Lolila Lolila komentáře u knih

Koruna z trávy Koruna z trávy Colleen McCullough

Skvelé pokračovanie. Spisovateľka veľmi podrobne a pútavo popisuje Staroveký Rím. História dýcha z každej strany - postavy ako Marcus Livius Drusus (boj za zrovnoprávnenie Italikov), Gaius Julius Ceaser, Marcus Tullius Cicero a veľa ďalších, .... občianska vojna, vojna v Ázii,... V tejto časti sledujeme hlavne Lucia Cornelia Sullu, ako sa konečne dostáva k moci a tiež jeho neustále súperenie s Gaiom Mariom. Jednoducho výborné čítanie....určite odporúčam....

02.12.2019 5 z 5

Orel na lovu Orel na lovu Simon Scarrow

Skvelé čítanie!.....Cato spolu s Macronom opäť predvádzajú svoju odvahu a inteligenciu v ďalšom dobývaní Británie a popritom sa zapletú do záchrany generálovej rodiny. Výborná zápletka, nechýba napätie, kúsok histórie, sympatické hlavné postavy....Určite odporúčam prečítať....

19.06.2019 5 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Klasický Reacher - napätie, akcia,....... Tentokrát späť v minulosti ako vojenský vyšetrovateľ, ktorý spolu s ďalšími kolegami pátra po niečom, ale netuší po čom. Pohodové čítanie.

12.06.2019 4 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Lee Child

Klasický Reacher - náhodou niekde vystúpi, objaví niečo nekalé, stretne parťáka (väčšinou ženu), objavia sa záporáci, ktorí ho chcú zlikvidovať a na konci prekvapivé spoznanie. Postup je vo všetkých knihách podobný, ale téma sa stále mení, takže autor môže stále prekvapiť.

26.03.2019 4 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Veľmi dobré čítanie - rytieri, dobrodružstvo, história, napätie a tiež aj humor.....:-) Čo viac dodať? Stojí za prečítanie.

14.01.2019 5 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Lee Child

Skvelý Reacher - inteligentný, zásadový, nekompromisný, .... Konečne zistíme, prečo odišiel z armády a stal sa z neho tulák. Ďalšia výborná oddychovka od Childa.

16.07.2018 5 z 5

Pád Pád Michael Connelly

Opäť skvelá detektívka. Connellyho knihy sú skvelé,.... výborne napísané. Niet čo viac dodať:-).

02.07.2018 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Michael Connelly

Opäť sa budem opakovať - skvelý spisovateľ, výborná detektívka. Harry skončil u polície, stal sa z neho súkromný detektív. Pri vyšetrovaní starého prípadu sa ako vždy dostáva do problémov, ale aj napriek tomu sa nevzdáva:-). Postupne všetko do seba zapadá a záver prekvapí.

03.03.2018 5 z 5

To To Stephen King

Čo vlastne povedať? Výborné, prepracované do detailov - postavy, miesta, akcie. To, že minulosť sa prelína s prítomnosťou - vytvára väčšie napätie. Postupne sa odkrývajú tajomstvá a hrôzy v meste, jednotlivé osudy detí a priebežne aj dospelých. Koniec je tak trochu prekvapivý, ale no čo už:-). Proste King je majster svojho žánru.

09.01.2018 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Opäť výborná detektívka. Milá slečna Marplová, krásny a tichý anglický vidiek, veľa podozrivých (ako to zvykne byť v knihách A. Ch.) :-) a koniec, ktorý vždy prekvapí. Čo viac si môže čitateľ priať?:-) Je to klasika.

09.12.2017 5 z 5

Dvanáctá oběť Dvanáctá oběť Michael Connelly

Výborná detektívka. Vyšetrovanie vraždy sa strieda so súdnym procesom, čo vôbec neuberá na napätí. A záver úplne prekvapil. Super.

30.07.2017 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Klasická slečna Marplová. Pomaly a potichu vyrieši každú záhadu. V priebehu deja sa objavuje veľa podozrivých, ale až na konci sa dozviete, kto je vlastne vrah a prečo. Je to taká milá oddychová detektívka, ktorú prečítate veľmi rýchlo.

14.07.2017 4 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

K tejto knihe som sa dostala úplnou náhodou a bola som prekvapená, že niekto dokázal napísať dosť realistický a nadčasový sci-fi horor v 19. storočí zaoberajúci sa genetikou. Je desivý, fantastický, okrem iného rieši aj etické a morálne otázky. Určite stojí za prečítanie.

02.06.2017 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Milá detektívka v krásne tichom prostredí anglického vidieka s veľmi vnímavou pani Marplovou. Čo viac dodať, Agatha Christie je skvelá spisovateľka, vie navodiť atmosféru. Žiadna nuda.

10.04.2017 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Fantasy mám veľmi rada, kniha nesklama. Film som videla už niekoľko krát, preto som sa trošku obávala, či ma čítanie nebude nudiť, keďže poznám dej. Ale musím povedať, že vôbec nie. Možno piesne boli trochu nudné, ale tie sa môžu preskočiť:-). Obdivujem autora, pretože takto prepracovať nový svet so všetkými postavami (ľudskými aj rozprávkovými) - to chce poriadnu fantáziu. Výborná vec je mapa, ktorá krásne zobrazuje Stredozem a pri čítaní máte predstavu, kde sa nachádzate:-). Ide o nadčasovú knihu, hlavne, keď si predstavíte, v ktorých rokoch bola napísaná.

05.01.2017 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Bola som zvedavá ako môže vyzerať čínsky thriller:-), pretože predchádzajúca trilógia z ostrova Lewis bola výborná. Ale musím povedať, že aj keď to nebolo až také super ako Lewis, spisovateľ nesklamal. Zaujímavo opísal prostredie Číny, rozdiely medzi východom a západom, ich tradície, dej mal spád. Ak si nebudem všímať nejaké detaily, ktoré ma v knihe zaskočili (trochu veľa romantiky:-) a niektoré zápletky boli tak trochu "divné",...), tak určite stojí za prečítanie. Dám ďalšiu časť, uvidím kam sa to posunie:-).

03.06.2016 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Výborná bodka za sériou!!!, aj keď človek nikdy nevie, či je to naozaj bodka:-). Prečítala som celú sériu, je to majster detektívok, vo viacerých prípadoch do poslednej chvíle som netušila kto je kto:-))) Polícia je super. Určite je potrebné si najskôr prečítať aspoň Prízrak, ale ak chcete rozumieť súvislostiam v jednotlivých častiach, tak odporúčam od jednotky postupne.

05.05.2016 5 z 5

Mezi piráty Mezi piráty David Weber

Skvelé pokračovanie. Honor sa vracia do Královského mantichorského námorníctva. Jej úlohou je vysporiadať sa s pirátmi, ktorí napádajú obchodné lode. No a jasné, že Havenské lode sa nedržia bokom. :-)
Zaujímavé, napínavé, akčné,...

04.09.2024 5 z 5

Ulička zmrtvýchvstání Ulička zmrtvýchvstání Michael Connelly

Môj najobľúbenejší spisovateľ detektívok nesklame. Výborná detektívka a spojenie Harryho a Mickeyho je úplne skvelé. Policajné vyšetrovanie spolu s priebehom v súdnej sieni dodáva príbehu na zaujímavosti. Teším sa na ďalšie pokračovania.

19.08.2024 5 z 5

Pole potupy Pole potupy David Weber

V tejto časti nie sú vesmírne bitky. Zameraná je na politiku, ktorej centrom sa stáva Honor. Ale ani zďaleka táto téma neuberá na napätí a kvalite deja. Veľmi dobrý ďalší príbeh z tejto série, ktorý potvrdzuje aká špinavá je politika.

09.08.2024 5 z 5