MíšaK. MíšaK. komentáře u knih

Hořká chuť lásky Hořká chuť lásky Lenka Lanczová

Jedním slovem? Pecka! Přestože jsem knížku četla podruhé, věděla jsem, jak to skončí, přesto mi očko nezůstalo suché. Když jsem ji četla poprvé, vím, že jsem bulela bez zastavení, protože jsem nevěděla, že je pokračování. To mě trochu uklidnilo. Ale teďka, i když jsem to věděla, opět mě to dostalo. Nela mi byla strašně sympatická a celou dobu u mě Ondra vedl. Teďka mě tak napadá, že chudáci čtenáři, kteří to četli ještě před tím, než Postel plná růží vyšla. Já bych se z toho zbláznila. Jinak už asi něco konkrétního. Knížka absolutně čtivá, propracovaná, nebyla chvíle, kdy bych se u ní nudila. Nela mi byla neskutečně sympatická. Stejně jako Ondra. Trochu bych tam možná přidala o Lence, vlastně od doby, co začaly prázdniny, jsem o ní neslyšela. To už by asi mohlo stačit, jdu se vrhnout na PPR :D

13.09.2016 5 z 5

Mokrá louka Mokrá louka Lenka Lanczová

Podle mého názoru jedna ze slabších knih. Jasně byla čtivá, ale děj nebyl nijak zajímavý. Když jsem si sama pro sebe děj shrnula, vlastně jsem tam celou dobu popisovala Richarda a láska k Tomovi? Nedá se pořádně nijak rozepsat. Dalo by se to považovat na takovou tu letní oddechovku k bazénu.

26.08.2016 2 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

No, co k tomu říct. Je to takové volné pokračování Polibku pro Annu, ale můžu říct, že tu knihu si moc nepamatuji, takže mi nijak do hodnocení nezasahuje. Co se děje týče… byl na můj vkus moc obyčejný, nezáživný. Jako by takovýhle dokázal vymyslet každý a stačil ho jen rozepsat do tříset stránek. Ale abych nebyla jen negativní. Kniha byla nádherně, chytlavě napsaná. A přesto, že jsem skoro od začátku tušila (nikdo nemůže s jistotou říct, jak to skončí a hlavně ne, když vůbec nezná autorčinu tvorbu) jak to dopadne, musela jsem pořád číst dál. Dejme tomu, že děj se dá shrnout na osm řádků textu a je po všem. Je to hezká knížka, ale četla jsem lepší.

28.06.2016 3 z 5

Dva kroky od ráje Dva kroky od ráje Lenka Lanczová

Rozhodně reálná knížka. Toto se může stát opravdu každému. Hodně se mi líbilo, že na samotném závěru je i nějaká vyhlídka na lepší časy. Kniha se jako obvykle skvěle čte, ale mezi nejlepší to rozhodně nepatří.

11.06.2016 3 z 5

Stopa v mém srdci Stopa v mém srdci Lenka Lanczová

Knížka mě hodně nadchla vsuvkou s historií zámku a záhadnými situacemi. Jinak to byl klasický román, který se dobře a rychle čte. Aniny výstřelky se mi hodně líbily a pobavily.

05.06.2016 4 z 5

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Může obsahovat SPOILER! Když jsem knížku četla podruhé, bavila mne trochu víc. Nepatří sice do nejlepších knížek od autorky, ale jako obvykle je poutavě napsaná, neotřelý děj a všechna další superlativy. Hodně mě mučil otevřený konec, kdy vlastně je to on, není to on. Ale na to bychom si u Lenky už měli zvykat.

16.05.2016 3 z 5

Jak si vycvičit rodiče Jak si vycvičit rodiče Pete Johnson

Tato kniha mě prostě nezaujala. Ale pravděpodobně to nebude chyba autora, nýbrž mě. Asi jsem už na takovéto knihy stará a po přečtení některých románů, mám nasazenou laťku hodně vysoko. Proto nebudu knihu hodnotit body. Ale kdybych měla hodnotit objektivně, kniha má hodně zajímavý příběh a zápletku, je dobře napsaný a ‚‘‘dětem“ kolem 10 ti a 11ti let by se to mohlo hodně líbit.

01.05.2016 1 z 5

Láska na prodej Láska na prodej Jitka Komendová

Knížka byla strašně hezky psaná o, leč drsným, ale zato originálním a zajímavým tématem. Možná mi to propuštění přišlo moc rychlé jakoby takový skok, ale jinak byla knížka hezká.

04.04.2016 4 z 5

Temný plameň Temný plameň Alyson Noël

Knížka byla lepší jak minule, přestože se taky docela dost vlekla. Příběh byl jinak hezký, neotřelý. Haven mě docela štvala. Myslím, že jí to trochu vlezlo do hlavy.

21.03.2016 3 z 5

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Od Lenky jsem četla docela dost knížek a hodně mi jich přišlo lepších. Na můj vkus děj moc ucouraný, nic závažného se v něm nedělo, jediný obrat přišel na konci. No, četla jsem od Lenky už lepší knihy, ale přesto byla hezky napsaná.

20.02.2016 3 z 5

Ta holka Ta holka Katy Birchall

Knížka mě nijak extra nenadchla. Je to takové jednoduché čtení, které Vám nic extra nepřinese.

20.02.2016 2 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Po přečtení bestselleru Než jsem tě poznala jsem od knížky čekala trochu víc. Myslím, že prvních 150 stran by se dalo trochu buď ozvláštnit, nebo zkrátit. Jinak knížka isce neměla extra chytlavý děj, přesto byla skvěle napsaná. Asi taková oddechovka, nic těžkého.

09.01.2016

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Úžasná čtivá kniha. Celou dobu jsem fandila Konrádovi. Je to kniha, která vás donutí upustit slzy ať už ze šťastného konce (pro fanynky jednoho) nebo ze zlého (pro fanynky druhého). Děj byl hezky vymyšlený, ale trochu bych prodloužila závěrečnou část „O dva roky později“.

25.12.2015 5 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Musím říct, že opravdu byl druhý díl lepší než první. Ty nostalgické vzpomínky a vůbec všechno. Susanne jsem hodně litovala a nemohla jsem uvěřit, že toto vše proběhlo za pouhý týden. Líbili se mi také občasné střídání pohledů a pohledy do minulosti.

23.12.2015 4 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Sice se zdá, že celý díl je o ničem, ale opak je pravdou. Knížka vás vtáhne do děje a ani nevíte, co bylo na těch dvou stech stránkách. Z čehoš vyplívá, že knížka byla psaná nádherně, chytlavě. Trochu bych teda něčím děj oživila teď když jsem to četla podruhé, mě Konrád tročku lezl na nervy. Jinak to byla opravdu super knížka.

22.12.2015 4 z 5

Překvapení Překvapení Zuzana Francková

Knížka měla hodně poutavý a neobvyklý děj. Chtělo by to asi trochu víc propracovat a sžít čtenářky s příběhem aby je to donutilo přmýšlet a třeba i ukápnout nějakou tu slzu.

19.12.2015 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Na poměry twilight to bylo poměrně slabý. Do dob než došlo k bitvě, to bylo zbytečné mrhání 300 stránkami. Nebylo to vůbec emotivní (pro ty, kteří nesnáší Jackoba).

09.11.2015 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Jako první musím říct, že lepší jak film. Osobně mám první díl nejradši. Bylo to velmi emotivní dobře se to četlo. Bylo vidět, že to není tolik zaměřeno na romantiku. Nádherně popsané pocity, občas mi přišel Edward docela náladový.

28.10.2015 4 z 5

Ježíši, holky, já umírám! Ježíši, holky, já umírám! Lucie Lukešová

Občas trochu zamotávající, jinak pěkně vymyšlené. Patří mezi lepší z této série.

19.09.2015 3 z 5

Pomsta chutná hořce Pomsta chutná hořce Lucie Lukešová

Tato knížka byla dost pozitivní, ale hezká. Ale nebylo to nic, co by mě nutilo číst jedním dechem.

15.09.2015 3 z 5