MartinaTina MartinaTina komentáře u knih

Môj hriech je láska k tebe Môj hriech je láska k tebe Veronika Farkašová

Alexandra a Michal sú postavy, ktoré si vás získajú. Ona je sladká a nevinná a on si zas vytrpel mnoho zlého a je to na ňom vidieť. Lex možno niekomu príde naivná a hlupučká, no je to celkom pochopiteľné. Nič tragické sa v jej živote nestalo, v každom vidí len to dobré a verí, že zlo do života nepatrí. Vďaka Mišovi si však dáva dole pomyselné ružové okuliare a zisťuje, že realita je niekde úplne inde.
Okrem romantickej linky sa pri čítaní jemne pustíte do hľadania odpovedí a rozuzlenia udalostí, ktoré ovplyvnili hneď niekoľko životov. Na povrch vypláva rovno niekoľko tajomstiev, no práve vďaka nim si k sebe nachádza cestu láska s pochopením a odpustením.
Autorka ponúka pohľad aj späť do minulosti a popri čítaní si môžete spájať súvislosti a postaviť si tak skladačku k odhaleniu temnej minulosti, ktorá ničí hlavných hrdinov aj v súčasnosti.
Z vedľajších postáv si isto obľúbite Marínu, Mišovu mladšiu sestru, ktorá má skutočne nevymáchanú pusu a trefne pomenúva ľudí aj veci okolo seba :D. Scény, kde sa zjaví Marína sú plné smiechu aj v situáciách kedy by ste ich možno nečakali, no práve to dodáva tým momentom niečo viac.
Rozuzlenie isto každého prekvapí, treba nechať, že to autorka pekne zaobalila a až ku koncu začalo všetko do seba perfektne zapadať.

24.05.2022 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Táto knižka ma zaujala hlavne svojou obálkou, to nebudem klamať. Jemná a jednoduchá ^͜^. A hneď mi prezradila, že ide o historickú romantiku a tie ja rada :D.
Keď som však začala čítať, ostala som kúsok prekvapená, pretože sme boli v súčasnosti. To sa však po pár stranách zmenilo. Toto prepojenie súčasnosti a minulosti sa mi páčilo, hlavne keď sa jednalo o rodinný príbeh ^͜^.
Nellu som si obľúbila hneď od začiatku. To čím si musela prejsť v kláštore bolo strašné. Avšak omnoho horšie bolo to ako sa k nej správali rodičia. To som mala chuť kopať a kričať, hoci v tej dobe to bolo veľmi bežné :/. Napriek tak mladému veku bola Nella skutočne silná a tie dva kruté roky prežila a stala sa z nej veľmi skoro silnejšia žena ako kedy mohla byť napríklad jej matka.
Spočiatku som veľmi neverila, že by sa po ňu otec vrátil a zobral ju z kláštora, no keď tak spravil, veľmi ma to prekvapilo. Jeho pohnútky boli ale odporné. Mohla som to ale predpokladať, no naivne som verila, že sa niečo zmení.
Keď sa Nella dostala k Nikolasovi, verila som, že konečne bude šťastná. Avšak ani tento raz jej nebolo dopriate a opäť si toho vytrpela viac ako dosť.
Ak by ste sa ma spýtali na moju obľúbenú časť, určite by som dlho neváhala :D. Tou naj bola pre mňa časť kde sa Nella po anulovaní manželstva odsťahovala na Ružovú hôrku a začala sa venovať záhrade, výrobe kozmetiky a parfumov. Prišlo mi to veľmi čarovné a dosť pokrokové na tú dobu. Najlepšie však bolo ako si našla spôsobom dostať svoje výrobky medzi potenciálnych zákazníkov. To som sa veľmi nasmiala :D.
Aby som však voči Nikolasovi nebola priveľmi zlá, je nutné spomenúť, že s Nellou mali aj pekné momenty kedy som sa neskutočne nad nimi rozplývala.
Třetí zahrada je veľmi rýchle a oddychové čítanie. Autorka sa fakt pekne pohrala s textom, dýcha to prirodzenom ^͜^.

29.11.2021

Krízový plán Krízový plán Michaela Zamari (p)

Čo ma na príbehu chytilo asi najviac bol práve ten vtipný a vrámci možností aj úprimný a priamy vzťah medzi Mikym a Deou. Hlavne to ich vzájomné doťahovanie sa, ktoré im dvom neskutočne sadlo a spravilo ich priateľský vzťah takým pevným. Neviem či je to len môj názor, ale dobrí kamaráti by mali mať medzi sebou podobný typ vzťahu ako majú hlavne postavy. Avšak bez tých klamstiev naokolo :D.
Všetky tie problémy, ktoré Dea spôsobila svojim klamstvom som očakávala, možno len s trochu horšou reakciou na záver. Úprimne, ja som čakala kedy celá spleť klamstiev spadne a hlavne som čakala akým spôsobom sa to prevalí. Tá udalosť bola pre mňa asi jednou z najviac kľúčových z celého príbehu. Jednoducho som vedela, že oni dvaja si k sebe cestu skrátka nájdu a viac ma zaujímalo ako sa to medzi nimi pokazí :D.

19.11.2020 4 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Podľa anotácie som sa tešila na mega skvelý príbeh a teraz po dočítaní som plná protichodných názorov Ako nápad skvelý, bogovia a všetky ďalšie stvorenia skutočne zaujímavé a prepracované, najviac ma zaujal Bogobor Belek pri ktorom bolo skutočne vidieť tie jeho myšlienkové pochody, vnútorný boj so samým sebou, a to bolo skutočne skvelé :) proste moja top postava v príbehu
Trochu ma preto mrzela Siva, pretože ona mi vôbec nesadla, chvíľu bola taká potom zas onaká a dosť ma miatli tie jej nálady dospelej a malého dieťaťa, ktoré sa ľutovalo.
Tiež som mala problém začítať sa do príbehu, začiatok bol skutočne ťažký a trvalo mi vyše týždňa, kým som sa pohla.

12.10.2020 2 z 5

Město zrady Město zrady Martina Čekalová

Kniha sa mi čítala rýchlo, pekne to plynulo. Autorka odhalila čo sa stalo s Raven a jej najbližšími. Ako už hovorí názov, v knihe je skutočne plno zrady a tajomstiev, ktoré sa postupne odkrývajú.
Trochu mi však vadilo ukončenie, prišlo mi otvorené a neuzavreté. Akoby bolo potrebné príbeh ukončiť, ale nebolo to poriadne premyslené.
Celkovo to nebolo zlé, no stále sa prikláňam k názoru, že prvá časť bola omnoho lepšia.

12.05.2020 2 z 5