LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Autorka píše krásně čtivě. Ale nějak mi na tom příběhu něco nesedělo a nepodařilo se mi ho dočíst.

07.11.2018 2 z 5

Vždyť jde jen o manželství Vždyť jde jen o manželství Jo Beverley

Škoda, že je autorka tak "ukecaná". Přes tu nálož textu se knížka skoro nedá přečíst. Ale tentokrát napsala fakt skvělou hrdinku. Nebo spíš hrdinku s úžasným problémem :D Být v tu dobu vysoká, mohl být totiž vážný problém. Díky tomu je zde spousta prostoru pro vtipkování a spoustu malých zápletek. Škoda, že s něčím takovým nepřišla Lisa Kleypas, to by pak byla panečku pecka!

16.10.2018 3 z 5

Prokletí jantarové komnaty Prokletí jantarové komnaty Tomáš Kozák

K thrilleru to má opravdu daleko, je to perfektně čtivě napsané.
Ale iritovala mě tam ta česká příjmení. Je tolik českých příjmení a většina těch, co autor zvolil, působila v kombinaci s těmi dalšími prostě sarkasticky :D

10.09.2018 4 z 5

Ženich v kiltu Ženich v kiltu Gayle Callen

Nooo, tak to se opravdu moc nepovedlo... Sice to nebylo zdaleka nejhorší, co se v tomhle žánru píše, ale k tomu lepšímu průměru se to taky nepřiblížilo.
Nějak mi to mezi hlavními hrdiny vůbec nejiskřilo. Ty její sny mohly být použity mnohem lépe a víc posloužit celé zápletce. Aspoň ta zápletka (kdo to Maggie vlastně škodí) byla zajímavá, jen taky mohla mít víc prostoru nebo víc přiostřovat. Owen mi připadal takový neslaný nemastný... Prostě by to mohlo být dobré, kdyby...

08.09.2018 2 z 5

Do páté hvězdičky chybělo málo, ale chybělo. Sice nápaditý svět plný barev, ale k páté hvězdičce by to potřbovala o něco originálnější příběh.

27.08.2018 4 z 5

Přepišme pravidla úspěchu Přepišme pravidla úspěchu Ivanka Trump

Bohužel jsem čekala něco jiného. Vzhledem k tomu, že s manželem podnikáme, tak pro mě bylo dost zbytečné číst pasáže věnované korporátním firmám, šplhání po žebříčku... a těch tam bylo strašně moc. Představovala jsem si něco víc zaměřeného na hledání cílů, motivace, vyrovnání žebříčku hodnot. Nebo jak si poradit se svým okolím, které má pocit, že se dítěti dostatečně nevěnujete, když děláte i něco jiného než je 100% péče o něj.
Obávám se, že v ČR tato knížka nemá potenciál zaujmout moc pracujících žen.

14.08.2018 2 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Tenhle díl byl doopravdy povedený. Sice takovým tím stylem nenadchne a neurazí, ale nebylo tam v podstatě nic, co bych mohla vytknout.
Detektivní zápletka se hned od začátku patřičně vyvíjela a to samé se dá říct i o vztahu hlavních hrdinů. Navíc to bylo okořeněné ochutnáváním vína a Nickovými vtípky, takže to hned dostalo pár bodíků navíc :-D
5 hvězdiček je možná přehnaných, ale poslední dobou jsem v tomhle detektivním žánru pro ženy neměla příliš šťastnou ruku ;-)

11.08.2018 5 z 5

První život První život Gena Showalter

Velké zklamání, čekala jsem víc hloubávých úvah ve stylu Smrtky, místo toho jsem dostala průměrné YA s nelogicky jednajícími postavami a opravdu nedomyšlenou verzí světa. Spíš než k Hunger Games, které byly mnohem lepší, se to blížilo Divergenci nebo Rudé královně.

08.08.2018 3 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Tak tohle bylo neuvěřitelné zklamání. Ani ze Simona jsem nebyla tak nadšená, jak o něm všichni básnili, ale furt to byla chytrá a vtipná knížka, které se podařilo čtenáři podsunout pár opravdu trefných postřehů.
Ale tohle? Já myslela, že se během čtení samou nudou ukoušu...
Radši si přečtěte Řekni mi tři věci :-D
Tam se taky řeší spousta nejen pubertálních problémů a přitom je to skvěle napsané.

21.06.2018 2 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Na můj v kus se ten začátek strašně moc vlekl. Zajímavé to začalo být až okolo 80 stránky a děj se rozjel teprve v polovině. Chtělo by to zkrátka větší tah na bránu, aby čtenář neměl nutkání knížku odložit.
A Mari byla... no nevím, na jednu stranu obdařená mocí, jako nikdo jiný, na druhou stranu pěkná kravka. Jedna věc je být tvrdohlavá a druhá věc je nepomoct kmeni, ve kterém, vyrůstala. To je tak dětinské a sobecké, že takovou hlavní hrdinku si nedokážu zrovna zamilovat.
Každopádně psí kumpáni byli super :-) To se autorce povedlo.

31.05.2018 3 z 5

Jak odolat markýzovi Jak odolat markýzovi Sally MacKenzie

Anne, že je takhle stará? Nevím, nevím... kór v té době by měla být opravdu vyspělá a místo toho se chovala, jak patnáctiletá puberťačka. Chápu, že když si její otec vyhlédne snoubenku, která je o rok mladší než ona, není to zrovna ideální, ale Anne by zasloužila proplesknout.

18.05.2018 2 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Ano, bylo to opět hezky napsané. Pohnutá minulost, postavy, které máte rádi a navíc hromada těch, jejichž příběh už čtenáři absolvovali.
Ale už bych od Samanthy potřebovala číst něco jiného. Nějaký důkaz, že umí napsat i postavy s jiným charakterem. Ono by vlastně stačilo, aby aspoň jeden z hrdinů pocházel z normálního prostředí. Prostě už bych potřebovala, aby se to aspoň trochu odlišovalo. Bohužel jsem si furt jen říkala, že tohle už jsem přece od ní několikrát četla! Tak proč to píše znova? Jasně protože to fungovalo a uspělo, ale bohužel už mi to nestačí...

07.05.2018 3 z 5

Králův mstitel Králův mstitel Kathleen Harrington

Nebylo to úplně nejhorší. Rory byl bourák, a rozhodně měl nervy ze železa, protože kdybych já měla jednat s Joannou, tak bych tak trpělivá nebyla.
A její chování omlouval jen věk, protože ne každá holka umí být v 17 rozumná.
Každopádně seškrtat tak o 100 stran, ubrat na Joanniných tvrdohlavých (pubertálních) výlevech a mohlo by z toho být v rámci žánru i 5 hvězdiček.

08.04.2018 3 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Tak tomuhle říkám opravdu nepovedený pokus o YA fantazy. Nemotorné vyprávění, divné vykreslení postav, nepovedené charakteristiky, příliš mnoho potenciálních partnerů, nesympatické fantazy prostředí,...
Kdyby to autorka trochu osekala a zúžila pole působnosti, mohlo by to i fungovat, ale za stávající situace s těmi rádoby vynucenými zvraty? Celé to bylo nesnesitelně přeplácané.
A proč to vůbec vybrali k tisku? To nechápu. Na Amazonu to mělo hodně mizerné ohlasy a strašnou obálku. Česká obálka asi pár výtisků prodala, ale zbytek bohužel nezachránila.

08.04.2018 1 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Styl mě ani trochu nezaujal, takže jsem knížku vzdala a nedočetla.

08.04.2018

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Nebylo to úplně špatné, vlastně by se mi to i docela líbilo, kdybych neměla neustále jen pocit, že se tam stále nic neděje! V jednom kuse se jí Jeth vyhýbal, byl pryč a ona si připadala osamělá...
Každopádně Ryanova závěť byla dobrá zápletka. A trochu jsem doufala v o něco buřlivější konec.

31.03.2018 3 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Chtěla jsem dát jen 2 hvězdičky, ale to by bylo zbytečně přísné. Musela jsem sice hodně přeskakovat, ale kostra příběhu byla vlastně moc pěkná. Hlavně pocity viny a detektivní zápletka to trošku osvěžily.

31.03.2018 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Po dočtení jsem chtěla dát 3-4 hvězdičky. Ale po tom, co jsem si to v noci nechala rozležet v hlavě?
Až na úplný závěr to byl nejsilnější díl série, ve kterém nebylo potřeba prakticky nic seškrtávat. Jasně, chybělo tam óchání a áchání nad Rhysovým plným doznáním, které bylo ve 2. díle, ale jinak? Bomba. Skvěle vymyšlené, napínavé, furt se něco dělo, nebylo na co čekat.
Ale ten konec? Chtělo se mi brečet, jak ho pokazila.

29.03.2018 5 z 5

O té noci O té noci Julie James

Tenhle díl byl o dost slabší a to je škoda. Twitterový terorista byl super nápad a dát ho dohramdy s prokurátorkou? Výborný :-)
Ale jsem od autorky zvyklá na trochu víc vyšetřování a akce a ani jednoho se mi od půlky nedostávalo. A co víc, ani v té první půlce to nestálo skoro za zmínku. Vždyť Kyle byl jen svědek a celé se to vyřešilo samo bez jakéhokoliv pátrání či nebezpečí.

13.03.2018 3 z 5

Skandál Skandál Amanda Quick (p)

Jiné autorčiny historické romance se mi tedy líbily mnohem víc. Vzorec příběhu a postavy sice byly stejné jako v jiných jejích dílech, ale Emily a ta její spojení na vyšší úrovni mi pěkně lezla krkem.
Na druhou stranu Bladeova touha po pomstě a to, jak ho díky Emily postupně opouštěla, bylo roztomilé.
A celkově to, jak se to vyvíjelo s jejími bratry a otcem, bylo povedené.
Takže seškrtat, něco neopakovat milionkrát a bylo by to v rámci žánru i na 5 hvězdiček.

03.03.2018 3 z 5