MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Moje vánoční řecká svatba Moje vánoční řecká svatba Samantha Tonge

Není to o tom, že by se mi kniha nelíbila, jen si myslím, že toto pokračování už bylo zbytečné. Děj se tak nějak táhnul a postrádal vše, co se mi tolik líbilo na prvním dílu. Když bych neporovnávala s prvním dílem, tak to beru jako slabší oddechovku, která mimo popisu situace ohledně uprchlíků na Kosu, a setkání se sympatickými obyvateli ostrova, nemá moc co nabídnout.

26.08.2021 3 z 5

Polibky a croissanty Polibky a croissanty Anne-Sophie Jouhanneau

Nebylo to asi nic, co by mě nějakým způsobem nadchlo. Jediný důvod, kvůli kterému jsem to četla, bylo prostředí Paříže, kam bych se chtěla jednou podívat. Znovu už bych po ní nesáhla. Ale pro stejně mladé dívky jako je Mia, to musí být romantické počteníčko.

18.07.2021 2 z 5

Sestry z Osvětimi Sestry z Osvětimi Roxane Van Iperen

Kniha se mi nečetla vůbec dobře. Postrádala pro mě hlavní dějovou linkou, které bych se mohla držet. Obsahuje spoustu jmen, skáče se z přítomnosti do minulosti, a špatně se v ději orientuje. Na druhou stranu se mi líbí, že je vše popsáno podle skutečných událostí, z deníků, rozhovorů a novin... Vzhledem k tomu, že nerada odcházím od rozdělané práce, neodložila jsem knihu jen silou vůle, ale znovu už bych si ji nevybrala..

21.06.2021 2 z 5

Do plamenů Do plamenů Meredith Wild

O hvězdičku lepší než první díl. Vanessa byla o hodně sympatičtější než ufňukaná Maya z prvního dílu. I Darren mi sedl více než Cameron, bylo to takové více uvěřitelnější mezi nimi...

27.05.2021 4 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Nádherná knížka s ještě hezčími ilustracemi. Pro děti, které mají rádi podmořský svět jako dělaná. I mě se velmi líbil příběh Gerdy a ráda si přečtu pokračování.

12.05.2021 5 z 5

Proč nehraje King Kong ping-pong Proč nehraje King Kong ping-pong Miloš Kratochvíl

Velmi vtipné básničky, které najdou zalíbení jak u mladších tak i starších.
Skákal pes přes oves,
teď má těžkou depku,
na polích sejou dnes
jenom samou řepku.

Správná parta a kouzelný míč Správná parta a kouzelný míč Daniel Kühnl

Knížku jsem četla asi v 10 letech a velmi mě bavila. Jsem z fotbalové rodiny, takže mě téma kouzelného fotbalového míče velmi bavilo. Knížka nabízí spoustu přirovnání, které vždy autor vysvětlí a myslím, že spoustě dětí by to mohlo velmi obohatit slovní zásobu. I po 14 letech mě to velmi bavilo a asi si budu muset přečíst pokračování :-)

Začarovaná třída Začarovaná třída Ivona Březinová

Velmi hezká knížka, která popisuje, jaký život mají Romové a jak jsou všichni házeni do jednoho pytle. Bohužel ukazuje i na to, jak se děti řídí názory svých rodičů...

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Pěkné zakončení celé série, tak jak se mi u první knihy více líbilo filmové zpracování, u druhé knižní, tak u tohoto dílu je to půl na půl. Některé části se mi více líbili v knize, a přišly mi detailněji propracované, které si třeba z filmu nevybavuji, ale zase ten konec mi přišel teda mnohem propracovanější a emotivnější ve filmu. Každopádně je škoda, že je to poslední díl, pokračování na vysoký by mě celkem zajímal. Ale zase na druhou stranu, v nejlepším se má přestat, a tak to asi má být i s touto sérií.

20.04.2021 5 z 5

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Knihu jsem četla do seznamu literatury pro děti a mládež na vysoké škole. Ačkoliv mě téma pravěku nikdy moc nezajímalo, kniha se četla překvapivě dobře a bylo tam i jakési napětí, díky kterému jsem knihu chtěla co nejdříve dočíst.

19.04.2021 4 z 5

Eliáš a babička z vajíčka Eliáš a babička z vajíčka Iva Procházková

Jedna z nejhezčích dětských knížek, která řeší dost důležité téma a to samotu dětí, na které nemají rodiče z pracovních důvodů čas

15.04.2021 5 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Knihu jsem četla do seznamu literatury pro děti a mládež. Tím, že už i mně je příběh dost vzdálený dobou, ve kterém se odehrává, tak bych to dnešním dětem do povinné četby nedala. Kniha se četla dobře, ale musela jsem se do čtení nutit, což se mi moc často nestává. A jsem ráda, že jsme tuto knihu nemuseli číst na základce, asi by mě to od čtení odradilo.

15.04.2021 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Nejdříve jsem viděla film na Netflixu a zaujal mě natolik, že jsem si chtěla přečíst i knihu. Četla se mi dobře, ale nic nového mi oproti filmu nepřinesla... Většinou se toho v knize dozvím více, ale v tomto případě mi film přišel propracovanější. I tak ale knihu hodnotím jako oddechovou a nezklamala mě.

10.04.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Čtvrtý den, čtvrtá, zatím poslední kniha od Shari. Za mě asi nejslabší. Ačkoliv v knize nechybí napětí a konec mě taky překvapil, nějak více mě to nenadchlo. Teď si dám zase na chvíli od detektivek pauzu, a snad si na Jejím konci v květnu zase spravím chuť, a bude to přinejmenším na stejně kvalitní úrovni, jako je kniha Jeden z nás.

10.03.2021 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Třetí den, třetí kniha od Shari. Tahle je pro mě zatím nejslabší. Je to její první kniha, takže jsem ráda, že je vidět, že knihu od knihy je to stále lepší. Tato kniha nebyla tak napínavá, jako třeba Jeden z nás nebo Nevítaný host, vadilo mi neustálé přimíchávání informací, které byly už dávno několikrát zmíněné. Teď se jdu vrhnout na poslední- Někdo cizí v domě a pak si dám od detektivek zase na chvíli klid, než vyjde Její konec.

08.03.2021 3 z 5

Božské začátky Božské začátky Christina Lauren

Pro mě to ještě úplný konec není, ještě mě čeká Milenec a Božský, ale i tak jsem ráda za ukončení příběhu Chloe s Benettem. Víc by mě teď spíš zajímalo pokračování Hanny s Willem O:-)

07.02.2021 5 z 5

Někdo jako ty Někdo jako ty Estelle Maskame

Sérii DIMILY jsem naprosto propadla, takže jsem se na další sérii od autorky těšila. Musím ale říct, že mě první díl této série nijak nenadchl, spíše naopak. Už jsou na mě hlavní postavy asi moc mladé :-) I tak si ale určitě přečtu oba další díly.

26.06.2024 3 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Velmi mile mě překvapilo, že se v této knížce objeví i vyprávění z pohledu Ember a Lýdie. Ocenila bych třeba i pohled Cyrila a Wrena, ale třeba se dočkám ve třetím díle. Myslela jsem si, že ve druhém díle už se nic neočekávaného nestane a třetí díl bude nuda, ale ten konec?? Musím hned pokračovat třetím dílem, jinak puknu zvědavostí...

02.06.2024 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

(SPOILER) Ruby jsem si zamilovala hned na první pohled. Je to milá a inteligentní dívka, která má jasné cíle a jde si za nimi. Má skvělou rodinu, která za ní stojí a v jejích snech ji podporuje. Oproti tomu James má se svou rodinou velmi napjaté vztahy. Neví, co od života chce, ale ví, že rozhodně nechce převzít rodinnou firmu. A když se na konci knihy dozví o smrti své matky, je natolik zdrcený, že během chvíle zahodí to jediné dobré ve svém životě - Ruby. Těším se na pokračování.

01.06.2024 5 z 5

Jenom ne Cade Jenom ne Cade Penelope Bloom

Tento díl se mi líbil mnohem víc než díl o Richovi a Kiře, ale kvalit série Objekty přitažlivosti to nedosahuje ani náhodou...Přesto se těším na Nicka a Mirandu.

29.03.2024 4 z 5