lucakuca lucakuca komentáře u knih

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

"Hráli jsme kličkovanou, vždyť to znáš! Kamaráde já jsem vyhrával... "
Asi to Dalibor taky četl a hold umění Poirotova se rozhodl složit tuto píseň. :-) Prvotřídní práce mozku, k čemu DNA?

01.01.2021 5 z 5

Černé léto Černé léto M. W. Craven

"Máme problém Poe.... " Proč nejsem překvapený? To je přece soundtrack k mému životu.

Originální případ, geniální padouch a hlavně Poe s Tilly a jejich chtě nechtě vtipná komunikace :-)

29.12.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Už chápu, proč je v povinné četbě. Pecka!

26.12.2020 5 z 5

Amálie Zubatá a půlměsíční prázdniny Amálie Zubatá a půlměsíční prázdniny Laura Ellen Anderson

Stále dobré, jen je příběh trošku odlišnější a vážnější. Netryskají z něj pytlovinky jako obvykle. Jiné ne horší.

25.12.2020 4 z 5

Amálie Zubatá a jednorožčí páni Amálie Zubatá a jednorožčí páni Laura Ellen Anderson

Úžasně vtipné hlášky! Bavila jsem se :-).

Hraběnka byla tou myšlenkou tak nadšená, že ji vypadlo oko z důlku a s čvachtnutím přistálo ve Slunilčině porci špaget. Víla bulvu nabrala lžící. "Uteklo vám očko, hraběnko!" zachichotala se.

No a co teprve Květa a studna přání!!! No to byla chechtanda!!!

24.12.2020 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Vemte kámen do ruky, hoďte ho po mně! Zažeňte mě ke kraji útesu a zkopněte mě z něj a cestou padavou po mně střílejte ostrýma. Kaju se, drásám si zrak, hrdlo neoblažuji ani vínem či jinou pochutinou. A přiznám se na pokraji smrti, kdy mě zbývá pár chvil, než zhynu, potupnou a postupnou smrtí, vězte "Mně se to zas tak nelíbilo." :( (málo akce, spousta povídání o citech). Toto je první kniha od autorky. Jako bych nečetla ani první díl... Může to být tím?

23.12.2020 3 z 5

Sběratelé zla Sběratelé zla Mark Griffin

Jooo! Ta čokoláda po šesté voněla až sem. Bláto a krev jsem měla až za ušima a byla jsem taky pěkně zmrzlá a otlučená, jak jsem se válela v té jámě a taky ten chlápek s vrzajícím kolenem mě vážně zajímá... STOP! Potřebuji kafe! A hned! Vážně to byla jen knížka?!

21.12.2020 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Holky udělaly bláznivinu - vydaly se do Lurd. Každá zažije přerod, až samozřejmě na drtičku citů. Pohodička čtení bez puchýře. :-) Představování lásky svým rodičům. Přiznám se, to mě tak rozchechtalo, že se v neurčitých intervalech stále otřásám chechotem... Ta hvězda navíc mi tam sama naskočila a způsobila to jen ta jedna kapitola....

19.12.2020 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Krimoška z budoucnosti po roce 2100... Magie, technologie, sexuologie, psychologie, záblesk zoofilie, politologie, arzenalogie, fízlologie. To vše dohromady tvoří kotletologie. :-)

17.12.2020 4 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Jak píše sám autor skromně o knize svého kolegy, úplně to sedí k Rychlopalbě: "... dá se jedině pokleknout a bušit pleší o zem." Fajnové čtení :-)

13.12.2020 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Tak tady někdo baštil houbičky nebo nějaký jiný chemický molekuly. Páč to není jinak možný! :-) Abych se dostala alespoň na zdánlivě podobnou psychedelickou vlnu, šňupala jsem kafe, nitrožilně colu a polykala brambůrky.... Má fantazie však nenabrala ten správný efekt a začala se ztráceeeet v dění celého města. Pozitivum? Pěknej zlatej puntík na obálce. Ať nejsem jenom zlá, čtivý to je, nečekaně to odsejpá i když to děsí malinkýma pismenkama a množstvím stránek.

11.12.2020 3 z 5

Bůh pláče potichu Bůh pláče potichu Hana Repová

Spoiler: Ach ach, myslím si, že on si určitě myslí, že já si myslím tohle, ale já si myslím jenom tohle. Jenže když si myslí tohle, tak si myslí, že já si myslím, tudíž si nemůže myslet, že to takhle přece nemyslím!!! Bum! Aha, takže takhle to je.

09.12.2020 3 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Díky za ty dary, že tam byly vedlejší postavy, které tomu daly ten správný říz. Wulfe, Sherwood a hned zkraje knížky pidi setkání se zástupcem RENTONEM. Tomu říkám dobrá práce :-)

07.12.2020 4 z 5

Dívka v ohni Dívka v ohni Tony Parsons

Čtivé jako vždy, smutné jako nikdy. Co bude dál? Večer moudřejší rána.

05.12.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

(SPOILER) Začátek měl skvěle našlápnuto, zamrzel mě konec. Šup šup šup, rychle uklidit za dveřmi je tchyně. Proč to tak zkrouhl? Každýmu věnoval stránku? Taková škoda! Klidně bych s ostatními prožila dalších třebas 109 stránek :-)

29.11.2020 3 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

179 stran napětí! Mně se to líbilo. Kus masa bez omáčky. Proč ne, taky z toho bývá dobrý oběd. :-)

28.11.2020 5 z 5

Modrá hodina Modrá hodina Alžběta Dvořáková

Víte kdy začíná modrá hodina a kdy zlatá? Rozumbradové a supr dědeček potkají dráčka. Není obyčejný, je..... Milé čtení.

28.11.2020 3 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Takhle teda ne! Co ten konec? Jak jako V... šel rovnou do S...? Co teď se mnou bude? Kdy bude 2.dil? Jak se mám teď jako vrátit do normálního života? Monstrózní jatkoidní svět a chladná sněhurkovská technologie.... Čtivé!

26.11.2020 4 z 5

Biografika: Marilyn Biografika: Marilyn kolektiv autorů

Může být smutné čtení příjemné? Stručná fakta bez příkras i bez fotek (škoda). Zajímavé a hlavně motivující k hledání dalších informací o téhle fascinující ženě.

22.11.2020 4 z 5

Pokoj stínů Pokoj stínů Jan-Erik Fjell

Pro Antona mám slabost. V Praskači to rozjel na plný koule a teď jel bohužel jen na jednu kulku. Abych měla čas se nadechnout a přežít jízdu třetího dílu? Asi to tak bude, neumím si to jinak vysvětlit, ale budu se těšit. :-)

22.11.2020 3 z 5