marci8 marci8 komentáře u knih

Růženky Růženky Stephen King

Nemohla jsem se začíst, tak někdy příště.

14.08.2020

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se mi moc nelíbila. Sice se u ní nemuselo moc přemýšlet a většinu věcí jsem tušila, ale byla psaná stylem, který se mi nelíbí. Napětí nic moc a bylo to roztahané. jiné knihy jsem od autorky nečetla. Možná, že jsou lepší.

02.06.2020 1 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Kniha se mi moc líbila, byla napínavá a byla tam krásně popsána příroda na Floridě a aligátoří život.

16.11.2023 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Moc dobře napsaná kniha, napínavá a má atmosféru.

16.11.2023 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Kniha je dobře napsaná, autor pěkně pracuje s postavami a dějem. Nemám, co vytknout.

12.09.2022 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Kniha nebyla špatná, ale úplně mě neuchvátila. Pachatele jsem tušila od začátku a nebyla tak napínavá, jak jsem očekávala.

12.06.2022 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Kniha měla zajímavý námět a je dobře napsaná. Charaktery postav jsou hrozné, a tak jsem nesoucítila ani s hlavním hrdinou a o to byla kniha lepší. Jediný, kdo byl sympatický, byl italský kamarád Billiho. Doporučuji.

12.06.2022 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Kniha byla zbytečně zdlouhavá a nic moc se nedělo. Strašidelná nebyla vůbec. Nejstrašidelnější z knihy je její obal. Lehce napínavých bylo asi až posledních 100 stran. Nepřinesla ani žádné sdělení, nad čímž by se dalo zamyslet po přečtení. Četla jsem od autorky Zimní lidé a tak jsem mela větší očekávání.

02.04.2022 2 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tato kniha je opět milá čtivá pohádka. Není vůbec strašidelná, ale napětí tam je a zápletka je též dobrá. Doporučuji jako oddechovku. Myslím, že série strašidelných domů od Darcy Coates uchvátí hlavně čtenáře kolem 15 ti let. Já bych s ní v těch letech byla nadšená. Škoda, že je tak tenká, možná by šlo příběh více rozvést.

29.12.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha byla dobře napsaná, čtivá a nebyla příliš složitá. Autorka nepřehání a její podání hororu je docela střízlivé, čímž to není vyumělkované a nucené, takže takový přístup oceňuji. Měla jsem naneštěstí nedávno příležitost přečíst knihu Prokletá kaple a kniha byla příšerná. Takže Kříďáka doporučuji. Je ideální pro odpočinek četbou.

04.11.2021 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

(SPOILER) Všechny knihy série jsou skvělé a řadím je mezi jedny z nejlepších detektivních thrillerů. Tahle je z nich nejslabší. Nelíbí se mi až příliš samostatný způsob vyšetřování, bezbřehá důvěra k někomu, o kom neměla hlavní hrdinka žádné informace a milostný akt v době, kdy jsou dva milovaní lidé v zajetí, se mi zdál hodně zvláštní. Typické pro autora je popisování krutostí. Zde ale vrtání (ti, co přečetli, vědí), bylo dle mne úplně zbytečné a soudím, že by to pachatel neprovedl, protože je to náročné a rukojmí tak poškodil a ohrozil. Kniha byla dosti nelogická. Jinak způsob psaní se mi líbí a stejně tak složitější zápletky.

20.09.2021 4 z 5

Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Průvodce pro vysoce citlivé lidi - Jak prožít šťastnější a vyrovnanější život Judith Orloff

Kniha mi vysvětlila mnoho důležitých věcí, které jsem nechápala, protože jsem netušila, že se řadím k těm vysoce citlivým. No a americký styl, kteří mnozí kritizují, mi vůbec nevadí. Je to napsané tak, aby knihu pochopil každý a pokud je někdo tak citlivý, doporučené aktivity mu mohou pomoci.

17.07.2021 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Kniha je velmi dobře napsaná a čtivá. Dokáže vtáhnout do děje, že se příběh odehrává před očima čtenáře jako film.

29.06.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha je zajímavá, ukazuje život lidí v daném regionu. Nejzajímavější pro mě bylo poválečné dění v lokalitě, protože jsem o tom mnoho nevěděla. Kniha není napínavá a tak ji lze číst v klidu a nespěchat kvůli rozuzlení.

09.01.2021 2 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Kniha je velmi dobrá a napínavá. Předchozí díl Výkupné pro Krále byl o stupeň lepší,ale i tak je výborná.

28.09.2020 4 z 5

Nadranc Nadranc Dean Koontz

Velmi dobrá kniha, napínavá až do konce. Doporučuji.

16.11.2023 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Kniha byla nezajímavá. Nebyla ani strašidelná, ani napínavá.

16.11.2023 1 z 5

Zrádná paměť Zrádná paměť Lisa Gray

Kniha je napínavá a dobře se čte. Určitě doporučuji.

16.11.2023 5 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Velmi pěkné a zajímavé povídky. Některá se mi líbila více, některá méně. Určitě si sbírku zase někdy přečtu, protože Kingovy povídky mě moc baví.

12.05.2023 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Kniha mě moc nebavila. Vybrala jsem ji na základě tématu a pozitivního hodnocení. Styl psaní byl dosti jednoduchý a příběh nezáživný. Ke konci byla kniha trošku napinavější.

13.08.2022 2 z 5