mia.com mia.com komentáře u knih

Dlouhá země Dlouhá země Terry Pratchett

Nejsem velká fanynka sci-fi, ale jsem velká fanynka Pratchetta, takže jsem si knížku musela přečíst. Četla se mi velmi dobře a svižně. Příběh je zajímavý, líbí se mi postavy i zápletka. Určitě se těším na druhý díl :)

11.02.2018 4 z 5

Slečna Mici Slečna Mici Annie M. G. Schmidt

Knížku mi jako malé koupila babička a já si ji hned zamilovala už podle vzhledu. Příběh mě bavil tenkrát i teď v dospělosti. :)

24.01.2018 4 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Četla jsem v tom nejlepším věku - v pubertě. Kniha na mě zapůsobila a já si alespoň uvědomila, že mám krásný bezstarostný život. Všechny díly série by měly přečíst pubertální slečny.

23.01.2018 4 z 5

23.01.2018 4 z 5

Mach a Šebestová ve škole Mach a Šebestová ve škole Miloš Macourek

Teď mě sice trochu vadí ty šíleně dlouhé souvětí, ale to je detail. Příběhy jsou prostě klasika mého dětství a ráda i teď zavzpomínám :)

17.01.2018 5 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Mě se prostě knihy Alexandry Potter moc líbí. Klasika pro holky a ještě k tomu troška nadpřirozena, trochu humoru a navíc se to bezvadně čte. Parádní oddychovka.

06.12.2017 4 z 5

Utrhnout se ze řetězu Utrhnout se ze řetězu Simona Monyová (p)

Ke knize hsem se dostala skrz čtenářskou výzvu a položku oblíbená kniha rodičů. Moje mamka autorku zbožňuje, má všechny knihy. Jáse do ní asi úplně nezamiluji, je to pro mě takový nenásilný průměr, ale přečteno jsem měla za chvilku. Občas už mě štvaly pasáže myšlenkových pochodů, ale téma bylo zajímavé a konec překvapivý.

29.11.2017 3 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Knížku jsem nečetla proto, že bych byla fanda koček, ale že jsem veliká fanynka
Pratchetta. Ačkoliv jsem psí člověk, knížka byla napsaná tak lehce a vtipně, že jsem ji za chvilku zhltla a ještě se dosti pobavila.

27.11.2017 4 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Jak mám Wildea ráda a vím, že to je umělecká klasika, ale tyto pohádky mi vůbec nesedly. Vím, že to nejsou rozkošné příběhy pro děti, ale spíše něco pro zamyšlení, jenže mě to nějak nesedlo a ani mě to vlastně nebavilo...

21.11.2017 2 z 5