Mikaela.books Mikaela.books komentáře u knih

Dievča vo vlaku Dievča vo vlaku Paula Hawkins

(SPOILER) Psychologický thriller ,,The girl on the train,, od britskej autorky je označený za jeden z najlepších debutov roku 2015.
Rachel každé ráno cestuje tým istým vlakom do Londýna. Vie, že pri jednom návestidle spoj vždy zastaví a že si chvíľu môže prezerať domy s malými záhradkami. Dokonca má pocit, akoby obyvateľov jedného z nich už poznala. Volá ich Jess a Jason a ich život sa jej zdá dokonalý. Škoda, že ona nemala toľko šťastia. Rachel bývalá o pár domov vedľa a jej manželstvo sa rozpadlo, nedávno prišla o prácu, býva v podnájme u známej a každý deň predstiera, že chodí do roboty. Potom však uvidí niečo šokujúce - oznam v novinách, že „Jess“, pani dokonalá, je nezvestná a spomenie si ako pár dní dozadu videla ,dokonalú Jess, v záhrade s cudzím chlapom v intímnom objatí, no odrazu sa všetko zmení. Rachel má konečne šancu stať sa súčasťou života, ktorý pozorovala len z diaľky, a ukázať, že je oveľa viac, ako iba dievča vo vlaku.
Bývalý manžel ju s novou manželkou obviňujú, že ich prenasleduje, ohrozuje ich a ich dieťa.
Zoznámi sa s,,Jasonom,, a postupne odhaľuje množstvo nevysvetlených vecí, no kvôli opájaniu zmyslov alkoholom má problém si na určité a veľmi podstatné veci spomenúť.
Kto nakoniec zabil ,,Jess,,? S kým každým sa zaplietla a čo skrývala? Kto vlastne bola?
Tento príbeh bol dosť tajomný a zaujímavý, miestami. Dlho som sa na túto knihu chystala a musím napísať,že bola fajn, no viem,že nieje to úplne moja šálka kávy. No pokiaľ máte radi záhadné knihy, kde si myslíte o deji jedno, myslíte si,že ste dej prekukli, no nakoniec je všetko úplne inak.

09.07.2024 2 z 5

Verity Verity Colleen Hoover

(SPOILER) ,,Je len tenká hranica medzi kreativitou a šialenstvom ...''
Psychologický triler s veľkou dávkou romantiky, posadnutosti a manipulácie, no ktorá časť prevládala? Za mňa asi posadnutosť, no po dočítaní knihy sa moje pocity a myšlienky otočili o 1 500 stupňov.
Kniha o ktorej neviem čo si mám myslieť.
Táto kniha vo mne ostane ešte veľmi dlho, možno o to viac, že som sama matka.
Úprimne vám napíšem, že sa mi čítala veľmi ťažko.
Slávna spisovateľka Verity Crawfordová nedokáže po ťažkej autonehode dopísať svoju najúspešnejšiu knižnú sériu. Vydavateľstvo požiada o jej dokončenie málo známu autorku Lowen Ashleighovú, ktorá na pokraji svojej finančnej ruiny prijíma celoživotnú pracovnú ponuku. Prichádza do domu Crawfordovcov, aby si preštudovala a pretriedila roky Veritiných poznámok a nápadov v nádeji, že nájde dosť materiálu na napísanie knihy.
V chaotickej pracovni nečakane odhalí Veritinu autobiografiu, ktorú nemal nikdy nikto čítať. Strana za stranou odhaľuje desivé tajomstvá, šokujúce priznania a spomienky o manipulácii klamstvách, ubližovaní a týraní vlastných 3 detí poza manželov chrbát. Verity sa zrazu objavuje ako celkom nová, desivá bytosť, temnejšia než samotné postavy z Veritiných trilerov. Kto v skutočnosti je Verity Crawfordová? A sú mrazivé tiene v dome naozaj len tieňmi? Pomedzi pátranie kto vlastne Verity je sa Lowen a Jeremy (manžel Verity) zblížia, keďže je už dlho opustený kvôli Veritinej nehode, kde ostala nevládna na posteli.
Kniha konči tým,že Jeremy so synčekom a Verity opúšťajú dom po smrti Verity, no Lowen nájde schovaný list,kde všetky zlé informácie o tyranii, manipulácii, úmrtí Verity vyvráti a pokiaľ ste Verity nenávideli počas knihy, na konci som spochybnila dokonca samú seba.

09.07.2024 4 z 5

Odsúdení prežiť Odsúdení prežiť Wendy Holden

,, Niekedy už len žiť je odvážnym činom. '' Seneca
Kniha ktorá nenechá oko suché.
Keď Slovenka Priska, Poľka Rachel a Češka Anka prešli v roku 1944 cez nechválne známu bránu najväčšieho nacistického koncentračného tábora Auschwitz II. - Birkenau, ukrývali tajomstvo - všetky boli v druhom stave. Osamelé a vydesené sa v kútiku duše rozhodli, že si nenechajú vziať to jediné, čo im ostalo - svoj život a život svojich nenarodených detí.

Tri bábätká sa narodili s odstupom niekoľkých týždňov a za nepredstaviteľne krutých okolností. Všetkým trom ženám sa nejakým spôsobom podarilo prežiť neľudské podmienky v nemeckom pracovnom tábore. A napriek nepriazni osudu prežili aj ich novorodeniatka. O sedemdesiat rokov neskôr sa títo súrodenci spriaznení osudom po prvý raz stretli, aby vyrozprávali pozoruhodné príbehy svojich matiek, ktoré sa vzopreli smrti, aby im dali život. Každý z nich sa narodil, aby prežil.
Podľa mňa kniha, ktorú by si mal prečítať každý. V škole na hodinách dejepisu nám mohli hovoriť hocičo,no počas čítania týchto kníh som sa dozvedela omnoho viac. Kniha je veľmi detailná,takže pokiaľ nieste silnej povahy, (čo ja niesom) radím pripraviť servítky, pretože niektoré scény sú až moc.

Začína sa to nami Začína sa to nami Colleen Hoover

(SPOILER) Začína sa to nami nadväzuje na prvú časť Končí sa to nami.
. Lily a jej bývalý manžel Ryle sa dohodli na starostlivosti o dcérku Emerson a pred stretnutím sa stretne náhodou so svojou prvou láskou Atlasom, ktorého nevidela takmer 2 roky.
Čitateľ by si myslel, že aspoň raz im čas praje, a tak Lily neváha a prijme Atlasovo pozvanie na rande, no neteší sa však dlho. Uvedomí si, že hoci s Rylom už nie sú manželia, ešte vždy má miesto v jej živote. A Ryle zas nestrpí Atlasa v blízkosti svojej dcéry a bývalej manželky, tak im ich životy troška spestruje. Na konci sa konečne nie len čitateľ ale hlavne Lily a Atlas konečne dočkajú happy endu.
Koniec ma troška sklamal, keďže by som bola rada za troška dlhšie rozpísanie ale inak kniha super.

Končí sa to nami Končí sa to nami Colleen Hoover

(SPOILER) Od teraz, keď uvidím rozprávku,si vždy spomeniem na túto knihu, na príbeh Atlasa a Lily.
Lily si ako dieťa prežila veľa a keď dospela, opustila rodný Mein a odišla do Bostonu, do mesta, kde je všetko lepšie. Tak jej to teda tvrdil Atlas, osamelý chlapec, ktorému zachránila život a stal sa jej prvou láskou.
V deň pohrebu svojho otca, kde ,domrví, príhovor, stretne ambiciózneho lekára Ryla, s ktorým sa zblíži (nie fyzicky) a hovoria si len pravdu. Povedia si niekoľko osobných faktov, no Ryle prizná aj to,že ma averziu k vzťahom, keďže ma kariéru na 1.mieste.
Lily si túži otvoriť kvetinárstvo a v Bostone si nájde priestor, kde sa jej sen začne plniť. Prvý deň keď si priestor chce pomaly vypratávať a rekonštruovať sa zraní a stretne Allys ,ktorá na pomoc zavolá svojho manžela Marshalla a s ním sa vo dverách na pomoc objaví Ryle, to musel byť osud, alebo nie?
Ryle a Lily spolu začnú tvoriť pár, a Lily si konečne myslí,že sa jej život dostal do správnych koľají, kde má krásneho a úspešného priateľa, sľubnú kariéru, no nie na dlho, keďže sa to postupne začne vymykať z pod kontroly.
V jeden večer si Lily s mamou zájdu na večeru do novootvorenej reštaurácie a kde nechýba ani Ryle.
Lily zrazu zamrzne a spozná svoju detskú lásku, Atlasa a príbeh sa nám, začne zamotávať.
Lily si ako dieťa písala denníky a väčšinou boli o Atlasovi. Začne si ich po rokoch znova prechádzať a spomínať na všetko krásne čo s Atlasom zažila popri všetkom zlom čo ich obklopovalo.
S Rylom sa to začína komplikovať potom čo ju pri jednej nehode zraní, veď sa stáva, druhý krát a napokon tretí. Jeho výbušnú povahu spolu so sestrou prikladajú možno k tragédii z detstva? No nemení sa a aj prečítané Lilyine denníky a magnetka s ním spravia svoje a hlavne prítomnosť Atlasa.
Všetko to spolu otvorí staré rany, no občas aj tie bolestné spomienky pomôžu človeku sa správne rozhodnúť.

Táto kniha bola pre autorku dosť bolestivá a osobná, keďže v nej opísala a inšpirovala sa aj vlastnými spomienkami, ktoré by najradšej zo svojho života vymazala. No aj napriek momentom plných bolesti, smútku a strachu, v knihe autorka opísala krásny dojímavý príbeh pravej lásky, ktorý si iste zamilujete.

Chodiaca katastrofa Chodiaca katastrofa Jamie McGuire

(SPOILER) Keďže každý príbeh má 2 strany, v knihe KRÁSNA KATASTROFA, opisovala príbeh Abby, v knihe CHODIACA KATASTROFA, nám prerozprával ako to bolo Travis Madox.
V knihe nám Travis opísal aj niečo zo svojho detstva, ako sa zmenil potom čo mu zomrela mama, žena, ktorá ho tak bezvýhradne milovala, žena, ktorú si nemal čas veľmi zapamätať ale jej posledné slová,ktoré mu povedala si niesol celý život a vďaka Abby ich aj splnil. Zistili sme aký mal celý život krásny vzťah s otcom, i keď mal rád alkohol a bitkárskymi bratmi, prečo začal zápasiť, prečo sa stal sukničkárom a takým idolom žien.
Už v rannom veku si predsavzal, že sa stane lovcom, nie korisťou!
Potom stretol Abby. Dievča ktoré sa ani zďaleka nepodobalo na ostatné, bola niečím iná, výnimočná, až tak,že od prvej chvíle vedel, že mu zmení život.
Pri čítaní knihy, kde niektoré veci neboli až tak rozpísané ako v 1.som si postupne spomínala aj na udalosti z 1.časti. Mám rada keď sú v knihách pohľady z viacerých strán no zvlášť kniha s celým príbehom bola za mňa super. Na konci vyšli aj slzičky pretože po tom všetkom čím si prešli, pred a aj po zoznámení si taký koniec zaslúžili.
Niekto by si mohol myslieť, že boli blázni, no boli a to čo k sebe cítili bolo ešte blaznivejsie, preto si jeden druhého zaslúžili. Za mňa určite knihy, ktoré sa oplatilo čítať.

Krásna katastrofa Krásna katastrofa Jamie McGuire

(SPOILER) Dosť často keď vidím nejaký film, hľadám či nieje aj kniha. Prosím, že nie som sama.
Krásna katastrofa je 1.diel z 3, zo série Katastrofa.
Príbeh je písaný z pohľadu Abby Abernathy.
,, Hlavnou postavou príbehu je ABBY ABERNATHY, ktorá začne navštevovať vysokú školu ďaleko od svojho rodného mesta, aby zabudla na minulosť. Uteká pred rodinou, ktorá jej vinou alkoholu a hazardných hier urobila zo života peklo, a usiluje sa byť príkladnou študentkou.
TRAVIS MADDOX, okúzľujúci, no pojašený, lámač ženských sŕdc, ktorý má prezývku Besný pes a na štúdium si zarába ilegálnymi zápasmi. Je to presne ten typ, akému by sa Abby mala zďaleka vyhnúť, ak nechce spadnúť do pasce svojho starého života.
TRAVIS A ABBY sa navzájom priťahujú, ale presviedčajú okolie aj jeden druhého, že z ich priateľstva nikdy nevznikne milenecký vzťah. Potom však Abby prehrá stávku, a tak musí mesiac bývať s Travisom v jeho byte a vášeň sa už nedá maskovať priateľstvom. ''
Romantický, pobláznený, zamotaný, komplikovaný vzťah medzi 2 ľuďmi, ktorý vyústi z , nepriateľstva '
až k láske. Zaujímavý príbeh 2 úplne odlišných ľudí, ktorí si museli prejsť množstvom ťažkých situácii v živote, čo ich nakoniec aj spojí. Človek môže očakávať od knihy hory aj doly ale taký koniec som určite nečakala, pri vlastnostiach aké mali postavy, no človek od 2 bláznivých, neskúsenýcha hlavne zamilovaných ľudí, môže čakať asi všetko, však? Bol ešte niekto v menšom šoku?

09.07.2024 4 z 5

Pekné dievčatá Pekné dievčatá Karin Slaughter

(SPOILER) Čo si predstavíte pod takýmto názvom? Ja určite nie to čo som sa dočítala !
Rada si kupujem náhodné knihy a nechávam sa prekvapiť čo som si to zasa kúpila. Kto to tiež niekedy robí?
Je to veľmi silný, dojímavý a veľmi pôsobivý príbeh, ktorý ani jedno oko nenechá suché.
Triler plný zapletiek s príbehom, pri ktorom zabudnete dýchať. Neobyčajný román plný lásky, bolesti, utrpenia, straty, zmierenia ale aj pomsty.
,, CLAIRE je atraktívna manželka atlantského milionára, topiaca sa v luxuse a jej sestra LYDIA je slobodná matka, vyliečená narkomanka, žijúca s bývalým kriminálnikom. Claire má všetko, Lydia nemá takmer nič. Ale ani jedna z nich sa nikdy nevyrovnala so stratou sestry JULIE, ktorá záhadne zmizla takmer pred dvadsiatimi rokmi. Nečakaná vražda Clairinho manžela im však do života vráti všetku tú hrôzu a bolesť z minulosti, na ktoré už skoro zabudli. Zmiznutie dospievajúceho dievčaťa a vražda muža v stredných rokoch, ktorých delí takmer štvrťstoročie: Čo majú tieto dve udalosti spoločné? Aby odhalili tajomstvá, ktoré po celé roky ničili ich rodinu, dve odcudzené a rozhádané sestry - bojovníčky uzavrú prímerie, spoja svoje sily… a objavia bolestivú pravdu na miestach, kde by ju najmenej hľadali. ''

09.07.2024 2 z 5

Tenebris Tenebris Michaela Brnková

Romanticko-erotický román s prvkami fantasy? Tak toto bolo čítanie.

.V knihe autorka krásne opisuje prostredia, postavy, ako by ste tam boli priamo s nimi. Kniha sa číta sama veľmi rýchlo a jednoducho. Od knihy sa neodtrhnete do poslednej strany, to mi verte.
Veľmi dúfam aj v 2. časť v tlačenej forme.

,, Vo svete temna a síl, o ktorom ste ešte nepočuli, majú vášeň a láska nepredstaviteľnú moc.
Strhujúci príbeh nadpozemsky silného Tenebrisa, ktorý pre to, aby prežil, potrebuje energiu ženy, ktorú si privlastní a Stelly, jeho kráľovnej energie. Okrem ich príbehu je niekoľko kapitol písaných aj s pohľadu Katrin (najlepšej kamarátky Stelly) a Maxima ( najvyššieho Generalisa a najlepšieho priateľa Tenebrisa).
Na konci je aj bonusová kapitola ktorej som sa veľmi potešila, keďže ku koncu knihy som si priala vedieť viac o ich príbehu. Koho? To už nebudem prezrádzať, prečítajte si. ''

Ku knihe som sa dostala náhodou cez insta, no s mojou vášňou do fantasy kníh som si ju musela hneď obstarať. Aj keď je dostupná na platforme Wattpad, no ja si proste neviem zvyknúť na online verzie kníh aj keď ich mám pár takto prečítaných. Kniha je proste kniha.

Obálka krásna na pohľad, príjemná na dotyk, no nie len na dotyk.

Jackpot hry Jackpot hry Ivana Petrová

Jackpot hry - Ivana Petrová
,, Hovorí sa, že medzi láskou a nenávisťou je veľmi tenká hranica . . . ''
LÍVIA je plachá maturantka, ktorá nemá úplne najlepši vzťah so sestrou, za to brat bol jej najlepší priateľ.
Liu čaká stužková slávnosť, kde bude ako jediná bez partnera, keďže nikdy nezažila lásku, po ktorej tak túži.
Alebo?
Dostane bláznivý nápad, že pozve na stužkovú hokejovú jedničku, DENISA LÁNSKEHO.
A ako to dopadne?
Keďže Denis so svojou povesťou sukničkára, chce niečo spraviť, padne mu Liina ponúka práve vhod.
Vznikne z toho fake dating, kde sa nielen riadne nasmejete ale niekedy aj poriadne nahneváte, pretože keď si myslíte, že je všetko dokonalé ako v rozprávke, vždy sa niečo musí pokaziť.
Pikantnými scénami autorka nešetrila a niekedy boli dosť detailné, takže červenaniu sa nevyhnete.
Kniha sa mne osobne veľmi páčila. Teraz letí hokejová tématika a táto kniha ničím nezaostávala. Mne osobne sa hokejová téma páči v knihách a táto kniha sa u mňa pomedzi všetky, ktoré som doposiaľ čítala, dostala medzi TOP.
Určite odporúčam všetkými 10.

29.05.2024 5 z 5