Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Zrnko pravdy Zrnko pravdy Zygmunt Miłoszewski

Trošku mi vadila ta spousta polských jmen a názvů, které jsem si neuměla dát do souvislosti, ale zajímá mě otázka antisemitismu. Jako detektivka velmi dobré.

12.04.2020 4 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Pan Hnízdil je velmi moudrý muž, jehož názory by se v našem zdravotnictví měly uplatňovat, bylo by všem líp.

23.03.2020 5 z 5

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Harry Bosh je vážně třída, velmi čtivé, chytré detektivní čtení v té nejryzejší podobě. Určitě doporučuji.

22.03.2020 5 z 5

Noční pacient Noční pacient Jan Cimický

Obsahem této zvláštní detektivky jsou spíše psychologické úvahy, ale čtivě podané, zajímavé, doplněné vraždami, hodně brutálními.

16.03.2020 3 z 5

Růžový hotel Růžový hotel Anna Stothard

Tahle kniha mi přijde jako dlouhá báseň v próze.

31.01.2020 3 z 5

Smrtící vzpomínky Smrtící vzpomínky J. D. Robb (p)

Evu Dallasovou opravdu můžu, líbí se mi její osobní vývoj v manželství, její myšlenkové pochody a tohle byl zase zajímavý případ.

29.11.2019 4 z 5

Garfield v plné parádě Garfield v plné parádě Jim Davis

Garfieldův humor mě nikdy nepřestane bavit, a to tak, že moc...

30.10.2019 5 z 5

Dračí chůvy Dračí chůvy Petr Kopl

Komiksy obecně mám moc ráda a tento patří k nejoblíbenějším. Je půvabný, chytrý, do detailů propracovaný a moc mě baví.

22.10.2019

Gideonův kruh Gideonův kruh Carin Gerhardsen

Tato kniha se mi nečetla příliš lehce, i když zápletka byla vymyšlená velmi dobře. Snad to byl problém špatného překladu.

18.10.2019 3 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Tahle série mě opravdu baví, je napínavá, humorná i sexy. Doporučuji všechny tři díly.

26.08.2019 5 z 5

Jaroslav Dietl - tajemství vypravěče Jaroslav Dietl - tajemství vypravěče Jolana Matějková

Dočetla jsem se zajímavé detaily ze života našeho nejúspěšnějšího scénáristy, autora takových seriálů jako jsou Písaři, Nemocnice na kraji města nebo Eliška a její rod a mnoho dalších, které ve své době vylidňovaly ulice.

15.08.2019 4 z 5

Nádherné příběhy Čtyřlístku: 1987-1989 Nádherné příběhy Čtyřlístku: 1987-1989 Ljuba Štíplová

Tohle prostě miluju, asi dětinštím...

06.08.2019

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Vzpomínková kniha známé autorky a jejího bratra, milé a nenáročné čtení.

29.07.2019 4 z 5

Tajemná krabička Tajemná krabička Pavel Čech

Tak tohoto pana autora já můžu, přečetla jsem od něj všechno a hlavně - prohlédla jsem si od něj všechno, co vyšlo knižně. A vždycky na jeho obrázcích najdu maličkost, která mi předtím unikla...Je poetický, vtipný, detailista a má zajímavé nápady.

18.07.2019 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

už jsem četla snad všechny knihy D.Chamberlainové a opravdu všechny se mi líbily, doporučuji tedy určitě i tuto

19.05.2019 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

můj první paranormální thriller, a líbil se mi takže se chystám na další 3 díly

19.05.2019 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Celkem slušná detektivka, místy trochu přitažena za vlasy, prostředí domova pro seniory popsáno velmi přesně a realisticky.

13.05.2019 3 z 5

Život ve stínu Život ve stínu Soňa Štroblová

Kniha vzpomínek na členy rodu Budilů, Steimarů a Juhanů se spoustou fotografií. Psáno civilně a čtivě, zajímavá kniha.

11.05.2019 4 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

černý humor, obrázky z našich komunálních i státních politických luhů i hájů, prostě co se děje kolem nás, ať už to vnímáme nebo ne - povedená kniha.

07.05.2019 5 z 5

Vladimír Ráž Vladimír Ráž Blanka Kovaříková

Vladimíra Ráže jsem měla ráda, měl krásný hlas a přitažlivý zjev. Díky této knize jsem ho poznala i jako normálního muže. Bonusem je spousta fotografií.

29.04.2019 5 z 5