lucakuca Online lucakuca komentáře u knih

Potíže s mrkví Potíže s mrkví Katy Hudson

Mrkev mrkev mrkev! Samá mrkev!
Jsou všude! Pletou se všude! A všechno ničí! Podle nich určitě museli natočit filmy, jinak to není možná!
Třebas takovej Jurský mrkvoň, Drahé mrkve a já či Barbar Karotka! Nakonec přeci jenom Indiana Králík popadne oranžové šílenství za ten správný střapatý konec a.....

25.08.2021 4 z 5

Navždy a den Navždy a den Anthony Horowitz

Jejda, další, co jsem nedočetla. :-( stala se mi taková věc. Kniha mi omylem spadla a záložku jsem jinam strčila. A já nepoznala, že jsem přeskočila 40 stránek. :-( To přece nejde?! A je to vlastně pro mě už jedno.
BOND 007 má bejt (podle) žhavič, borec, akčňák, vtipouš - prostě nadmuž. Tadydle není. Bond mě nudil. Stránky se mi posouvaly pouze vypadáváním záložky...

10.08.2021 1 z 5

Večeře v ráji Večeře v ráji Ben Bennett

Tak tahle kniha mi dočista pročistila čakry do čista. A jsem díky ní úplně transparentní....
Nebavilo, nedočetla. Pouze 80 z 244. A nějak je mi jedno jak to dopadne. No jak asi! Mucky Mucky a mlask mlask.

25.07.2021 1 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Silný. Brutální. Dojemný. Mrazivý. Coronavirus. Dopadneme takhle?

17.06.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Čtivé! Zažila jsem něco podobného se zcela odlišným koncem :-). Co ještě napsat ke knize? Snad jen hahaha (smích má znít dost ponuře a zákeřně)...
"Máma byla toho večera poněkud neklidná...."

14.06.2021 4 z 5

Princezna Bojovnice Princezna Bojovnice Mitchell A. Larson

Zítřek nech zítřku.
Princezny tu nejsou jen na okrasu, princezny se o sebe postarají. Nikdo je nemusí vysvobozovat, ony se vysvobodí samy.
Zní to dost feministicky, což? Ale ne, není to až tak tragické :-) líbilo a doufám, že budou další díly a slíbený film.

06.06.2021 4 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Povídky o tom, co předcházelo u každého z Měsíčních kronik. Na jednu stranu super, na druhou jsem krapet zklamaná, že jsou to povídky, vždyť by to bylo peckovní jako další knihy.
Jsou to prostě drobky. Ale krásné drobky. Jako dráždění hladové šelmy plátkem šunčičky, bych to viděla.

03.06.2021 4 z 5

Ufonek Uluru Ufonek Uluru Jindřiška Ptáčková

Kafe mě postavilo na nohu a Vylízaná kebule na druhou! :-)
Mega úlet!!!! Jak ufonek Uluru chránil naši planetku před Vylízanou kebulí. :-) :-) :-) :-).
Praštěnej úlet!!! Sci-fi se prolíná pravěkem přes středověk a finišuje v současnosti.
Vážně úlet!!! :-)

29.05.2021 5 z 5

Princ Jůtůber Princ Jůtůber Jitka Petrová

Nebyla bych tak přísná. Hooodně jiné! KLASIKŮM hrozí při čtení zástava srdce, protože to prostě není žádná slavná vypalovačka od Erbena, Němcové či Wericha. Nová doba nese nové pohledy. Pohádky splnily svůj účel a to je hlavní.

30.04.2021 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Taaak a teď hupky šupky zkouknout film, ten mi snad zodpoví hromadu základních otázek, které v knize chybí. Takové NEDODĚLANÉ, jinak velmi čtivé.

13.04.2021 3 z 5

Stargirl Stargirl Jerry Spinelli

Prostá přítomnost. Kdo tak dokáže žít? Stargirl. Je divoká, milující, zábavná a svá. To se jen tak neodpouští...

24.03.2021 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Nádhera! To byla ale dobrota! Mé duševno se tetelí blahem! 4 království, 4 hlavní vypravěči a hromada draků a hromada stránek!!! Úžasná fantasy! Chci to vidět jako film nebo seriál!!!! Objevte to někdo!!!

19.03.2021 5 z 5

Addamsova rodina Addamsova rodina Calliope Glass

Drazí nenavidění! Tahle rodinka je tak jiná, tak temná, tak láskyplně příšerná!
Jak má vypadat nevěsta? :-)
"Vypadala jako špatné zprávy. Vypadala jako to poslední, co byste nechtěli před smrtí vidět!"
"Morticie Frumpová, bereš si Gomeze Addamse, abys s ním byla a smýkala jím v nemoci a mravní zkáze, dokud nebudeš nadobro mrtvá?"

16.03.2021 5 z 5

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Dobrej příběh. Puberťáci jak víno. V malém množství příjemná společnost, ve velkém pořádný průser...

13.03.2021 4 z 5

Smrtící setkání Smrtící setkání J. D. Robb (p)

Nádherný díl plný akce, humoru a hlášek a protivných keců Evy Dallasové. :-) Děsně žeru Peabodyovou, tady dostala prostor a jsem za to moc ráda.
"Ten zatracený parchant, zloděj cukroví, našel mou skrýš!"
"Vy jste schovávala sladkosti v kartotéce? Ale proč zrovna pod M?"
"M znamenalo MOJE, sakra!"

27.02.2021 4 z 5

Mlha z moře Mlha z moře Viveca Sten

První díl byl více hororovější, to jsem se i bála! :-). Mlha z moře plyne pomaleji, ale stále dokáže udržet v napětí.

19.02.2021 4 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Nooo.... Tak trochu jiná detektivka. Když to shrnu: Nic moc se tam nedělo, přesto je příběh neuvěřitelně nadupanej.

13.02.2021 5 z 5

Netahej vlka za ocas Netahej vlka za ocas Oldřiška Ciprová

Dobře Oldřiško! Takhle na ně, na děti zvědavé! Jednoduchý příběh opentlený mnoha přirovnání.

03.01.2021 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Vemte kámen do ruky, hoďte ho po mně! Zažeňte mě ke kraji útesu a zkopněte mě z něj a cestou padavou po mně střílejte ostrýma. Kaju se, drásám si zrak, hrdlo neoblažuji ani vínem či jinou pochutinou. A přiznám se na pokraji smrti, kdy mě zbývá pár chvil, než zhynu, potupnou a postupnou smrtí, vězte "Mně se to zas tak nelíbilo." :( (málo akce, spousta povídání o citech). Toto je první kniha od autorky. Jako bych nečetla ani první díl... Může to být tím?

23.12.2020 3 z 5

Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje? Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje? Hynek Vilém

Srandovní básničky o tom, kdo se zasekl na WC, kde se tvoří fronta. :-) "No kdo to je, kdo to je? Kdo ten záchod blokuje?"

12.11.2020 5 z 5