madem madem komentáře u knih

Kuchařka pro dokonalé matky Kuchařka pro dokonalé matky Gisela Krahl

Knížka mě nezaujala. Grafika je hodně poplatná době a po 20letech mi to přijde překonané. Občas byly zajímavé kombinace, úsměvné bylo povídaní okolo vaření a dětí.

26.09.2022 2 z 5

Osamělý rváč Osamělý rváč Miloš Václav Kratochvíl

Uznávám, že jazyk byl tak rozvinutý a květnatý, že jsem se zamotala a nedočetla.
Tak smutný život, snad se k tomu někdy dočtu.

26.09.2022

O šťastném manželství s Jaro Křivohlavým O šťastném manželství s Jaro Křivohlavým Jaro Křivohlavý

Moc krásné. Autor knihy je s paní 53let a stále se mají rádi. 40 témat, vždy na dvojstránce, jednoduché a přesto náročné.
Místo na mě moc sluníčkové na to, aby to byla pravda.

10.09.2022 4 z 5

Treveryan Treveryan Angela du Maurier

Netušila jsem, že Daphne má sestru, doku jsem nepotkala tuto knihu. Škoda, že nestihla napsat více knih. Přijde mi, že touto se učila psát.
Jako u sestry je zde panský dům a skvělá atmosféra, věrní sloužící, velká láska.
Jen postavy ne vždy pochopíte. Například chování matky hlavní hrdinky - to snad nepochopí nikdo.

28.08.2022 4 z 5

Gladiátor Gladiátor Philipp Vandenberg

Byl by to skvělý historický román, kdyby mi hlavní hrdina byl alespoň trošku sympatický. Ale knihu jsem přečetla tak rychle, že jsem si na něj nezvykla.

28.08.2022 3 z 5

Továrna na debilno Továrna na debilno Dominik Landsman

Knížku jsem četla po 5 letech od vydání. Některé kauzy si vůbec už nepamatuji, jiné jen lehce. Přesto mě kniha oslovila. Články byly výborné. Fakt jsem se nasmála. Mrzel mě příběh Antonína, tak nějak vyšuměl. Škoda.

Požehnání Požehnání Mary Craig

5hvězdiček za příběh, 3 za vyprávěčský styl. Přijde mi její život lepší, než jak je popisovaný. Věřím, že i jako žena je sympatičtější než v knize.

Dobrý partnerský vztah Dobrý partnerský vztah Denis Sonet

Knížka není špatná. Jen jsem se namlsala Garyho Chapmana a ve srovnání s jeho ročními obdobími to neobstojí. Přitom kniha má hodně dobrých míst, vtipné ilustrace.

23.08.2022 4 z 5

Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Sarah Knight

Oceňuji snahu o vtipnost. Ale většina kniha je moc vulgární. Věřím, že lez říct ne slušněji a lépe.

23.08.2022 2 z 5

Osmý hřích Osmý hřích Philipp Vandenberg

(SPOILER) Od autora jsem četla knihu o hledání hrobky. Rozhodla jsem se, zkusit další knížky. Tuto jsem našla náhodou a jsem hodně zklamaná.
Tolik mrtvých, tolik hříchů, tolik šíleností.
Nechápu.

21.08.2022 3 z 5

Ve stínu koruny Ve stínu koruny Jean Plaidy (p)

Knížky vycházející poslední dobou mi přijdou horší, než co si pamatuji z dříve. Dokola se připomíná děj, předky, co se stalo před tím a podobně.
Královna Marie je hodně nesympatická, naprosto nepřizpůsobivá a nechápající. Špatní rádci, shoda náhod a jsem docela ráda, že přišla Alžběta.
Dříve měla autorka vytříbenější jazyk, nevím, jestli neklesla kvalita překladu.

21.08.2022 3 z 5

Válka královen Válka královen Jean Plaidy (p)

Také osobnosti nejsou tak propracované. Dříve jsem se dokázala lépe vžít a pochopit, teď se jen omílá, co dělají. Obě královny tak naprosto nechápu.
Dříve měla autorka vytříbenější jazyk, nevím, jestli neklesla kvalita překladu.

21.08.2022 3 z 5

Wotan: Odvážná mise Wotan: Odvážná mise Leo Kessler (p)

Moje první setkání s autorem. Hodně dobře napsané, těším se na další.
Jen na ten sprostý jazyk si musím zvyknout.

21.08.2022 4 z 5

Deník těhotného muže Deník těhotného muže Andrew Cullen

Nevím, jestli to je tím, že nejsem muž, ale vůbec mě tento humor nebyl blízký. Partnerka je těhotná, těhotenství je dlouhé, je jí blbě, bude to drahé, jak to budeme zvládat, ...
A tak to šlo den ode dne. Možná dobré pro chlapa, že zjistí, že stejné pocity má i jiný muž, ale humor k popukání to není.

13.08.2022 2 z 5

Kladivo na Skoty Kladivo na Skoty Jean Plaidy (p)

Za mě jedna ze slabších děl. Přijde mi chyba překladu - občas se mluví o dceři, v další větě to je sestra. A hodně mi vadí stálé opakování předchozího děje: Měl jsem svou ženu moc rád (asi 20x), můj otec nebyl dobrý král (35x), syn je velmi slabý a vypadá nemocně - dožije se dospělosti? (asi tak 60x).
Jeto jedna z posledních knih, tak si říkám, zda si autorka pamatovala předchozí stránku. Občas mi přišlo, že ne.
Je to škoda, mám ji jinak moc ráda.

11.08.2022 3 z 5

Pirátská odysea Pirátská odysea Michael Crichton

Knížku jsem četla krátce po Letu číslo TPA 545 a pro tomu mi kniha přišla takováááááá táhlááááááá a nudnááááá. Zvlášť cesta zpět.

06.08.2022 3 z 5

Let číslo TPA 545 Let číslo TPA 545 Michael Crichton

Knížka mě nadchla, silná hrdinka, i když knihu napsal muž. Vše udělá, vše zařídí, vše ví.
Jen nechápu, proč má tedy další kolegy, když by to zvládla i bez nich.

06.08.2022 5 z 5

Ceny Ceny Erich Segal

Za mě snad nejpovedenější dílo autora. Tak skvěle proplést všechny hrdiny.

30.07.2022 5 z 5

Osudová láska Osudová láska Erich Segal

Je podvečer, nikam se vám nechce, chcete něco pěkného a poutavého. Za pár hodin knížku přečtete. Děj se čte sám, Segal to umí. Jen ten konec bych jsem si v mysli pozměnila.

30.07.2022 4 z 5

Nejcennější, co mám Nejcennější, co mám Noëlle Loriot

Nápad je dobrý, jen hlavní hrdinka je místy tak protivná baba, že se mi nechce jí fandit, když to potřebuje. Zkusím film, když ho všichni chválí. Třeba hrdinku lépe pochopím.

30.07.2022 3 z 5