsem tohohle žánru přesycená, ale autor píše opravdu poutavě a bylo tam pár hezkých zvratů.
Takové sci-fi Hunger Games, které napsal chlap :D

09.10.2019 4 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

2. díl si sice ze zvědavosti přečtu, pokud vyjde, ale celkově jsem spíš zklamaná.
Autorka píše skvěle. Styl je čtivý, umí pracovat s napětím a dokonce knížka napřed vypadala, že má nápad.
Ale pak se z toho vyklubalo strašně průměrné YA fantasy. Čekala jsem něco víc, než takovýhle prvoplánově černo bílý příběh. A teda doufala jsem v originálnější rozuzlení.

11.09.2019 3 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Taková absurdita ve stylu Papírové princezny. Hezky se to četlo, sexu tam na mě bylo teda trochu moc, ale jinak to bylo fajn čtení.
Fallon mi občas bylo vážně líto. Teda z toho, čím si musela projít.

04.09.2019 4 z 5

Najjasnejší súmrak Najjasnejší súmrak Aly Martinez

Sice trvám na tom, že by byla lepší jedna delší kniha, než takhle rozporcované, ale je to velmi silný emotivní příběh. Teda v rámci erotických romancí :D

02.09.2019 5 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Od autorky už jsem jednu knížku četla a to bylo tak maximálně na 2 hvězdičky. Takže tohle pro mě bylo neuvěřitelně milé překvapení.
Sice mi celé to ježdění po voskových figurínách a jiných místech připadalo takové kostrbaté, ale příběh to byl pěkný. Občas nereálný, ale tak po takovémhle druhu romantiky nikdo nemůže chtít hlubokou psychologii a opravdové zážitky z války. Asi bych dala jen 3 hvězdičky, ale poslední dobou jsem narazila na tolik slátanin, že tohle patří k nadprůměru.

18.07.2019 4 z 5

Závazek Závazek Elizabeth Kachips (p)

Na 5. hvězdičku něco chybělo. Nějaký moment překvapení, humor, trochu víc romantiky... nevím prostě něco.
Jinak to bylo vážně skvělé čtení. Gillianiny vize dávaly knížce šmrnc. Bylo to dějově pestré a četlo se to úúúplně samo.
Těším se na další autorčiny počiny.

01.07.2019 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Super pohodové čtení. Vztah hlavních hrdinů se hezky vyvíjel. Autorka použila osvědčené recepty na dobrou romantiku - trocha tajemství, playboy, co se nechce vázat, ale nemůže za to,... Vedlejší postavy i pár dalších zápletek bylo skvěle vymyšlených a líbilo se mi to víc než první díl.

22.06.2019 4 z 5

Vesmír ve sprše Vesmír ve sprše Petra Suchá

Hořkosladké je to správné slovo. Povídky o životě. O jeho úskalích. O tom, jak se s čím kdo vyrovnává. S konci otevřenými i uzavřenými.
Normálně povídkové knížky nečtu, ale tahle je skvělá. Možná přeháním, ale rozhodně na mě udělala dojem stejně jako Čapokovy Povídky z jedné/ druhé kapsy.
Občas jsem se v někom trochu viděla a nikdy není na škodu si uvědomit, že v tom člověk není sám. Že i další se potýkají se... životem. Všem ženským moc doporučuji. Teda klidně i chlapům, i když myslím, že ženy si to užijí víc.

15.06.2019 5 z 5

Dokonalý jed Dokonalý jed Amanda Quick (p)

Nejlepší díl celé série.

07.06.2019 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Vic James

Hodně zajímavě pojatá dystopie. Už jen to, že ve VB jsou u moci lidé se Sílou a obyčejní lidé musí na 10 let nucených prací, ale ve Francii nebo v USA jsou úplně jiné poměry... Zkrátka se ocitnete ve světě černokněžníků a mudlů, kde mudlové jsou takřa zotročeni :D
Nevyhovoval mi teda styl, jakým to bylo napsané, a musela jsem hodně přeskakovat.
Ale opravdu jsem byla strašně zvědavá, jak se to bude celé vyvíjet. A musím říct, že osudy postav mi vůbec nebyly lhostejné.
Nakonec si budu muset přečíst další díl, abych zjistila, co bude s Lukem.
Jinak Silyen je skvěle napsaná postava. Nebýt jeho tak ten příběh není ani z poloviny tak zajímavý.

24.05.2019 3 z 5

Taková ženská jako já Taková ženská jako já Uljana Donátová

Asi jsem to čekala o něco vtipnější. Knížka to nebyla špatná, jen mi některé pasáže připadaly zbytečně dlouhé a u jiných bych zase ocenila víc informací.

22.05.2019 3 z 5

Cudná hříšnice Cudná hříšnice Alissa Johnson

Autorky styl mi prostě nesedí. Tohle byla zatím její nejlepší knížka, ale ona to všechno píše tak strašně rozvlekle a nezáživně :-( a přitom každý z těch jejích příběhů má potenciál... Fakt škoda

21.05.2019 2 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Asi jsem moc shovívavá, ale líbilo se mi to víc než Iskari a Kletba vítězů, takže abych byla hvězdičkově spravedlivá, musím jich dát plný počet.
Bylo to takové milé YA. Poměrně nekomplikované s takřka dojemnou zápletkou.

17.05.2019 5 z 5

Vypravěčský styl Holly Black miluju. Rychle vás vtáhne do děje. Sem tam vám něco naznačí, něco vám prozradí, něco si musíte domyslet sami a něco vám neřekne vůbec. Její styl prostě není pro líné čtenáře bez představivosti.
Tenhle nový upíří svět je hodně zvrácený a hlavně vám ho ani vzdáleně neodhaluje celý.
Strašně se mi líbilo, jak skvěle pološíleně dokázala Gavriela napsat. A i jak vysvětlila jeho fascinaci Tanou.
Přiznávám, že občas byla autorka až moc "ukecaná", ale těch případů tam nebylo tolik a četlo se to vyloženě samo.

14.05.2019 5 z 5