lucakuca lucakuca komentáře u knih

Zaklínačky potíží Zaklínačky potíží Kristin Cast

Není to špatný.
Puberťácká fantasy se vším všudy. Láska, přátelství, bolest, překvapení, čarování, nebezpečí a otevřený konec k dalším dílům.
Četlo se to rychle.

04.07.2022 3 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Proč se do toho pouštím, když to tak vždycky stejně dopadne?
Otrkávání, pomaloučké posouvání děje a sem tam dětský pláč a bouchnutí dveří. Ke konci se to dobře rozjelo...

29.06.2022 3 z 5

Opium a absint Opium a absint Lydia Kang

Milé, jemné a čtivé.
Opium, heroin či je libo morfium? To byly ale zlaté časy :-)

23.05.2022 4 z 5

Povídky ke kávě VII Povídky ke kávě VII Hana Hrabáková

Lepší než šestý díl, takový krvavý. Bavily mě povídky manžel a sekačka a jeskyňáři v Rumunsku. To se fakt životu povedlo.:-)

09.05.2022

Vandrovní apatykářka Vandrovní apatykářka Iny Lorentz

Kde se vzala tu se vzala německá (ještě) nevinná a hrdá Angelika je zde (než potkala Peyraca a hluboko před Nicholasem)!
Tolik nebezpečenství a tolik dobrodružství s Martou po boku a Tobiasem kdesi v okolí! Až jsem si mohla oči ukroutit! Nevinnost a poklad zvítězí nad rodiči a tradicí!
Vandrovní apatykářka může jít opravdu v ruku v ruce s knihou Potulný apatykář. Amen.

21.04.2022 2 z 5

Volavka Volavka Jana Benková

Já vám nevím...
Chichotala se, zachichotala se a nikdo na nic nepřišel...
Škoda, že tam není víc její normálnosti, jinak ten její jakože herecký výkon nedokážu ocenit...
A nakonec, aby z ní nebyl totální bezcharakterní chrlchlanec, se tam vsune 16 let stará záležitost....
Čtivé to opravdu je.

18.04.2022 3 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

A proč ne? Jsou tam překvapivé zajímavosti, něco vím, něco tuším, něco jsem ani slyšet nechtěla :-). Knihs nakopne, jestli správným směrem a do správného místa, to už...
A co mi dala Debordelizace? Něco takového: "Neřeš, netrap se tím, co nemůž změnit a žij tady a teď. Kdoví, zda bude zítra..." (jo a tím se taky netrap)
A souboj hodnot. Možná je to starý, ale mně to prislo naprosto geniální a úžasný!

13.04.2022 4 z 5

Emma, faun a zapomenutá kniha Emma, faun a zapomenutá kniha Mechthild Gläser

Jo! Takže!!! Se mi pěkně vyhýbejte, neboť vám budu tuto krásnou fantasy vnucovat a nebudu mluvit o ničem jiným!

03.04.2022 4 z 5

Škola drží při sobě Škola drží při sobě Katja Frixe

Vždycky mě dostane Čarokrásné knihkupectví!
... A vše se v dobré obrátí...

27.02.2022 5 z 5

Anatomie strachu Anatomie strachu Benjamin Black (p)

Bože Růžo, to bylo utrpení! Kdybych tě, kniho, neměla do výzvy, že tvůj stvořitel dostal cenu Franze Kafky, tak bys letěla nedočtená zpátky do knihovny!

24.02.2022 2 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

(SPOILER) Jako jo, rychle přečteno. Moc hezky se to četlo, takřka vdechlo.
Ale když má někdo načtený život z knih, nemá být ve skutečným životě spíš psychicky rozcupovaná troska a ne hrdina jak z osmdesátkových akčních filmů?
Nevím, nerozumím, nezažila.

21.02.2022 4 z 5

Beze stopy Beze stopy Lisa Gray

Žhavé slunce, pitelná whisky a studené pivo. Čtivé, fakt dobře čtivé, že vlastně teď přemýšlím, že se tam zas tak moc nedělo a přitom jsem si pochutnala. :-)
Nekrvavé je to plně durch.

19.02.2022 4 z 5

Žena v modrém plášti Žena v modrém plášti Deon Meyer

Od autora mám ráda knihy tlusťoučké. To si pošmáknu jako u pěkně vypečenýho křupavýho bůčíčku :-) ale tahle dietní kráska...

11.02.2022 3 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Nedočteno. Pouze do strany 94 a prostě mě to neba. Pardon.
Obálka božíiiii.

27.01.2022 1 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

1. Taky nechápu tak nízké hodnocení.
2. K jednomu z níže komentářů: "Jen si tam prosím odfajfkněte SPOILER, když něco zásadního pustíte, ja to pak vím od začátku a pak mě to už tolik nebere. "
Čtivé, zajímavé, takové pohodové - na horor. Nečetla jsem jedním dechem, spala jsem klidně a konec jojo pěkně s čtenářem pohráno.

08.01.2022 3 z 5

Nekonečně dlouhé odpoledne Nekonečně dlouhé odpoledne Inga Vesper

Krvavé Stepfordské paničky! Neodsuzujte mě, že jsem potichu. Nikdo si přece neplánuje vraždu nahlas. :-)
Vždy elegantní, vždy čekajíce doma s úsměvem na svého muže s poslušnými a upravenými dětmi.
S hromadou prášků, s hromadou snů - které nikoho nezajímají a s hromadou kamarádek po boku, které jsou tu vždy, když potřebujete podrazit.... A ejhle vraždička bez mrtvolky! V ráji se objevil mráček.

06.01.2022 4 z 5

Satanarcheolegenialkohrozný punč přání Satanarcheolegenialkohrozný punč přání Michael Ende

Teď mě roznesete na kopytech. Mně se to až tak nelíbilo. Spíše nebavilo, trošku jsem se i nudila.
Ale důležité je, že dobro zvítězí. Ať je nudné, žhavé či dobrodružné.
KONEC DOBRÝ, VŠECHNO DOBRÉ.

13.11.2021 3 z 5

Zřídla Zřídla Kristýna Sněgoňová

Nespokojená jsem. Jako bych si vybrala knihu z uprostřed série. Všude samé náznaky náťuky a hrc konec.
A vyvalená jsem stejně jako po třetí kapitole.... Pořád mám jen tušení, o čem že to bude/je?

08.11.2021 3 z 5

Japonsko plnými doušky Japonsko plnými doušky kolektiv autorů

Inspirující, fascinující, lákající, symbolizující. Nadčasové Japonsko letem světem přiblížené, ale tak fikaně, že chci vědět o Japonsku víc!!!!!!!!!!!!

16.09.2021 4 z 5

Nejtěžší ze všeho Nejtěžší ze všeho Charlotte Philby

Nejtěžší ze všeho bylo dočíst Nejtěžší ze všeho.
Cítila jsem se jako pračlověk cestující časem... Netušila jsem kdy je teď, kdy bylo, kdy nebylo, najednou se mi hlavní hrdinky rozdvojily, jak to zas.....
Čtivé to je, ale i mytí nádobí mi přišlo akčnější.

26.08.2021 2 z 5