MilanCFC MilanCFC komentáře u knih

Pán ohně Pán ohně Peter May

Do této čínské série jsem se upřímně zamiloval. Rozhodně mi sedí víc než ostrov Lewis. Autor vypráví skvěle, má skvělé nápady, čínského hlavního detektiva zvolil skvěle, jen u té Američanky se teda sekl, protivnější ženskou aby pohledal :D K tomu čínské reálie, kultura a historie, které mohou leckoho obohatit. Výborné.

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Tak tady pro mě už docela o dost slabší. Natolik, že jsem od série upustil. Toho kluka jsem měl plné zuby :D Ale vzhledem k letošní výzvě se ke Carlovi opět vrátím.

04.02.2020 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Opravdu poctivá detektivní práce v jinak opravdu smutném příběhu. Super.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Úvodní knihy vícedílných sérií bývají o něco slabší, alespoň z mé zkušenosti, ale to v tomto případě vůbec, ale vůbec neplatí. Laťka hned od začátku pěkně vysoko. Příběh docela nechutný, ale věřím, že ne nereálný. A ono vyšetřovatelské duo je zvoleno a charakterově popsáno dokonale.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Za mě perfektní od první do poslední strany. Joona a jeho životní příběh je neuvěřitelná síla, to temno a neznámo okolo Jurka taktéž. A nejlepší na tom vše je, že touto knihou to vlastně vůbec nekončí.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Moje úplně první kniha tohoto autora, takže kdysi mé seznámení se s ním. Od té doby to byla nějaká jízda. Tato kniha mě také pohltila a dál už nešlo jinak.

Policie Policie Jo Nesbø

Slušná policejní řezničina, až docela nekompromisní. Ovšem vynikající. Těch prvních 10 dílů jsem četl až po letech od vydání, takže jsem nemusel čekat na vydání dílu dalšího a mohl se do toho naprosto a zcela ponořit. A byl to zážitek.

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Aneb další Nesbova možnost vložit do knihy něco ze sebe, tentokrát z fotbalového hlediska, když záporným postavám oblékl dres Arsenalu :-)) Opět výborně vyprávěno s hned několika překvapivými momenty.

Levhart Levhart Jo Nesbø

Některé ty vraždy a popisy, to už je fakt síla. Když jsem četl a dočetl, dobře si pamatuji ten pocit, kdy jsem si říkal, že to je jedna z nejlepších v sérii.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Celou sérii jsem začal Sněhulákem, a asi nejsem zdaleka jediný, a určitě se dá do toho takhle ponořit. Ale číst popořadě a dojít k tomuto, tak zážitek ještě větší. Výborně napsáno a vymyšleno a (!!! SPOILER !!!) já jsem opravdu rád, že konec nebyl takový ten klasický, kdy pachatel zemře, ale že musí trpět zavřený. Film jsem viděl a ten ignoruji, to se asi nemělo stát.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Naprostá petarda. Jak se v prvních dvou dílech Nesbo teprve rozepisoval a zjišťoval co a jak, tak to tady napálil v té největší míře. Dost možná nejlepší díl z celé série, bez legrace.

Švábi Švábi Jo Nesbø

O něco lepší než první Netopýr, ale stále to není ten Nesbo. Ten teprve přijde :-)

04.02.2020 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Je zcela očividné, že se Nesbo teprve rozepisoval, a protože jsem četl Sněhuláka jako prvního a až pak jsem jel od prvního dílu, věděl jsem, že se kvalita mnohonásobně zvýší. Ale tento Netopýr je fakt slabý.

04.02.2020 2 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Jedna z nejoblíbenějších knih mého otce, tak jsem chtěl zjistit proč. A teď se nedivím. Popis jednotlivých misí hlavních hrdinů parašutistů, jejich samotné lidské příběhy a životy před válkou... vše odvyprávěno opravdu dobře.

"Takoví jsme. Generace, které zlámali páteř. Poznali jsme, teprve když jsme se chtěli napřímit. Sami už se nenapřímíme. Jsme zlomení." To je naprosto všeříkající poznání a uvědomění si celé situace. A hned nato onen závěr. Úžasná, byť krutá a syrová kniha.

03.02.2020 5 z 5

V zajímavostech jsem se dočetl, že autorka je nejvíce pyšná na konec Ohnivého poháru, a já se vůbec nedivím. Ten čtvrtý díl byl pro mě vždycky nejlepší, přečetl jsem ho několikrát, z filmu jsem znal každou repliku v originále, a k tomu ten perfektní soundtrack. Celkově to od čtyřky dostalo úplně nový náboj, ale tak dá se plně pochopit proč :-))

28.01.2020 5 z 5

O sobě O sobě Josef Čapek

Kniha především (ale zároveň určitě ne jenom) pro milovníky obou bratrů. Vzpomínání na dětství a malého Karla bylo úžasné a kouzelné, Josef navíc vysvětluje i různé inspirace pro pozdější Karlovy knihy a příběhy a podává důvody, proč byla jejich čeština tak vytříbená. Závěrečná část, věnována právě zesnulému Karlovi, je ale pořádná nálož. Tolik lásky a smutku :(

28.01.2020 5 z 5

Málo o mnohém Málo o mnohém Josef Čapek

"V zájmu lidstva jest lépe, když slepice snese denně jedno vejce, než kdyby jednou za rok snesla kraslici." :-)

27.01.2020 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Ne jen klasika, ale již naprostý kult. Neuvěřitelně krásné, milé, a také poučné. Vše doplněno nádhernými a přesně vystihujícími kresbami, které nikdy nezestárnou. Čapkova láska k dětem a čtyřnohým kamarádům je zde projevena v celé své kráse a nejde než hodnotit naplno a schovat knížku pro pozdější čtení s vlastními dětmi.

24.01.2020 5 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Neuvěřitelná trilogie, u které jsem si přál, aby nikdy neskončila. Až tak dobré to je. Dát knihu z ruky vůbec nešlo.

23.01.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Dal jsem se do čtení vlastně jen proto, abych věděl, jak to celé nakonec dopadne. Asi to bylo lepší než předcházející díl, což byl u mě totální omyl, bylo to o něco čtivější, ale tak nějak toho bylo moc, a v jednu chvíli jsem ani nevěděl, jestli čtu Milénium nebo Laru Croft. U sesterského souboje jsem se upřímně pobavil, což tak rozhodně zamýšleno nebylo. Milénium, zásadně rozdělené na dvě části, bych už zde definitivně ukončil.

23.01.2020 3 z 5