LunaL. LunaL. komentáře u knih

Lovil jsem pro ZOO Lovil jsem pro ZOO Jevgenij Pavlovič Spangenberg

Kvůli takovým knihám miluju antikvariáty. Nikdy nevíte, na jaký poklad tam narazíte

Ze života zvířat v Pražské zoo Ze života zvířat v Pražské zoo Čeněk Charous

Další poklad v mojí knihovně pro ty, kteří se zajímají, jak kdysi zoo vypadala, jaký byl pohled na zvířata a jak to tenkrát všechno vypadalo. Kniha vydaná 7 let po otevření zoo!

Tygři v pražské zoo Tygři v pražské zoo Zdeněk Veselovský

Poklad v mojí knihovně

Zuráfa Zuráfa Michael Allin

Hůř se četla, ale beru ohled na stáří knihy. Jinak zajímavý příběh první žirafy v Evropě jen to chtělo více detailů..
Poklad v knihovně

05.01.2023 3 z 5

Nebe plné hvězd Nebe plné hvězd Lenka Lanczová

První knížka, kterou jsem od spisovatelky četla. Asi proto ji mám nejradši

04.01.2023 5 z 5

Mámou hravě 2 Mámou hravě 2 Martina Karásková

Skvělá knížka plná návodu na hry s/ pro děti. Šáhneme po ní vždy, když je dlouhá chvíle a zatím nezklamala i známé hračky se dají vyrobit jednoduše doma! Líbí se mi, že jsou hry a hračky vyrobené z běžných věcí, které má většina lidí doma
I z těch, které by hodně lidí vyhodila.. starší syn nadšeně pomáhá s výrobou, často se také zapojí do hry. Já se zase nestrachuju, že děti hračku nějak rozbíjí, nebo že bude zabírat místo- počítám, že se pak vyhodí, až splní svůj účel i když nějaké hry si děti tak oblíbily, že u nás už zůstaly líbí se mi, že se děti učí, že se hračky nemusí kupovat, že je zabavnejší je vyrobit rozhodně doporučuji!

04.01.2023 5 z 5

Česko-anglické pohádky Česko-anglické pohádky kolektiv autorů

Skvělý způsob, jak si procvičit angličtinu

Méďové Méďové Václav Chaloupek

Nikdy jsem nedokázala knihu přečíst, nesedí mi styl psaní autora. Fotky jsou ale úžasné. Ráda jsem si je prohlížela jako malá. Nedávno jsem knihu ukázala svým dětem, po tom, co viděly nejen večerníček, ale hlavně medvědí brášky v Berouně byly z knižky dost nadšené, že ji máme doma stačí si ji prohlížet a člověku se před očima odehrávají příběhy z Večerníčku

01.01.2023 3 z 5

Vydrýsek - O čem zpívá řeka Vydrýsek - O čem zpívá řeka Václav Chaloupek

Večerníček jsem milovala, i knihy o zvířatech. Tak mi ji jednou babička koupila. Bohužel jsem se do ní nikdy nedokázala začíst, stejně jako do knihy Méďové.. styl psaní pana Chaloupky mi nesedl. I tak jsem ráda, že knihu doma mám, ráda si ji prohlížím, má krásné fotografie. Vzpomínám u ní nejen na hezký Večerníček, ale hlavně na svoji babičku..
Mám Vydrýska o něco raději než medvědí kluky.. u vyder jsem chvíli pracovala, jsou to úžasná zvířata! Kniha i večerníček je skvělý způsob, jak seznámit děti s jejich životem

Nebeské symfonie Nebeské symfonie Petr Horálek

Krásný, originální nápad. Stačí si knihu pomalu prohlížet, i toho poslouchat cd s hudbou a člověk má pocit, že je mezi hvězdami nebo minimálně daleko od svých starostí. Knihu jsem prohlédla celou, přečetla asi do půlky - kupovala jsem jako dárek a víc jsem nestihla

Zajíček Ouško jde do školy Zajíček Ouško jde do školy Dagmar Steidlová

S dětmi milujeme příběh, jak velikonoční zajíček pomáhá Mikuláši roznášet dárky dětem

01.01.2023 4 z 5

Svět divočiny - Boj o přežití v africké savaně Svět divočiny - Boj o přežití v africké savaně Christine Denis-Huot

V dětství jsem milovala zvířata a knihy o nich. Nezapomenu na to nadšení, když jsem tuhle obrovskou knihu dostala k narozeninám. A ty nádherné fotografie! Textu málo, ale ničemu to nevadí. Je to zážitek si ji prohlížet, ocitnete se v Africe mezi divokými zvířaty

01.01.2023 5 z 5

Encyklopedie zvířat pro děti Encyklopedie zvířat pro děti Jinny Johnson

Jedna z prvních encyklopedii, co jsem jako malá měla. Stručně se v ní dozvíte o spoustě zvířat z celého světa. Dodnes má své místo v knihovně

Co se děje kolem nás Co se děje kolem nás Anne Suess

Samotnou by mě nenapadlo knihu bez textu kupovat. Děti ji dostaly jako dárek a divila jsem se, jak se jim líbí a jak rádi popisují, co na stránkách vidí. Na obohacení slovní zásoby super

Spolu Spolu Petr Casanova

První kniha od autora. Přečetla jsem během týdne, musela jsem se krotit, abych ji nepřečetla najednou. Tolik zajímavých myšlenek, tolik pravdivých vět. Nikdy nepíšu do knih, ani nepodtrhávám, co mě zaujme. Kdybych to dělala, nezůstala by v knize nepopsaná stránka. Dočteno před půlnocí - věřím, že v novém roce se s autorem ještě setkám

31.12.2022 5 z 5

Kniha kouzelných příběhů Kniha kouzelných příběhů Nancy Parent

Jedna z nejhezčích knížek o Medvídkovi Pú! Syn (6) ji dostal k Vánocům a už ji máme přečtenou ocenili jsme delší pohádky, krásné obrázky a moc milé příběhy. Určitě se o ní zase vrátíme. A jak znám syna, tak brzy

29.12.2022 5 z 5

Co děláme ve školce Co děláme ve školce Oldřich Syrovátka

Tuhle knížku jsem jako malá milovala. Díky ní jsem se tak těšila do školky, že jsem pak byla zklamaná, že to tam nefunguje jako v knížce! :D

18.11.2022 5 z 5

Nauč mě mluvit Nauč mě mluvit Luboš Huml

úžasná knížka, skvělá na rozšíření slovní zásoby. Dítě zaujme.

18.11.2022 5 z 5

Zvířátka v přírodě Zvířátka v přírodě Emma Mora

Krásné dětské obrázky, které zaujmou i malé děti. Popis zvířete asi na stránku. Jako stručná encyklopedie dobrá, ale najde se tam dost chyb :( třeba hrocha bych obojživelníkem opravdu nenazvala! Natož ho nazvat mírumilovným zvířetem, že z něj nemusíme mít strach - vždyť má nasvědomí víc lidských životů, než lev!

18.11.2022 2 z 5

Letadélko Jurášek Letadélko Jurášek Zuzana Pospíšilová

Milý příběh o malém letadélku :)

18.11.2022 4 z 5