MaroCZ MaroCZ komentáře u knih

Lucidní snění Lucidní snění Stephen LaBerge

místy příliš rozvláčné, avšak přesto velmi podnětné, zajímavé a hlavně - funguje to :-)

25.09.2017 4 z 5

Brána do věčnosti Brána do věčnosti Gato (p)

Tak! Typický příklad častého úkazu, kdy se na zajímavý a vědecky podložený fenomén (v tomto případě lucidní snění) vrhne nějaký šarlatán s esoterickými tlachy. Kdo se chce lucidním sněním opravdu zabývat, ať si přečte Stephena LaBerge, který ho vědecky studuje od roku 1977 ( a sám je aktivním lucidním snílkem). Gatovy žvásty o jiných dimenzích a démonech jsou ale vesměs ztrátou času...

25.09.2017 2 z 5

Česká politická pravice v letech 1938–1945 Česká politická pravice v letech 1938–1945 Richard Vašek

Velmi pěkný a potřebný sborník,který ukazuje chování prvorepublikové české pravice ( včetně mých zvláště oblíbených národních demokratů - Ladislav Rašín je můj nejoblíbenější politik z dob první republiky) v těžkých pomnichovských dobách. Přestože bojovali a krváceli, benešovská klika ve spolupráci s komunisty je už po válce do politické soutěže nepustila. Možná jen komplexnosti díla trochu chybí ti představitelé NOF,kteří působili v odboji,nebo mu pomáhali (Karlík, Zástěra, Gajda...)

22.02.2017 4 z 5

Strážci z hlubin času Strážci z hlubin času Howard Phillips Lovecraft

Hodně,opravdu hodně jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Jsem velkým obdivovatelem tvorby H.P. Lovecrafta (četl jsem i věci,které u nás nevyšly) a to zdaleka nejen kvůli mýtu Cthulhu. To se asi hodně odrazilo v hodnocení,takže nakonec přece jen 3/5.
Protože:

Kniha se mi celkově velmi líbila, ale kvalita Derlethových povídek mi přišla nevyrovnaná. Od těch geniálních (Alhazredova lampa, Okno v podkroví, Ten,kdo číhá na prahu), přes zajímavé,ale hrozně předvídatelné (Innsmouthská hlína, Rybář z Falcon Point, Peabodyho dědictví),až po vyloženě vykrádačku Lovecrafta bez přidané hodnoty (Stín z vesmíru).

22.02.2017 3 z 5

Řád racrianů Řád racrianů Patrik Fuxa

Je zajímavé, že autora na různých databázích hodnotí uživatelé se stejnými nicky a úplně stejnými - doslovnými - komentáři. Ty komentáře navíc dělí, podobně jako zde, velmi krátký časový odstup. Na Legii už byla tato fakta patřičným terčem posměchu. Není Vám to ani trochu trapné, pane Fuxo?

20.12.2016

Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou Marek Skřipský

kniha už vyšla a to právě dnes (27.8. 2015)

27.08.2015

Tenkrát v Německu Tenkrát v Německu Dermot Bolger

Obrovská škoda, že tahle výjimečná "fotbalová" novelka zapadla..

24.03.2015 4 z 5