Maskati Maskati komentáře u knih

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Tragédie,když někdo píše v intencích "nejslabší","obsáhlý" a pod.Já pravím: úžasné,skvělé,výborné a komu se to nelíbí,ať se dívá na Kobru jedenáct....Kriminalista není Robocop,ale člověk se svými city,emocemi,touhami,radostmi i frustracemi,které tato práce hlavně přináší.A tomu přišel Olsen na kloub! Policejní práce je mnohdy nezábavná piplačka a psaní úředních záznamů,ale taky úžasný adrenalin,když nasajete stopu,nebo když to začne do sebe zapadat.Tohle právě umí Adler skvěle popsat,jakoby snad toho policajta někdy dělal.Jasně, že jsou tam nějaká klišátka - polda bez rodiny,věčně neoholený a drsně sarkastický,chodící bez pistole atd., ale to mi nevadí a nějak to k tomuhle žánru patří.Sám si docela těžko dovedu představit detektiva,který ráno čile vyskočí plný empatie,na balkoně si zacvičí jógu, nebudí manželku,přebalí dvojčata a připraví všem snídani,aby radostně dorazil na služebnu dychtivě očekávající zazvonění telefonu.Takhle to opravdu nechodí.A Olsen to ví a prostě umí,a v tomhle díle to dokázal podle mne asi nejvíc.

30.01.2016 5 z 5