Lofda Lofda komentáře u knih

Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Gabriella Santos de Lima

Úplně jiný příběh než bych čekala, ale za mě jeden z nejhezčích, co se mi v poslední době dostal do ruky. Psáno tak trochu jiným jazykem, ale moc se mi to líbilo. Tolik krásných myšlenek a tolik citu. Tohle není klasický příběh pilota a letušky, ale víc neprozradím. Snad jen to, že tohle není klasické holčičí čtení, popravdě oba dva působili mnohem starší než oněch 21 let..
Děkuji Alzbeta4340 za hodnocení, přesvědčilo mě, že knížka stojí za pozornost. Doufám, že další díly vyjdou brzy, už se těším.

05.02.2023 5 z 5

Strom života Strom života Susan Wiggs

Tohle vyprávění mě opravdu hodně bavilo, tak hezky poklidně plynulo.. Líbil se mi vývoj příběhu i postav, vše do sebe postupně začalo hezky zapadat. Jen ta poslední část jako by ztratila dynamiku, začala jsem se v tom všem už trochu ztrácet a přestala Annie rozumět, co vlastně chce. Závěr vše napravil, vyjasnil a já se určitě podívám i po dalších knihách této autorky, její styl psaní se mi líbí, hodně.

04.08.2022 4 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Upřímně? Tohle mi nesedlo, bavil mě snad jen Weldon, ten jediný nebyl "černobílý".. Odhaduji, že tohle bude jedna z autorčiných prvních knih, celé to na mě působilo nevyzrále a všechno jako bych četla už někde jinde? Obzvlášť první část. Ten humor a chemie z ostatních knih mi tady prostě chyběly, možná to bude tím, čeho si všimli ostatní, chybí tomu asi spolupráce s Vi..

11.02.2022 1 z 5

Vychovatelka na scestí Vychovatelka na scestí Laura Lee Guhrke

Příjemná oddychovka, milé romantické čtení. Jen si u většiny těchto romancí říkám, nakolik reálné je zasazení do dané doby? Ale asi je lepší o tom zas tam moc nepřemýšlet..

29.01.2022 3 z 5

Příslib nás dvou Příslib nás dvou Jamie Beck

Když jsem si v knihovně půjčila tuto knížku, nevěděla jsem, že je to druhý díl (přitom ji stačilo jen otevřít, naše knihovna je totiž skvělá v tom, že pokud se jedná o sérii, najdete uvnitř vlepený štítek a hned vidíte názvy všech dílů s označením, který z nich právě držíte v ruce - no chvátala jsem a všimla si až doma). Každopádně vůbec ničemu nevadilo, že jsem první díl nečetla, jedná se o samostatný příběh. Někdy se mi zdálo, že Claire panikaří až moc a Logan vlastně neví co všechno chce, ale nakonec si oba (překvapivě ;-) ) uvědomili, že nejvíc potřebují jeden druhého a já jsem si užila čtení další příjemné romantiky..

17.11.2021 4 z 5

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Krásný příběh, který mi ukázal zase kus historie, o kterém jsem měla jen mlhavou představu. Po přečtení dovětku autorky se mi vše honí hlavou ještě víc.
Je zvláštní si přečíst příběh dvou lidí, kteří před dvěma tisíci lety skutečně žili a i když je jejich příběh z velké části fikcí, pozadí toho všeho se drží historických faktů (stačí se "mrknout" na Wikipedii, kde se dozvíte další a další informace..)

"Možná si mě jednou někdo bude také pamatovat.".. To je pro mě historie, příběhy lidí, kteří tu žili před námi a my bychom se z jejich příběhů měli (po)učit..

14.11.2021 5 z 5

Hříšné úmysly Hříšné úmysly Elizabeth Hoyt

Historické romance moc často nevyhledávám, ale občas si nějakou přečtu a musím uznat, že tentokrát vůbec nejsem zklamaná. Nebudu přemýšlet nad reálností postav, příběh se četl hezky a jako oddychovku mohu doporučit.

21.10.2021 3 z 5

Iskrenie Iskrenie Samantha Young

Po letech jsem se vrátila k mé oblíbené sérii, protože jsem ji kdysi opustila před vydáním posledních dvou knížek a teď nějak uzrál čas ji dočíst. Zopakovala jsem si příběh Nata a Liv a tato novela se nabízela sama. Příjemné pokračování, obzvlášť když se hrdinové přiblížili do mé věkové kategorie a jejich starosti mi najednou přišly bližší. Krátký příběh, ale bylo to moc hezké zakončení.

05.08.2021 4 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Příjemná oddychovka, správná "detektivka pro holky".. No, ale upřímně, už jsem od paní Lindy četla lepší..

16.06.2021 3 z 5

Splněný sen Splněný sen Susan Elizabeth Phillips

Možná pro někoho přehnaný, ale tentokrát dávám plný počet. Autorku mám ráda a je velká škoda, že už mám od ní přečteno téměř vše, co bylo v češtině vydané. Nechápu, že její knížky u nás už dál nevychází?? Toto je další z příběhů s romantickým podtextem, který umí pobavit (nejvíc, když se sejdou všichni bratři), donutit k zamyšlení, rozesmutnit.. Ale nejvíc si cením stylu, kterým píše, u jejích příběhů totiž nemám pocit, že jsem něco podobného četla již mnohokrát předtím, pořád umí překvapit :-)

14.04.2021 5 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Ale ano! Další povedená romantika s detektivní zápletkou. Nečekala jsem nic víc než čtivý odpočinkový příběh a přesně tohle autorka umí.. A navíc mi udělalo radost, že mi správně vyšel "tip na padoucha"..

08.04.2021 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Půjdu proti proudu, podle tak vysokého hodnocení bych čekala úplně jinou knihu.. Jako oddychovka to asi není špatné čtení, ale u toho mělo zůstat. Autorka přidala do příběhu opravdu závažné téma (vlastně hned dvě), ale na mě to celé působilo kýčovitě a neuvěřitelně. Jak kdyby se neuměla rozhodnout, co vlastně chce čtenáři nabídnout, prostě smíchala všechno dohromady. Za mě zklamání, celou dobu jsem si říkala, že jim jejich chování nevěřím, podle mého názoru by se lidé s jejich zkušenostmi prostě chovali jinak, hlavně Carrie..

23.03.2021 2 z 5

Milá Emmie Milá Emmie Lia Louis

Krásný příběh, dokáži si představit, že by byl i zfilmován. Váhám nad hodnocením, ale nakonec plný počet nedám. Trochu mi vadil styl vyprávění, Emmie dost často "zavináčovala" (ztrácela se v myšlenkách) a já potom také. Možná si časem přečtu knížku ještě jednou a tentokrát si vychutnám všechny ty detaily, které do sebe na konci tak zapadly. Myslím, že mi spousta těch drobných nuancí unikla, což je škoda. Ale poslední část vyprávění a celé to vyústění - nádhera ❤️..

12.03.2021 4 z 5

Na ostří nože Na ostří nože Julie James

Autorku znám již z dřívějška, věděla jsem co čekat a dostalo se mi všeho vrchovatě. Tentokrát jsem se i zasmála, což bylo fajn. Tahle dvojice mě bavila, byla to příjemná oddychovka a i ten závěr se nečekaně povedl.

07.02.2021 4 z 5

Vyprahlé srdce Vyprahlé srdce Elizabeth Haran

Knížky z Austrálie mě baví čím dál víc. Tohle čtení mělo asi úplně všechno, co já od knížky potřebuji, takže hodnotím vysoko, určitě se podívám po dalších autorčiných knížkách. Jen mě zklamal konec. I když jsem tušila kam to spěje, takhle přehnaně zalité zapadajícím sluncem? To jako vážně? Všechny postavy se zdály reálné, ale Jamesův obrat o nevím kolik stupňů, ten jsem autorce bohužel nevěřila..

16.01.2021 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Mé hodnocení je spíš 3,5*, ale víc už nepřihodím. Je to moc hezký příběh, který naprosto zapadá časově do adventního času. Bylo to trochu jiné než jsem očekávala, o to hezčí, ale na druhou stranu jako kdyby příběh odpovídal nějaké šabloně a tím to postupně ztrácelo šťávu.. Moc milá byla malá Grace, děti vždycky tu romantiku tak nějak okoření. Každá kniha si ale podle mě zaslouží řádnou korekturu, to se tady zrovna nepovedlo. Chyby a překlepy prostě nemám ráda a i ono nešťastné tykání/vykání? Chápu, že angličtina ho nerozlišuje jako u nás, ale tady mi to tak hrozně nesedělo :-( Posuďte sami, i přes mé výhrady celkově řadím k tomu lepšímu, co se mi letos dostalo k přečtení :-)

05.12.2020 3 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Další z řady audio knih "na procházky". Je to jen můj pocit nebo je to zkrácená verze? Někdy mi připadalo, jak kdyby mezi kapitolami někdo přeskočil? Každopádně velmi zajímavé vyprávění, a i když vám dojde, jak úplně jiný život ta žena vede (hodně se klade důraz na to, že je černoška a hodně to její život chtě nechtě ovlivnilo - Jsem dost dobrá?) a jak jiná než já je třeba svou cílevědomostí a vírou v lepší svět a lepší Ameriku, byly pak chvíle, kdy mi byla hrozně blízká. Byly to ty okamžiky, kdy hovoří o své rodině, o svých dcerách a o svém tatínkovi. Tehdy vám dojde, že i když žije úplně jiný život, některé věci vidíte úplně stejně.

02.12.2020 4 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Přiznám se, že na začátku jsem si nebyla úplně jistá, jestli jsem tentokrát "nesáhla vedle".. Nejdřív toho na mě bylo trochu moc. Moc vtipu, moc sarkasmu.. Ale jak jsem četla dál, všechno si to najednou sedlo, vše zapadlo kam mělo a z celého vyprávění se vyklubala příjemná oddechovka. Další z řady Srdcovek, co podobně naladěným čtenářkám můžu s radostí doporučit :-)

16.11.2020 4 z 5

Slunečnice Slunečnice Klára Mandausová

Není to asi na úplně plný počet, ale já zaokrouhlím nahoru a ráda. Zvláštní, tuhle knížku bych si asi sama nevybrala, ale prostě ke mě nějak "přišla". Půjčila mi ji kamarádka se slovy něco jako Na, to by se ti mohlo líbit. Ležela mi tu už dlouho, teď jsem ji konečně vzala do ruky a nepotřebovala na ni ani víkend. Rádoby vtipné vyprávění, malá Magdaléna a její myšlenkové pochody, úžasné, zasmála jsem se i nahlas. Ale pod tím vším bublá takový smutek a nejistota, někdy se vlastně prima život začne drolit a teď co dál?? Bavilo mě to, líbilo se mi to, doporučím a ráda si od autorky ještě někdy něco přečtu.

09.11.2020 5 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Kathryn Taylor

Cožeeeee? Takhle ukončená knížka? To se nedělá! Naštěstí mám i druhý díl, ale kdybych měla čekat třeba půl roku než ho vydají, budu hodně zklamána.. Jinak za mě super čtení! Hodně tajemství, překvapení, Irsko a do toho romantika, to je směs akorát pro mě. Svižný děj, většina kapitol končí tak, že prostě musíte číst dál - až teda na tu poslední? Proč vůbec autorka rozdělila příběh do dvou (doufám, že ne víc!!) knih?? Za to * dolů a já jdu na pokračování ;-)

04.11.2020 4 z 5