Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Bohužel, čekala jsem trochu více humoru, autorka mi přišla nějaká bez energie. Sem tam jsem se zasmála, optimismu bylo pomálu.

06.05.2023 2 z 5

Smrtící kalich Smrtící kalich J. D. Robb (p)

Malinko slabší kousek než jsem byla zvyklá u této autorky, ale pořád super Dallasová a spol.

09.02.2023 4 z 5

Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Josef Bernard Prokop

Tohle mě nijak nebavilo, bylo to jak z 30. let, které mám jinak ráda. Spousta postav, vše idylické až na sem tam nějakou vraždu, řešily se plagiáty vzácných obrazů.

15.01.2023 2 z 5

Zvuk rozbitého skla Zvuk rozbitého skla Deborah Crombie

Bohužel, tentokrát mě to nechytlo, přečetla jsem začátek, střed přelistovala a dočetla konec. Zápletka vůbec nebyla špatná, ale dopracovat se k ní mi přišlo nekonečné.

08.01.2023 3 z 5

Prchající stín Prchající stín Jan Cimický

Připojuji se k hanči34, nebyla to žádná hitparáda...

01.11.2022 2 z 5

Den, kdy se potkali Den, kdy se potkali Petr Hugo Šlik

Krátké, svižné, výstižné, ze současnosti.

22.08.2022 3 z 5

Na čem záleží Na čem záleží Emily Giffin

Dobře vykreslená psychologie postav, od dospělých až po dítě, jak může uvažovat v různých kritických situacích.

18.08.2022 4 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Eva Kačírková

Kniha mne bohužel nezaujala, i když knihy paní Kačírkové jsem kdysi četla ráda. Tato mi přišla nijaká, nezajímavá. Nedočetla jsem - tedy nehodnotím .

08.07.2022

Nezvěstný z El Hierro Nezvěstný z El Hierro Helena Hardenová

Nebylo to špatné, neškodilo by trochu více akce a méně vykřičníků a otazníků.

03.07.2022 3 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Jane Green

Pěkný příběh, i když trochu smutný.

24.06.2022 4 z 5

Každý má motiv Každý má motiv J. D. Robb (p)

Opět téměř nepřerušovaná jízda, akční a promyšlená do posledního detailu. Tentokrát jen decentní a nepříliš časté zmínky o průběhu milostného života Evy a Roarka :)což mi vyhovuje.

19.05.2022 5 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Tento díl mě moc nezaujal, zdálo se mi to zdlouhavé a konec jaksi překotný. Nicméně přečtu si i ten poslední, ať to mám komplet. Jsem zvědavá, jak to dopadne s Devlinem...

09.05.2022 3 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá J. D. Robb (p)

Napínavé celou dobu, jako vždy. Drastičtější detaily na snesitelné úrovni, aby to udrželo ono napětí. Kvituji menší počet erotických scén :).

13.04.2022 5 z 5

Devět bran Devět bran Jiří Langer

Není to kniha, kterou byste jen tak rychle přelouskali. Je v ní mnoho moudrosti, též humor a hodně o víře v Boha.

03.04.2022 4 z 5

Mluvit o ex… není dobré pro sex Mluvit o ex… není dobré pro sex Alena Jakoubková

Nenáročné, příjemné čtení, opravdu na jeden den - možná i půlden...

30.03.2022 3 z 5

Samorostka Samorostka Marcela Mlynářová

Nedočetla jsem. Cestovní deník, ty její první knihy se mi líbily víc.

22.03.2022

Oni a já Oni a já Jerome Klapka Jerome

Tak tady nešlo přeskakovat věty či dokonce odstavce, musela jsem číst dost soustředěně. Jeromův humor mám opravdu ráda.

01.03.2022 4 z 5

Agatha Raisinová a výletníci z Dembley Agatha Raisinová a výletníci z Dembley M. C. Beaton (p)

Tak se Agatha konečně dočkala!

31.01.2022 4 z 5

Kdy se dotknout dospělosti Kdy se dotknout dospělosti Zuzana Maléřová

Příběhy mladých lidí, kteří prožili rozchod rodičů, ztrátu blízké osoby nebo nesplnění životních plánů například kvůli zdravotním komplikacím. Zuzana Maléřová je pověstná silou své empatie...

27.01.2022 4 z 5

Neklidné zlo Neklidné zlo Ann Granger

Anglická klasika, mám ráda prostředí anglického venkova a jeho typické postavičky.

10.01.2022 4 z 5