madem madem komentáře u knih

Osel a lev Osel a lev Jiří Tichý

Pěkné ilustrace a jednoduché básničky.

20.11.2021 3 z 5

Spartakus: Před námi boj Spartakus: Před námi boj Jarmila Loukotková

Místy je to hodně poetické, až snové. Přitom se jedná o životy tisíců. Dala bych více hvězdiček, ale jsem spíše naštvaná na některé postavy z knihy. Mrzí mě ten konec.

20.11.2021 4 z 5

Únik: volné pokračování Únik: volné pokračování Cora Crawford

Jsem stále nepoučitelná. Říkám si: líbila se mi knížka, musí se mi líbit i pokračování. H.... Pokračování není ono. Takhle zničit obě hlavní postavy. Kdybych neznala originál, tak by ta kniha i ušla, ale já si vzpomínám na vtipný a skvělý román.

09.11.2021 1 z 5

Sayonara Sayonara James Albert Michener

Vím, že kniha si zaslouží i 5 hvězd, ale já prostě nesouhlasím s koncem. Vadí mi konec Joea a Kacumi.

05.11.2021 3 z 5

Nevšední večeře pro všední den Nevšední večeře pro všední den Catherine Atkinson

Kuchařka je dobře zpracovaná, většina ingrediencí jde sehnat, recepty většinou nejsou složité. Na úvod je doporučení co mít ve spíži, v ledničce, mrazáku a v kuchyni.
U receptů je i nápověda, co lze dělat den dopředu, co zamrazit, jak si to urychlit.
Což je někdy kontraproduktivní, protože pak jednotlivé stránky jsou trochu nepřehledné.

31.10.2021 3 z 5

Minutové variace. Více než 500 receptů pro labužníky. Minutové variace. Více než 500 receptů pro labužníky. kolektiv autorů

Kniha je hezky zpracovaná, většinu ingrediencí jde sehnat, recepty nejsou složité a přitom je tu hodně nápadů. Jediné mínus, že některé věci jsou překonané.

31.10.2021 3 z 5

Ženy v třetím odboji: Kurýrky zpravodajských služeb, převaděčky a příslušnice protikomunistických odbojových skupin Ženy v třetím odboji: Kurýrky zpravodajských služeb, převaděčky a příslušnice protikomunistických odbojových skupin Ivo Pejčoch

Oceňuji velké množství fotografií, díky nim jsem se lépe začetla do knihy. Malé medailonky jednotlivých žen jsou akorát dlouhá a vždy se dozvíte nejdůležitější. Spíše je to těžké čtení kvůli době - ne všechny ženy se něčím provinily přesto byly odsouzené.

31.10.2021 4 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

Kniha mi celou dobu připomínala film Temné údolí (2014). Taky osamělý muž přijíždí do vesnice a během zimy se odehrává cosi tajemného. Kniha ale plynula mnohem pomaleji. Hlavní hrdina se stále procházel, měnil svoje alter ega, přeskakoval ve formě vyprávění. Ke konci děj začíná odsýpat, ale vy už možná tušíte, jak to skončí.

Křesťanská rodina Křesťanská rodina Carl Mitchell

Autor se snaží vytvořit protipól liberálním tendencím. Používá však konzervativní názory a argumentace. Tato kniha mi vůbec nepomohla. Nemá žádné praktické rady a na konci každé kapitole je pár otázek jako test.

Tvé tělo je stvořeno pro lásku Tvé tělo je stvořeno pro lásku Daniel Ange

Tato kniha mi přišla až bigotní. Věřím, že autor to myslel dobře, ale mě ta kniha minula.

Týden v tiché zemi Týden v tiché zemi G.S. Evans

Na začátku nechápu, pak se chytám, ale nevěřím svým očím. Konspirace jak vyšitá. A ten konec!

Poslední Yankee z Bostonu Poslední Yankee z Bostonu Anton Myrer

Kniha by byla hezká, je dobře napsaná. Problémem je, že hlavní hrdina je takový nanicovatý, nic mě neláká držet mu palce.
Škoda.

29.10.2021 3 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Pro mě slabší kniha autora. Hrdina má přání, bojuje o jeho splnění a stále to není ono. Jeho boj o štěstí je velmi, velmi těžký.

29.10.2021 3 z 5

Montessori pro (ne)chápavé (0-3 roky) Montessori pro (ne)chápavé (0-3 roky) Patricia Spinelli

Abych pochopila o čem je Montessori metoda, tak na to kniha stačí. Pak podle ní můžu vyrobit spoustu M. pomůcek, které jsou jinak neskonale drahé. Ale na celkovou výchovu mi tato kniha nestačí.

21.10.2021 3 z 5

Jídelníček kojenců a malých dětí Jídelníček kojenců a malých dětí Martin Gregora

Kniha se hodně věnuji kojení, problémy s kojením a podobné teorii. Pak je kapitolka o výživě všeobecně. Výhodou je kapitola pro vegetariány a jak vařit takto pro děti. To jsem nikde jinde nenašla. Pak jsou tu další problémy s krmením, které mohou nastat s jídlem. Nakonec je kapitolka otázek od maminek a odpovědi. Já sama jsem se v několika otázkách našla. Na druhou stranu, recepty v knize mě nenadchly a nijak jsem je nevyužila.

21.10.2021 3 z 5

Bohatý holky Bohatý holky Veronika Krištofová

Dávám alespoň jednu hvězdičku za tu snahu nám chudým ukázat, že i manželka milionáře nemusí být vždy šťastná a že může mít také problémy.

21.10.2021 1 z 5

Kalifornské zlato Kalifornské zlato John Jakes

Dala bych i 5 hvězdiček, ale to by se hlavní hrdina nesměl chvílemi chovat jako debil.

21.10.2021 4 z 5

Žít jednou spolu Žít jednou spolu Jarmila Loukotková

Knížka je malá a tenká, naštěstí. Být silnější a mít více stránek, tak ji nedočtu. Je psaná rádoby starým jazykem. Příběh je velmi jednoduchý a prostý a tak se vše natahuje.

14.10.2021 2 z 5

Šťastná máma Šťastná máma Meagan Francis

Jsem čerstvá máma a ne vždy šťastná. Kniha mě zaujala svým názvem. Tak nějak chce člověk věřit, že stačí přečtením knihy se stát šťastným. Ne, přečtením knihy se to nestane. Ale stala jsem se klidnější a víc v pohodě. 10 rad, ke kterým se budu častěji vracet.

13.10.2021 4 z 5

Předehra k Nadaci Předehra k Nadaci Isaac Asimov

Hurá. Starý dobrý Asimov je zpět. Kniha se čte skvěle! A ty zvraty! Jen musíte vydržet tu chviličku pomalejšího začátku.

13.10.2021 4 z 5