M.Black M.Black komentáře u knih

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Keďže nedávno vyšiel posledný diel tejto série, povedala som si, že teda prečítam celú sériu ešte raz. Knihy som čítala postupne tak ako vyšli, čiže veľa vecí si už naozaj nepamätám a nechcem sa takto púšťať do posledného dielu, to by som si absolútne nevychutnala.
Druhé čítanie Jiskry v popelu bolo pre mňa ešte lepšie ako po prvý krát. Možno je to tým že som to čítala pred pár rokmi a až tak ma to nechytilo. Síce sa mi páčil príbeh ale nezasiahlo ma to až tak. No tentoraz ma to neskutočne chytilo, cez prostredie púšte, ktoré inak fakt v knihách nemusím a väčšinou sa im vyhýbam. Hlavné postavy mi sadli, všetko som im verila, všetko to utrpenie, sklamanie, zúfalstvo, malé radosti, nádej....jednoducho som s nimi všetko prežívala a fandila im. Hneď sa púšťam do druhého dielu. Niekedy potrebujú niektoré knihy čas, aby človek ocenil ich kvalitu :)

19.08.2022 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Dopredu musím povedať, že celá séria je naozaj magické dielo, ktoré je skvelo spracované, či už po grafickej alebo dejovej stránke. No žiaľ pre mňa zostáva top prvá časť, čiže Illuminae. Možno je to tým, že som akosi vedela že príde ten happyending a tým pádom som to tak neprežívala ako pri prvej časti. Koniec prvej časti som doslova čítala bez dychu a zo strachom sledovala ako bojuje Kady o život. Samozrejme že aj tu boli napätie, akcia a rôzne zvraty ale tu už som to akosi takto necítila. Ale aj napriek tomu môžem povedať, že je to pre mňa výnimočná séria, určite sa k nej ešte vrátim.

24.01.2022 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Veľmi som sa tešila na čítanie tejto knihy, pretože od Maasovej mam prečítané Dvory aj Trón. Čakala som, že to bude na podobný štýl ako predošlé série a niektoré veci sa ako keby kopírovali čo mi ani veľmi nevadilo (Maasovej víli svet je geniálny) , bolo to obohatené o moderné technológie emaily, mobily čo príbehu dodali niečo nové a zaujímavé. Najprv som sa s tým nestotožňovala ale postupne som si na to zvykla. Jediné čo ma sklamalo bolo, že som sa tešila že budeme mať konečne ako tak normálnu hrdinku bez všetkých tých nadprirodzených schopností a nakoniec to dopadlo ako to dopadlo. Viem, že to bude mať v ďalších častiach opodstatnenie ale aj tak, tých jednoduchých hrdinov bez schopností akosi v knižnom svete už postupne ubúda.
Napriek tomu, však bola kniha skvelá. Postavy boli premyslené, všetko na seba pekne naväzovalo a vzťah medzi Bryce a Danikou bol jednoducho nádherný.

24.03.2021 5 z 5

Prekliaty kráľ a krvavá koruna Prekliaty kráľ a krvavá koruna Carissa Broadbent

WAU!!!! Tak toto teda bolo.
Pre mňa jednoznačne omnoho lepšie ako prvý diel. Malo to všetko čo mám v týchto fantasy knihách rada. Dobre napísané postavy (hoci ma niekedy Oraya fakt rozčuľovala), dobré opisy prostredia, dej sa pekne posunul a dostali sme sa konečne preč od turnaja Kejari, čo som ja uvítala. Páčilo sa mi to napätie pred vojnou a následne boje, autorka sa tu fakt s ničím nemaznala.
A vzťah medzi Orayou a Rhainom - no proste mňam!
Pekné ukončenie duologie a teším sa na ďalšie knihy z tohto prostredia.

07.08.2024 5 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Ako séria to vôbec nebolo zlé. Musím povedať, že prvý diel bol samozrejme najlepší, druhý bol taky zvláštny, zbytočne natahovany a vlastne sa tam skoro nič prevratného neudialo ale zato ten posledný všetok ten bordel upratal a v podstate to vôbec nebolo zlé. Síce som na záver mala aj tak plno otázok na ktoré mi autorka ani v zavere neodpovedala ale celkový dojem zo záveru série je uspokojivý. Páčili sa mi postavy aj prostredie( hoci občas bolo trochu mätuce, veľa cestovania hore dole po krajine) aj mágia bola zaujímavá len za mňa nedostatočne vysvetlená, chcelo by to podľa mňa trošku viac rozviesť, trošku viac domyslieť, lebo niekedy som naozaj nechápala čo sa to tam vlastne deje...

28.02.2022 3 z 5