LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Křesťanská otrokyně Křesťanská otrokyně Iny Lorentz

Když zhodnotím celou sérii... Napřed jsem byla trochu v šoku. Čekala jsem uhlazenější sérii historických romancí, ale už prvních 60 stránek mě vyvedlo z omylu :-D Intriky, nespravedlivé obvinění, brutální znásilnění, zmrskání,... no pak už jsem se ničemu nedivila.
Líbilo se mi zasazení do doby okolo upálení Mistra Jana Husa. To jsou přece jen dějiny, které jsou v Čechách všem notoricky známé, a dívat se na ně z úhlu pohledu Němců bylo zajímavé.
Jinak bych řekla, že Marie je taková Angelika. Jejich osudy a strastiplná cesta ke štěstí si byly hodně podobné. I když musím říct, že Marie, ač nevěstka, mi byla sympatičtější. Minimálně nepůsobila jako taková rozhoďnožka jako Angelika.

27.06.2019 3 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

Super. Připadám si zase jak na gymplu, když to čtu :D
Taková vlkodlačí klasika, trojúhelník, klasické středoškolské problémy,... Ale jsem hodně zvědavá na další díly.

25.05.2019 4 z 5

Síla ohně Síla ohně Cinda Williams Chima

Knížku bych řadila spíše ke klasickým fantasy, než ji dávat do poličky k YA. Rychle jsem se začetla, ale na to, aby mi knížka uhranula, tomu hodně chybělo. Což ovše, neznamená, že by nebyla zajímavá.
Děj byl sledovaný z několika úhlů pohledu a všechny mě bavily, i když jsem se občas ztrácela. Na pokračování jsem zvědavá, ale že bych z toho nespala, to zase ne :D

24.05.2019 3 z 5

Falešná stopa Falešná stopa Jilliane Hoffman

Tenhle žánr běžně nečtu, ale musím říct, že kniha se mi moc líbila. Místy dost rozvleklé, ale to už tak u těhlech knížek bývá :-D (nebo aspoň mně se to u nich jeví jako shodný rys)
Kdybych se chtěla rozepsat víc, tak bych hrozně spoilerovala. Jinak musím říct, že se mi průběh celého procesu fakt líbil a dovedu si to představit jako hodně dobrý film.

23.05.2019 4 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Mně by ani nevadilo, jaká je to slátanina. To vůbec. Upíři, magie, královský dvůr a intriky? Proč ne.
Jenže autorky styl byl strašně rozvleklý, skákalo se z jednoho na druhé a někdo jí to zjevně zapomněl seškrtat.

22.05.2019 2 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Naprosto nenápaditá YA dystopie, ve které je hodně nesrovnalostí.
S hlavními hrdiny jsem měla ze začátku problém. A celkově je knížka napsaná tak černo bíle, že to až možné není. Autorka asi sázela na rádoby šokující scény a nespravedlnost, ale dost to přehnala, takže to nepůsobilo věrohodně.
V rámci žánru je to pro mě hodně průměrné, protože tady není ani nápad ani originální myšlenka, jen je to čtivě napsané. A když to porovnám s Dárcem nebo Smrtkou, tak je to tak na 1 maximálně 2 hvězdičky.

19.05.2019 3 z 5

Uprchlík z cely 25 Uprchlík z cely 25 Richard Paul Evans

Asi jedna z nejlepších knížek pro děti, co se mi za poslední roky dostala do ruky.
Bylo to vtipné, s trochou morálních otázek, napínavé a celkově dobře zvládnuté. Hlavně je to vhodné určitě i pro kluky :-)

04.05.2019 5 z 5

Čas nevrátíš! Čas nevrátíš! Pavlína Kiesslingová

Hodně působivý příběh ze života.

27.04.2019 4 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Ze začátku čtivé, pak se ale děj roztříštil do velkého množství úhlů pohledu příliš postav. Nějak se mi poslední dobou nedaří najít YA a už je jedno, jestli klasické nebo sci-fi nebo fantasy, které by mě vážně oslovilo. Všechno mi to připadá na jedno brdo.

16.04.2019 2 z 5

Nadine - nevinná svůdnice Nadine - nevinná svůdnice Gabriele Marie Schuster

Líbilo se mi, že na pozadí děje právě unesli Johanku z Arku.
Jinak to byla autorky klasika. Ztracené dítě ze šlechtického rodu.

16.04.2019 4 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Bohužel pro mě nesymaptická hlavní hrdinka a styl mi připadal dost nečtivý. Kdyby nebyly jednotlivé kapitoly nadepsané, tak se kvůli jednotnému stylu dá dost snadno zaměnit, kdo vlastně vypráví.

06.04.2019 3 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Sice netuším, proč by tuhle knížku chtěl mít někdo doma, ale bylo fajn si to prolítnout.
Člověk si hned uvědomí, kolik omezenců mezi námi žije :-D A tak nějak přijde o iluze.

25.02.2019 3 z 5

Manželství s cizincem Manželství s cizincem Jane Ashford

Tak nudné, že jsem to ani nedočetla.

15.02.2019 1 z 5

Pirátova milenka Pirátova milenka Shannon Drake (p)

Kostra příběhu je v případě téhle knížky super.
Co pokulhává jsou hlavní postavy. V první části jen Skye ve druhé i on. Sprosté, neví, co chtějí, jeden druhého se snaží neustále obelhat.

14.02.2019 3 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Sice mám příběhy ze střední školy ráda, ale asi už jsem jich přečetla moc na to, aby mě takhle knížka bavila.

31.01.2019 2 z 5

Josie a kolt Josie a kolt Kateřina Loučková

Moc pěkná romantika. Josie byla moc sympatická hrdinka. Škoda, že tam nebylo ještě trochu víc Colta :-D

24.01.2019 5 z 5

Ďáblův podíl Ďáblův podíl J. R. Ward (p)

Nejlepší díl série, i když ani tenhle mě nijak zvlášť neoslovil. Kdyby mě nezajímalo, jak to dopadne s Edwardem, a kdo vraždil, tak se do posledního dílu série ani nepouštím.
Autorce tedy musím nechat, že umí nasadit brouka do hlavy :-D

21.01.2019 3 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Pro mě teda dost velké zklamání. Podle nadšených ohlasů jsem čekala něco víc. Nejradši bych dala jen 2 hvězdičky, jak moc jsem zklamaná, ale to by bylo strašně nefér. Protože ta knížka byla fajn. Sice zdlouhavá, nadpřirozeno mi k tomu prostě nějak nesedělo, ale Hadley i Archera jsem si oblíbila.
Jenže na to, kolik témat se tam autorka snažila naťuknout, to vlastně ve výsledku vůbec nic nesdělovalo. Jenže v rámci žánru to byl i tak nadprůměr.

09.01.2019 3 z 5

Poslední Namsara Poslední Namsara Kristen Ciccarelli

Obálka to zazdila, což je vidět na komentářích a hodnocení. Tahle knížka je dívčí YA fantasy, v zahraničí je tak propagovaná a díky tomu i úspěšná. Tahle obálka a řazení v knihkupectvích z toho dělají fantasy a pak jsou čtenáři zbytečně zklamaní, navíc cílovku to tamvé dračí oko prostě ke koupi nepřesvědčí.
Jinak to nebylo špatné. Hodně mi to připomínalo první díl Skleněného trůnu. I tady je hrdinka, která má být obávaným zabijákem a přitom je to ještě puberťačka.
Ocenila bych od autorky větší zapojení draků a celkově dračí problematiky.
Jinak tam bylo pár dobrých nápadů i zvratů, ale celkově to působí nedotaženě. V rámci YA fantasy je to nadprůměrné, ale jako trhák bych to neviděla.

30.11.2018 4 z 5

Veřejná tajemství Veřejná tajemství Nora Roberts

Tenhle styl příběhu bych označila za "stará" škola. Milion postav, stejný počet problémů k řešení a ani jeden z příběhů není natolik silný, aby vás knížka dostala.
Netvrdím, že je to špatné to ne... Všechno je to hezky propletené a vymyšlené, ale...

08.11.2018 3 z 5