LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Sice jsem doufala, že to bude ještě vtipnější, ale i tak to bylo super oddychové čtení.
Úvodní scéna byla naprosto skvěle vymyšlená a vztah Simona a Bridget se mi strašně líbil. Takové to, že chlap nebo ženská nechtějí žádné závazky už je strašně ohrané, takže jsem ráda, že se k tomu tentokrát autorky postavily aspoň trochu jinak.
Obávám se, že už se nebudu na některé věci moct koukat tak, jako před přečtením Bridget. Například na hvězdice nebo lekce jógy :D

14.11.2018 5 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

V ramci zanru: cetba pro zeny-romantika-krimi tak je to jasnych pet hvezdicek ;-) Proste nechtejte nic narocneho nebo extra napinaveho, toho se totiz nedockate ;-)
Ale pokud chcete oddychovku s kriminalni zapletkou, tak to je presne to, co hledate ;-)

19.11.2017 5 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Asi už jsem prostě z některých druhů knížek vyrostla. A tahle "proměna" ošklivého káčátka mezi ně bohužel patří. Na to, aby se mi knížka dostala pod kůži a fakt jsem si ji užila, Aly s Brandonem nemají.
Na můj vkus oba moc řešili, co má Aly zrovna na sobě, moc se snažili "odzamilovat" a... bylo toho víc, co mi vadilo,... rozvleklé, zdlouhavé, s oběma bych tak půlku knihy třásla, aby už se vzpamatovali... Taky jsem si říkala, "bože, už ne! Už žádný další pohled na Alyino vysportované stehno!" A stejně tam zase byl.
Pro puberťačky dychtící po tuctovém románku asi dobrý. Ale já si půjdu znovu přečíst Moře klidu, abych na příběhy ze středních škol nezanevřela.

17.03.2016 2 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Není to pro mě TOP knížka série, ale rozhodně byla povedená :-)
Hlavně ve mě probudila vánoční atmosféru :-)

25.11.2022 5 z 5

Falešná svědkyně Falešná svědkyně Karin Slaughter

Skvěle napsané. Poutavé, napínavé, dojemné. Jen místy dost zdlouhavé.

07.09.2022 4 z 5

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Krásný dívčí románek s pořádnou puberťačkou v hlavní roli :-)

27.05.2022 5 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Pro mě zatím autorky nejlepší knížka. Moc se mi líbilo, že Dan byl slušňák zatímco Emma v některých ohledech ranařka a v jiných pravý opak.
Příběh se četl v podstatě sám a vážnější nota mu seděla.

PS: takovým vlakem bych doopravdy ráda jela :D

22.05.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Takhle nadšená už jsem z fantasy knížky vážně dlouho nebyla.
Naprosto úžasné postavy, napínavý děj,...
Bylo to romantické, dojemné a zkrátka naprosto úžasné.
A ten epilog!

16.01.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Ano, pěkné to bylo. Ryan byl super, to jeho zranění, jak těžko se s tím vypořádával, to se povedlo.
Ale... Nějak jsem po všech těch nadšených ohlasech čekala něco víc než jen normální romantiku.
A navíc se mi moc nezamlouvalo, že hlavní hrdinka byla au-pair, ale spíš to působilo, jak kdyby jela na jednu velkou party.

31.12.2021 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tahle knížka vyšla v originále v roce 2015!!! Od té doby jsem čekala, kdy ji konečně někdo vydá u nás, abych si ji mohla koupit a půjčovat všem svým babičkám a kamarádkám, co čtou jen česky...
Rok 2021, knížka furt skvělá, ale obávám se že pro některé čtenáře už vyšla s křížkem po funuse.

07.12.2021 5 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Na knížky Alessandry Torre se vždycky těším. Umí napsat zajímavé postavy a příběh, který mě baví. A pokaždé se jí podaří mě něčím překvapit.
Zatracená svatozář nebyla výjimkou. Milé, romantické, trhlé a zábavné. Vážně jsem si to užila.

23.11.2021 4 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

Hezká oddychovka, rozhodně jedna z těch lepších vánočních.
Líbilo se mi, že se oba hlavní hrdinové vyrovnávali se ztrátou blízkého.
A když se nad tím člověk zamyslel, na bedra hlavní hrdinky toho autorka naložila docela dost - smrt sestry, rodiče, kteří ji neustále shazovali, ex-partner, který ji psychicky týral a podváděl, neúspěšné podnikání... Ještě, že to byla taková věčná optimistka :D

01.07.2021 4 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Tak jo... Autorka se dost opakuje. To by mi nevadilo. Postavy byly celkem sympatické. Ale příběh jako takový mi připadal nedotažený.
Dala bych i jen 3 hvězdičky, ale to by bylo strašně nespravedlivé. V rámci žánru je knížka i tak nadprůměrná.

26.06.2021 4 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Začátek byl skvělý, rychle vtáhl do děje. Pak nastalo dost sporných momentů, kdy mi přišlo, že jednání hrdinů neodpovídá jejich vykreslenému charakteru, no a...
Závěrečná část se neskutečně vlekla.
A i toho sexu tam na můj vkus bylo moc.
Ale když to vezmu kolem a kolem, nebylo to až tak úplně špatné.

18.05.2021 3 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Skoro jsem měla chuť dát jen 3 hvězdičky, ale to bych byla strašně přísná, jenže...
Tvrdit, že Dominicovi bylo 45 a Ally táhlo na 40? Jejich problémy by tomu možná odpovídaly, ale chování rozhodně ne.
Pak tam byla spousta nedotažených věcí, které jakoby autorka zapomněla, že o nich psala. Rozhodně mohla Ally trochu víc v Labelu kreativně využít. Možná by bylo lepší, kdyby toho Ally nedělala a neuměla tolik, kdyby se u ní autorka zaměřila na jednu věc, pak by to mohlo být zajímavější a nemusela to být taková bichle. Protože u takhle jednoduché romantiky je to prostě moc.
Taky by bylo fajn to nějak uzavřít i s Allyinou mámou.

Ale jinak to bylo vtipné, střety Ally a Dominica v první části byly vážně skvělé a četlo se to samo. Až poslední čtvrtina už mi přišla, že to autorka vážně ale vážně zbytečně natahuje.

13.05.2021 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Abych pravdu řekla, tak jsem dlouho váhala mezi 4 a 5 hvězdičkami. V Rámci žánru je to jasných 5, ale první část knihy se mi tak strašně vlekla, že jsem se tím málem neprokousala.
Sice chápu, že nám to všechno chtěl autor sdělit, ale opravdu jsem nečekala, že se zrovna u závěrečného dílu budu muset nutit ke čtení.
Teprve, když se Goddard chystal Rowana pokosit, to začalo být opravdu zajímavé a napínavé.
Pak už jsem měla problém opačný, nechtělo se mi knížku odkládat. Promyšlené to bylo do posledního detailu.
A jasně už od prvního dílu bylo zřejmé, že to celé spěje ke konci Smrtek, ale musí se nechat, že autor na to šel zase trochu jinak, než by se dalo předpokládat.
Pokud máte tak špatnou paměť na jména jako já nejlepší volba je číst celou trilogii najednou.

25.04.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak trochu začínám doufat, že autor přestane vraždit všechny zajímavé ženy. A tentokrát nemyslím původní oběti vraha ;-)
Každopádně to bylo pořádně zvrácené.

06.02.2021 5 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Strašně se mi líbí, jak nedokonalé postavy umí LJ Shen napsat. A jak její příběhy skvěle fungují :-)

17.12.2020 5 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

Ultra dojemná knížka, která vám připomíná spoustu jiných, přesto je jedinečná. Hlavně je potřeba se uvědomit, že v originále vyšla už v roce 2013. Takže by to nejspíš mělo být naopak.
Každopádně je škoda, že se autorka v některých věcech víc nešťourala a jen je tak nechala jít okolo. Příběh mohl být ještě zajímavější.
Na druhou stranu to mohl být účel, přece jen téma, se zaměřuje se nedá přebít jen tak něčím.
A těch klišé tam bylo prostě moc.

21.11.2020 4 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Až na ten rozvleklý konec se mi to moc líbilo. Na Cassandru s Tomem jsem byla vážně zvědavá.
Bylo úsměvné, jak se Cassandra potýkala s váhou a celkově to byla taková hodná holka každým coulem :-)
S Tomem tvořili skvělý pár. V mnohém to bylo podobné Svatbě s Winterbornem, ale přece jen to bylo jiné.
Hlavně jsem se u toho nasmála. I když ne tolik jako u Setkání s cizincem. Garrett s Ethanem pro mě budou číslo 1.

05.11.2020 5 z 5