MelanieBruno MelanieBruno komentáře u knih

Egypt Egypt Simonetta Crescimbene

Moje oblíbená kniha s nádhernými velkými fotografiemi a základními informacemi.

Egypt Egypt Jane Dunford

Všechno v jedné knize. Výborně sestavené.

07.03.2021 5 z 5

Červenou propisku sleduji na IG, s nadšením. Nápad s knihou se mi velmi zamlouval. A kniha nezklamala! Konečně jsou nejčastější češtinářské chyby vypíchnuté na jednom místě. Jasně a srozumitelně vysvětleny, navíc je zde i místo pro vlastní tvořivost (volné listy pro poznámky, místo pro “odfajfknutí” již zvládaného slova). Oceňuji i pravidelné diktáty. Kniha je zmáknutá na jedničku a všechny palce nahoru.

Povídky o lásce Povídky o lásce Tereza Schillerová

Skvělý, skvělý, skvělý. Moc jsem se u některých povídek nasmála. V globálu mě snad žádná nenudila. Četlo se to velmi lehce, bylo to svěží. Skvěle napsané, doporučuji.

06.03.2021 5 z 5

Samorostka Samorostka Marcela Mlynářová

Opravdu velká nuda. Čekala jsem záživná témata, příhody a místa. ČR je krásná země, žádný pochyb, ale v tomto podání to nemělo žádnou šťávu. Bylo to nudné a nicneříkající. Knihu jsem četla snad půl roku, než jsem ji dočetla. Nemělo to konce..

06.03.2021 2 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Velmi jsem po této knize toužila, avšak nebyla nikde k sehnání. Nakonec jsem ji četla ve slovenštině. Aspoň že tak! Musím uznat, že jsem čekala trochu více na to, jaký měla kniha “hype”. Některé části knihy mě velmi nudily, hlavní postava lezla na nervy. Po asi skoro půlce se to překlenulo v příjemné čtení, kdy jsem pocítila, že jsem vlastně napnutá, jak to dopadne. Za úplnou kravinu to nepovažuji, ale také bych od toho příliš nečekala. Chtěla jsem číst další knihy o Agátě, ale nyní váhám.

06.03.2021 3 z 5

Výměna Výměna Jane Green

Začátek knihy chvílemi nezáživný, ale později se to přehouplo. Kdysi jsem si ji půjčila z knihovny a stejně jsem si ji musela koupit. Příjemná oddechovka. Připomíná mi film Prázdniny.

06.03.2021 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Věnovala mi ji maminka a je to kniha, ke které se moc ráda vracím, a kterou čtu opakovaně. Zcela pokaždé ji přečtu na jedno posezení. Víc netřeba dodat...

04.03.2021 5 z 5

Jak mi Starbucks zachránil život Jak mi Starbucks zachránil život Michael Gates Gill

Místy mě docela nudila, takové nezáživné. Naštěstí to bylo jen občas a zbytek knihy byl dobrý, zajímavý a vlastně i poučný.

04.03.2021 4 z 5

Pečeme na vánoce Pečeme na vánoce Regine Stroner

Věřím, že některé recepty by na dnešní dobu byly moc “out” a fádní, ale já jsem za tenhle sbírkový kousek z antikvariátu moc ráda.

04.03.2021 4 z 5

Západočeské lázně Západočeské lázně Marie Homolová

Moje oblíbená kniha s milovanými lázeňskými městy. Je přehledná, ilustračně bohatá s jasně a stručně psanými popisky.

Žít jako single Žít jako single * antologie

No, čekala jsem to o chlup lepší. Špatné to nebylo, ale některé povídky byly nudné. Asi ji pošlu dále. Nemyslím si že to je kniha, ke které se vrátím.

04.03.2021 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Velmi čtivá kniha. Přelouskala jsem ji takřka jedním dechem. Byla jsem tak vtáhnutá do děje, že jsem si připadala, jako bych s dalšími postavami tento příběh reálně žila. Má to říz a děj, který vás ani chvíli nebude nudit. Naopak se nemůžete dočkat, co na vás čeká na druhé straně.