lucakuca lucakuca komentáře u knih

Cress Cress Marissa Meyer

V předchozích dílech mě uhranula nebezpečná Popelka a drsná Karkulka a teď? Něžná Locika - na ni pozor nebo vás zasáhne hněv andělského koťátka! :-) čtivé, bláznivé a zamotané a vtipné.

16.11.2020 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Kočičí průvodce základy Buddhismu. Co zážitek to učení. Jemné, milé a čtivé.

15.11.2020 4 z 5

Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje? Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje? Hynek Vilém

Srandovní básničky o tom, kdo se zasekl na WC, kde se tvoří fronta. :-) "No kdo to je, kdo to je? Kdo ten záchod blokuje?"

12.11.2020 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Hlavním postavám sekundují fakta. Ty jooo! Úžasně popsané v Poznámkách autora. O odvážných ženách a spíše pro ženy - probíhá během války, ale ne o válce samotné. Čtivé až závislé, další kokaináda. :-)

12.11.2020 5 z 5

Léto na maximum Léto na maximum Petra Martišková

To bylo miloučké :-) Holčičí romanťárna plná humoru, zásadních rozhodnutí a dobrých konců. HEPÍK jak má být!

08.11.2020 5 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Já nevím, že by mi poetické řezivo nesedlo? Něco mi vadilo a přitom jsem vše dostala až pod nos. Drsný případ s ještě drsnějším rozuzlením. Drsný chlápek s ještě drsnějším osudem, kolem něj padají hlavy, krev stříká, oběti trpí, kamera točí a já? Jen chladné "Hm." Nevtáhlo mě to, zůstala jsem na okraji. Škoda.

06.11.2020 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Akce probíhá rychlostí blesku! Karkulka, Vlk a Babička - úžasně vymyšlené a s Popelkou bezvadně spojené. Jak to normálně nedělám, že potřebuji odstup a změnu žánru, jdu na další díl.

04.11.2020 5 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Teda pánové! Co jste nám to před 140 lety provedli? No už za tyto věty bych seděla v Salpetriére... Jiné, čtivé a krátké. Příspěvek k dějinám hysterie je nejkrutější....

01.11.2020 4 z 5

Pohádky Matky přírody Pohádky Matky přírody Jaroslava Lainesová

Fakta nabídnutá pohádkovou formou. Všechno, co jsem se kdysi učila ve škole a zapomněla. :-)

30.10.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Jojo, studená polívčička to je. Prvok a spol bylo jiný kafe. Přitom se to četlo dobře, ale tak nějak jsem každé vyrušení vítala slovy:"Jo jasně, nerušíš. Dočtu to pak..."

30.10.2020 3 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Co o téhle knize říci pěkného? Má krásný obal. Děj se líně převaluje jako vzduch v parným létě. Jednoduchá romantika, u které jsem neustále vzdychala. Kdy už bude konec?

28.10.2020 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Sci-fi Popelka :-). Že to fakt jde a je to fakt supr čtení, to mě dostalo. DĚJ lze předvídat však nevadí, jako když si před vás chlap klekne a vy víte co přijde a přesto se těšíte (že vás konečně naučí vázat uzlík na střevíci). :-)

28.10.2020 5 z 5

Detektiv Prdelka a obr mizící ve tmě Detektiv Prdelka a obr mizící ve tmě Troll (p)

Než se stal Sherlock Holmesem s dr. Watsonem po boku, je velice pravděpodobné, že původně si říkali krycími jmény: Prdelka a Bobek. Jen ti nejmazanější na to přišli! Dala jsem si dvě a osm dohromady a vyšlo mi poznávací znamení: Profláknutá hučka! Pěkně mazaná Prdelka = Holmes!

25.10.2020 4 z 5

Atentátník Atentátník Tom Cain (p)

Carver není obyčejný špión to je prosím superšpión!!! Školák Rapp (agent z jedný předchozí knížky) by se měl dát do učení. UVĚŘITELNĚJŠÍ a taaaaak čtivé!

24.10.2020 5 z 5

Smrtonosný virus Smrtonosný virus Vince Flynn

(SPOILER) Všude byl, všechno zná, vybere vám i smrt na míru. Všechno může,protože je to prostě fakt borec, a já jsem tupá ovce, protože jsem ho celou knihu nepochopila. Z nejdrsnějšího z bossů je najednou tranďák s přeskakujícím hlasem, který chudák neví... Ne ne a ne. Jo spoiler asi: ten virus, se v knize jen tak zlehka ochomýtne a umaže se o inkoust. Jen se o něm mluví (až na tu vesnici, kde jako opravdu byl) a drsní kluci si o něm mezi sebou říkají:"Co by asi udělal u nás v juesej za neřádstvo? No, nepustíme ho sem za Trumpíkem z Mexika. Nenene."

21.10.2020 3 z 5

Vzpoura strašidel: Kristýna se (ne)v(z)dává! Vzpoura strašidel: Kristýna se (ne)v(z)dává! Jiří Holub

Vzpoura strašidel za jedna, Kristýna se nevzdává za tři. Neotřelé a zábavné. Dospělí se budou bavit asi víc než děti. :-)

20.10.2020 4 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Čte se to dobře, o tom žádná. Ale takové achich a ochich a taky ochichach. Žádný drajf to nemělo. Odreagovačka, na kterou si časem nevzpomenu.

20.10.2020 3 z 5

Skřítci Skřítci Maciej Szymanowicz

Musí znát, nejlépe mít každý skřítkomil :-)

19.10.2020 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Co o tyhle knížce mám napsat? No asi, že je božíiiii, ne? :-) Detektivka dokonce od konce. Kde všechny detektivky končí (žili šťastně až navěky), tak tahle tam začíná (Opravdu šťastně? Až navěky?) Je to jiné, tudíž perfektní!

18.10.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Další díl paní Helenka určitě už píše, jinak to není možná!!!!! To bych z toho asi neusnula... pár let. Krapet slabší než první dva díly, avšak drsné jako vždy. A navíc se Bavím neomaleným Livelym a "sladkou Daisy."

17.10.2020 4 z 5