LunaL. LunaL. komentáře u knih

To se může stát jen ve filmu To se může stát jen ve filmu Holly Bourne

(SPOILER) Knihu jsem zkusila po doporuceni od dvou lidi. A jsem rada! Ctiva, vtipna knizka, ktera dost rozebira romanticke filmy - a ne zrovna v dobrem.
Libilo se mi hlavni tema. I dej odehravajici se z casti v kine. Nataceni zombie filmu tomu dalo smrnc.
Konec me prekvapil, ale tim vic se mi to zdalo realny.

10.12.2023 4 z 5

Medvěd nechce jít spát Medvěd nechce jít spát Oksana Bula

Pujcila jsem detem hlavne kvuli svoji ctenarske vyzve. Deti jsem na ni nenalakala, cetla jsem ji sama. A detem se nedivim. Ilustrace nejsou spatne, ale pribeh ani ne na dve minuty a bez deje. Za tohle bych penize nedala!

01.12.2023 1 z 5

Chci být dospělý Chci být dospělý Vhrsti (p)

Detem se knizka tak libila, ze jsme ji behem 14dni cetli uz po seste :)
Od syna neustale slysim, jak uz chce byt dospely. Jako by tahle knizka byla napsana pro nej! :)
Maly Stepan si stezuje svemu medvidkovi, jak je svet nespravedlivy, od dospelych same zakazy a prikazy. A ze uz chce byt take dospely. Rano se vzbudi a zjisti, ze se mu jeho prani splnilo. Nejen, ze je dospely, ale ma i zenu a deti. A i kdyz je dospely par minut, vsichni cekaji, ze vse zvladne.. Je nadseny, ze muze ridit auto. Pak dostane strach - vzdyt nikdy neridil! V penezence ma hodne penez - ale nema ani cas si je uzit. Natoz,aby se jen tak koukal na letisti na letadla! Proc vlastne chtel byt dospely? Na to nejak nemuze prijit..

16.11.2023 5 z 5

Levou zadní Levou zadní Mariana Tutschová

Hezky, originalni pribeh o nezvyklem pratelstvi :) Libil se nam dej, obrazky i napad s vysvetlenim bezne pouzivanych slovnich spojeni. Pro deti idealni :)

15.10.2023 4 z 5

Přístav Přístav Karina Schaapman

Krasna knizka o dvou mysich kamaradech, ktere se rozhodnou zucastnit se piremegoglelodiady-souteze rucne vyrabenych lodi. Libil se nam dej, dozvedeli jsme se neco o namornicich, provazovnictvi a hlavne souteze.
Dala bych asi tri hvezdicky, pribeh se libil, ale abych ho porizovala detem do knihovnicky, to ne. Co me ale nadchlo, bylo, ze cele mysi mesto je opravdu vyrobeno - navic z kartonovych krabic a dalsiho odpadoveho materialu-, autorka se synem ho vyrabela rok, pak nafotila do pribehu. Dnes je Dum mysek vystaven v knihovne v Amsterdamu.
Tomu rikam napad a odhodlani! Klobouk dolu :)

15.10.2023 4 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Na to, jak me sesty dil bavil, tak tenhle tolik nezaujal. Mozna to jen chce jen prolozit jinou knizkou ;)

26.09.2023 4 z 5

Nejoblíbenější pohádky Nejoblíbenější pohádky Walt Disney

Knihu jsem dostala kdysi pred lety, na prvnim stupni. Byla jsem nadsena, rada jsem si knihou listovala. Ale precist ji byl pro me tvrdy orisek! Nakonec jsem to zvladla, po kouskach :) ted ji ctu svym detem a je stejna reakce - z obrazku i pohadek jsoz nadsene, ale precteme tri a sahnou po jine knizce. Mozna kdyby byly jednotlive pohadky o neco kratsi, bylo by to lepsi.
Urcite si kazde dite v tehle sbirce pohadek najde nejakou svoji oblibenou :)

17.09.2023 4 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Hranicare mam do 6.dilu precteneho snad 3x, ale tenhle jsem vzdy preskocila, stacil mi cist jednou. Vadila mi tloustka knihy, ale hlavne Skandijci (kterych jsem se v Bratrstvu presytila). Ted jsem si tenhle dil pustila jako audio- a byla jsem mile prekvapena! Zapomnela jsem, ze se v tomhle dile odehrala svatba, a hlavne na to, jak sei libilo vecne postuchovani mezi Haltem a Erakem. To nemelo chybu :) Dil se mi nakonec libil dost! :) priste se mu vyhybat uz nebudu

17.09.2023

Ledové království: Nejkrásnější kolekce příběhů Ledové království: Nejkrásnější kolekce příběhů Walt Disney

Knihy s Annou a Elsou milujeme, tahle je jedna z nejlepsich! Nekolik pribehu, jeden milejsi nez druhy. Bavi to jak nase holky (3), syna (6), tak me :) urcite se ke knize budeme pravidelne vracet!

12.09.2023 5 z 5

Velké čištění zubů v ZOO Velké čištění zubů v ZOO Sophie Schoenwald

Originalni, hezka a hlavne vtipna knizka! Nevim, jestli primeje nejake dite cistit si zoubky, ale urcite pobavi! :D

10.09.2023 5 z 5

Arazanini vlci Arazanini vlci John Flanagan

(SPOILER) Hezky navrat do minulosti :) Kniha me bavila stejne jako stary dobry dily. Tajemno a magie dodali pribehu novy smrnc :) dloiluho jsem cekala, ze bude tema podobne Carodeji ze severu, ze vse bude je na oko. Ale Flanagan prekvapil :) Trochu jsem cekala, jestli nebude zakonceni cele serie.. Jsem zvedava, kolik dilu jeste bude!

25.08.2023 4 z 5

To budete čubrnět To budete čubrnět Romana Suchá

Jeste, ze nechavam deti, aby si vybiraly knizky v knihovne samy. Casto narazi na peknou knizku, po ktere bych ja osobne nesahla. To se stalo i u tehle. Nad nazvem jsem se pozastavila, ze to bude pekna blbost. A nebyla. Kniha bavila vsechny deti (3lete i 6), libil se jim dej, obrazky i ukoly. Mne se libilo, jak knizka umela vtahnout deti do deje. Nelibilo se mi uziti lehce sprostych slov, ale daly se snadno vynechat.
Urcite doporucuji.

04.08.2023 5 z 5

Stela v zemi tučňáků Stela v zemi tučňáků Tereza Pařízková

Knizka se libila synovi i mne. Tesili jsme se na pokracovani, bylo to hezke zakonceni dne :) v knizce je hezky ukazano, ze si clovek muze splnit kazdy sen, kdyz opravdu chce :)

28.06.2023 5 z 5

Propast Propast Tomáš Kučerovský

Skvely zpusob, jak nalakat deti, aby se zajimaly o skaly, jeskyne, propasti.. :) zajimavy napad, ctive psany. Jen ke konci trochu zamotany, chvilemi jsem se ztracela..

04.06.2023 4 z 5

Medvídek Pú - Ať žije hmyz Medvídek Pú - Ať žije hmyz Walt Disney

Hmyzici zpusobi Medvidkovi Pu a ostatnim nejedno trapeni na pikniku.. A oni jim jsou vdecni za prozita dobrodruzstvi :) Dalsi mily pribeh ze Stokorcoveho lesa.

23.05.2023 4 z 5

Medvídek Pú - Kdo se bojí Sloniska Medvídek Pú - Kdo se bojí Sloniska Walt Disney

Syn miluje Medvidka Pu, byl nadseny z nove knizky, co jsme objevili v knihovne. Behem dvou dnu jsme ji precetli 3x a urcite jeste cist budeme :) v porovnani s jinymi pribehy sei tenhle zdal slabsi, uz u prvniho cteni syn prokoukl, kdo tim Sloniskem je. Jinak jako vzdy mily pribeh s krasnymi obrazky :)

16.05.2023 4 z 5

Medvídci na vandru Medvídci na vandru Carlos Busquets

Dceri (3)se knizka tak libila, ze jsme ji precetli behem jednoho dne :) hlavne prvni kapitola, jak si medvidci stavi dum, byla pekna. A dalsi Chranme prirodu! trochu poucna. I kdyz v dnesni dobe by se to zakoncilo tim, ze medvidci posbirane odpadky roztridi do spravnych kontejneru, ne, ze je zahrabou do zeme.. :) ale u tak stary knizky (1993)se musi cenit uz to, ze chce detem ukazat, jak je dulezite prirodu chranit.

15.05.2023 4 z 5

Sláva naší královně Sláva naší královně Erica David

Kratke, na sebe navazujici pribehy z kralovstvi Arendelle. Prvni jsme omylem vynechali, ale nicemu to nevadilo. Nadsene se pustime do dalsiho dilu :)
Ps. Anna i Elsa jsou skvele postavy, u nas v rodine ale vede Olaf ;))

15.05.2023 5 z 5

První kroky do světa s Medvídkem Pú První kroky do světa s Medvídkem Pú Walt Disney

Krasna, pomerne i poucna kniha o Medvidkovi Pu. Sest pribehu, sest dobrodruzstvi. Medvidek Pu se s kamarady podiva do skoly, zajde na prohlidku k doktorovi, prijde na kloub zahady konce roku. A povede se mu zmenit zly sen o slonisku na hezky sen o medu.
Asi jsme cetli hezci knizky o Puovi, ale za precteni to stalo

13.04.2023 4 z 5

Divadélko se zvířátky na louce Divadélko se zvířátky na louce Romana Suchá

Na jedno precteni dobry, ale nicim moc nezaujalo. Na muj vkus bylo vsechno moc poucne :D

02.04.2023 3 z 5